Cel Mai Longeviv Logan pe benzina

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Deci in concluzie noi pe Logan-uri ce motoare avem?
    Turcesti sau frantuzesti?
    Nu de alta dar asta ar spune multe despre viata unui motor.

    Comment


    • #77
      Motorul vine gata asamblat de unde vine nu stiu si la noi este pus pe sasiu acuma depinde si ce noroc ai cand cumperi masina!

      Comment


      • #78
        Motoarele diesel de ex... vin asamblate din Spania, de la o uzina renault...

        Azi am venit acasa cu un logan taxi, benzina cu 354.000 km... tipul zicea ca nu s-a umblat la motor, doar niste rulmenti, amortizoare, bucse...consumabile
        e-mail: office@stickere.info

        Comment


        • #79
          am un vecin care este inginer la un dealer din oras si mi-a spus ca motoarele diesel vin gata ambalate din spania, cele de 1.4 si 1.6 ei stiu ca sunt facute la mioveni iar 1.6 16v de pe logan sedan sunt venite din turcia si 1.6 16 logan mcv din spania. daca m-a mintit va mint si eu!

          Comment


          • #80
            Pana acuma am auzit ca motoarele sunt fiabile dar nu am auzit cat ar costa o segmentare la motor rectificare sau ce mai trebe cand motorul este uzat si papa ulei?

            Comment


            • #81
              Nu cred ca conteaza ca is sau nu facute in Turcia...si uzinele de acolo respecta niste standarde RENAULT. Problema ii ca noi avem o conceptie proasta despre turci cum au si alti despre noi
              ...de doi lei :p

              Comment


              • #82
                Clio este facut la turci si de cand se produce si inca merge beici!

                Comment


                • #83
                  Am implinit si eu saptamana trecuta 50.000 km fara probleme pana acum. Singurele piese care le-am schimbat sunt becurile de la faruri si un bec de pozitie fata. Inca sunt pe placutele de frana originale.

                  Am o cunostinta mecanic, care se ingrijea de vechea mea Dacie 1300, asa ca nu ma duce cu presul. Omul, ca toata lumea pe la noi, dispretuia Loganul in 2004-2005. Incepand din 2007, mi-a spus ca are un client taximetrist care trecuse de 100.000 fara nici o problema notabila.
                  Martinel rules!

                  Comment


                  • #84
                    is kilometrii putini , atat 500000 cat si 100000
                    mergeau vechiile dacii 200000-300000 si nu merg loganurile ? da-le drecu
                    Its just a car ...

                    Comment


                    • #85
                      Daca am avea si noi o infrastructura cat de cat,ne-ar tine si pe noi masinille sute de mii de km.

                      Comment


                      • #86
                        Ai dreptate dar la noi este la pamanta toata infrastructura traim in romania!

                        Comment


                        • #87
                          nu inteleg de ce va cramponati atata ca loganu asta a facut doar 700 si ceva de mii de km in asa de scurt timp, fiindca un craiovean cu o skoda a facut milionu de km in 4 ani ... mai multe detalii pe www.skoda.ro

                          Comment


                          • #88
                            Hai ca atat da cu "bidineaua" pe firma Skoda...reclama d-aia siropoasa
                            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                            Comment


                            • #89
                              Originally posted by renegade View Post
                              nu inteleg de ce va cramponati atata ca loganu asta a facut doar 700 si ceva de mii de km in asa de scurt timp, fiindca un craiovean cu o skoda a facut milionu de km in 4 ani ... mai multe detalii pe www.skoda.ro
                              Eu nu cred asemenea reclame asta este vrajeala!

                              Comment


                              • #90
                                700000 mi se pare greu de facut.
                                am vazut taximetristi si cu 400000km dar sincer sa fiu nu am intrebat ce a schimbat la ea.oricum zdranganea tot la curbe....
                                eu ce sa ma mai mir...am masina din noembrie mai exact 15 nov si am 30000km....asa ca.....
                                Nobody dies virgin...because life fuck's us all !!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google