Caroserie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Caroserie

    Salut tuturor.
    am o problema la caroserie si eram curios daca a mai aparut la cineva si cum s-a rezolvat. am un logan dci din 2007. au aparut mici adancituri in caroserie pe aripa din fata (cam 5 una langa alta). De asemenea in spate in partea superioara intre luneta si usa din spate- tot cam 5 mici adancituri. Am fost la asigurari mi s-a spus ca e problema de caroserie (si eu inclin sa cred acest lucru data fiind simetricitatea acestor adancituri - incep sa apara si in stanga fata). La Dacia Service mi s-a spus ca sunt facute de cineva cu mana (mie mi se pare imposibil ca daca cineva ar vrea sa imi faca ceva la masina ar proceda astfel) si ca nu mi-o repara. Inainte sa ma duc la protectia consumatorului as vrea sa vad daca a mai aparut la cineva aceasta problema. eventual pot reveni cu poze. Multumesc

  • #2
    Cel mai bine ar fi sa pui prima data pozele sa ne putem da cu parerea.

    Comment


    • #3
      Si eu am tot din 2007 tot dci da nu am obs. sa se intample chestia asta.

      Si plus de asta de cand sunt cei de la asigurari atat de experti in caroserie ?

      Ei nici nu stiu toate elementele de caroserie si stiu ca e defect de fabricatie.

      Sa fim seriosi acum mai bine ziceau ca nu vor sa te despagubeasca si gata.
      sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

      Comment


      • #4
        salut tuturor.
        o sa incerc sa pun niste poze. cei de la asigurari au fost ok. nu au zis ca nu vor sa o faca, dar dat fiind faptul ca e inca in garantie mi s-ar parea mai normal sa o repare cei de la dacia. sper sa se vada mai bine la poze. nici eu nu stiu multe despre partea asta dar tinand cont de modul cum au aparut aceste adnacituri (La inceut mici de tot si s-au tot adancit, si continua sa apara), plus simetria lor mi se pare foarte putin probabil sa fie facute de cineva. Mai degraba pare a fi ceva defect la tabla. Inplus cei de la dacia service nici macar nu au retinut masina sa se uite un pic la ea sa vada despre ce e vorba. a venit un tinichigiu si mi-au spus ca o astfel de adancitura poate fi facuta manual ...deci nu e defect de fabricatie.....ca si cum ce poate fi facut in mod voluntar nu poate aparea din alte cauze.

        Comment


        • #5
          Cum spunea si @Renault pune niste poze si poate te putem ajuta, cat despre casco banuiesc ca ai la asiban, eu unu is foarte dezamagit de ei si daca mai intrebi numa pe cei din cluji care au avut nevoie de casco o sa iti spuna la fel.

          Primu lucru suna la sediu asiban din bucuresti si zi ca astea din cluj refuza sa iti repare masina, daca si astea sustin aceasi problema suna la DACIA (Vocea Client)

          PS: amenintai pe astea de la asiban cluj ca suni la bucuresti, si ori ce ar fi masina fao la un service dacia....sa ne ti la curent cu ce rezolvi
          ...de doi lei :p

          Comment


          • #6
            am la omniasig. pana acum sunt multumit de ei. am avut de facut vreo 3 interventii si totul a decurs ok. o sa revin maine cu niste poze.

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google