Motorizare Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Motorizare Logan

    Majoriteate celor care posteaza au probleme sau cer sfaturi....eu ma gandeam totusi la motorul de pe logan care dupa parerea unora e fiabil dupa a altora nu...stie careva de ce generatie este motorul? avand in vedere ca a fost si pe super nova,presupun ca are ceva anisori de cand este folosit....sau unde este fabricat cel de pe logan? am inteles ca prin spania...eu am loganu din 2005....pura curiozitate...
    Slow & Safe

  • #2
    motorul de pe logan este cel de pe Megane 1! si motorul de pe super nova sigur nu e pe logan. poate pe solenza, dar ma indoiesc. asculta doar un motor de super nova si pe urma un motor de logan cum ai tu, din 2004-5.
    Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

    Comment


    • #3
      Clio Symbol are motorul de 1.4 8v identic, de asemenea
      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

      Comment


      • #4
        cel putin asa am auzit ,ca sunt identice...si la aspect...cel de pe super nova e identic cu cel de pe logan...cel putin asa arata.poate ca e imbunatatit pe logan daca are un alt 'sound'...
        Slow & Safe

        Comment


        • #5
          Da....foarte imbunatatit, i-au bagat Euro4 ca sa-l gatuie de tot, culbutori fara autoreglare (cum era cel de pe SuperNova ced ca si Solenza) , si nu mai are camasi, asta poate e bine.

          Tot 1.4 mpi este, vechi, antic, uzat moral, dar e bine ca e fiabil, cel putin la capitolu asta nu e nici un dubiu.

          Comment


          • #6
            la aspect seamana multe modele de masini ale unor marci diferite. asa ca nu poti sa spui ca toate au acelasi motor

            a fost o emisiune auto la tv acum ceva timp cred ca pe tvr 2 si prezentatorul a pus unu langa altul 3 hatchback-uri de la 3 marci diferite. pana si prinderile motorului erau identice, nu mai vorbim de aspect. deci aspectul inseala in cazul asta. daca era sa puna un motor care a fost deja pus pe un model dacia, probabil ca ar fi fost cel de pe solenza. dar iti spun sigur ca nu are motor de super nova. e imposibil. am avut si super nova si nu se compara, sincer.

            le copiaza, le fac identice, cum fac acuma marcile auto cu modelele noi. toate au pe spate acea bagheta cromata, si nu ii vad rostul. dar toate au! de la logan ph2 pana la opel insignia
            Last edited by B 83 RMJ; 28 April 2009, 20:38.
            Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

            Comment


            • #7
              daca ma duce 300.000 km(cum se aude ca e motor renault) fara reparatii capitale e bine....de fapt nu cred ca o sa am masina atata timp....poate o sa trec pe mult asteptatul suv de la dacia,tot co motor de 1.4(haha)
              Slow & Safe

              Comment


              • #8
                altceva nu mai stie nimeni?... :-))
                Slow & Safe

                Comment


                • #9
                  asteptam sa treci pe suv cu motorul dorit de tine
                  Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                  Comment


                  • #10
                    pai nu vezi ca la sandelul lansat acum i-au lasat un motoras(dieselache) de 70 hp...ti se pare ok? in raport cu greutate masinii...oricim pare mai mare si totusi....7o hp...
                    Slow & Safe

                    Comment


                    • #11
                      suv-ul apare la anul. sandero cross apare in toamna
                      Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                      Comment


                      • #12
                        ma refer la sandero stepway sau cum yo zice....cel lansat acum la inceputu lui mai..
                        Slow & Safe

                        Comment


                        • #13
                          da. in romania o sa fie lansat in septembrie. a fost lansat in brazilia acum in mai
                          Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                          Comment


                          • #14
                            La Barcelona a fost lansat acum, in Brazilia e Renault, nu Dacia.

                            @GMR: De ce sa fie motorul dCi 70 CP prea mic pentru Stepway? Masa masiniii va fi comparabila cu a Sandero.
                            Cel mai nou proiect auto din România!
                            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                            Comment


                            • #15
                              apropo in ce consta diferenta intre motorul k7j si k7M???
                              Slow & Safe

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google