M-au Pradat Hotii

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • M-au Pradat Hotii

    Aseara m-au pradat hotii , mai bine spus doar unul , care si-a lasat si vreo 3-4 amprente la mine in masina
    Mi-au furat Mp3-ul original blaupunkt si o pereche de ochelari stil POLICE (dar erau din aia de 15 lei)
    Daune Mi-au spart butucul pe partea dreapta , aveti idee despre ce sume vorbim pentru repararea butucului , am sunat la DACia Delta Plus si mi-au spus ca e 250 Lei / butuc + 30 ron manopera si tre` sa astept 3 saptamani ca il comanda din franta
    are cineva butuc de vanzare ?
    1.6 MPi Icy White

  • #2
    nu ai casco?

    Comment


    • #3
      Originally posted by ingerulol View Post
      Aseara m-au pradat hotii , mai bine spus doar unul , care si-a lasat si vreo 3-4 amprente la mine in masina
      Mi-au furat Mp3-ul original blaupunkt si o pereche de ochelari stil POLICE (dar erau din aia de 15 lei)
      Daune Mi-au spart butucul pe partea dreapta , aveti idee despre ce sume vorbim pentru repararea butucului , am sunat la DACia Delta Plus si mi-au spus ca e 250 Lei / butuc + 30 ron manopera si tre` sa astept 3 saptamani ca il comanda din franta
      are cineva butuc de vanzare ?
      Ce hoti idioti, Loganul se deschide foarte usor fara sa il strici!
      Daca vrei sa ai o singura cheie la masina, trebuie sa comanzi butucul in reteaua Dacia, se fabrica la comanda pe seria sasiului masinii, dar mare grija si rabdare, mie mi-au comandat pe garantie butuc pe seria sasiu, si a venit dupa 6 saptamani gresit. S-au uitat, au verificat baza de date Dacia, butucul era corect pentru seria sasiu, dar baza de date de la montajul Dacia era varza! Mi s-a spus ca nu era primul caz. Asa ca mi-au schimbat toata colectia chei+butuci, si erau multi (contact + 5 butuci ca era Van), dupa un mic scandal "ca nu mai astept rectificarea", dar era garantie, greseala era a fabricii nu a service-ului, deci francezul plateste!

      Comment


      • #4
        Unde ti s-a intamplat asta?
        Contact logan+incuietori costa undeva la 100 ron maxim.

        Comment


        • #5
          Si mie tot pe partea dreapta...are ceva partea dreapta a loganurilor ,oare?
          sigpic
          Contact: 0799.999.255 - Pravalia cu leduri.

          Comment


          • #6
            Ce nenorocit, mai mult iti da bataie de cap decat paguba

            Comment


            • #7
              Exact in Regie (Bucuresti sect6 ) acolo unde si locuiesc de vreo 5 ani . Masina era parcata impecabil sub stalpul de iluminat public , dar hotul a fost tacticos ... nu i-a luat mai mult de 1 minut toata treaba . Nu s-a atins de nimic altceva . Imi pare rau tare de butucul de pe dreapta . Cd player-ul din uzina oricum vroiam sa-l schimb .
              Tweety ai idee pe unde ? Ai asa ceva ? Poate vin si eu pe la intalniri ... si vorbim atunci . Ce e mai nasol , nu aveam CASCO (dupa ce am patit cu EURO ASIG cu fonduri de garantare si alte tampenii am zis ca nu mai fac), dar o sa-mi fac zilele astea la un coleg si poate vad cum scot dauna ;) . Va salut stima , imi pare rau pt ce s-a intamplat sper sa nu pateasca nimeni treaba asta (TaRA DE C...T )
              Ce idei aveti despre ASIBAN (390E pt mine / an)
              Apropos , are vreo "slabiciune" partea dreapta ?
              1.6 MPi Icy White

              Comment


              • #8
                Ai pm ingerulol

                Comment


                • #9
                  Originally posted by TWeetY View Post
                  Unde ti s-a intamplat asta?
                  Contact logan+incuietori costa undeva la 100 ron maxim.
                  Mai "tuity" si eu am fost patit, casco, pe hartie figura 650 ron pretul acelor piese (butuci)
                  Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                  Comment


                  • #10
                    Butucul se face la comanda (in Franta) dupa seria CHEII, care apare si pe facturile de la Dacia. Asta daca vrei o singura cheie (originala) si o faci la service Dacia. Te costa aprox. 300 roni + 30 manopera (vei primi si o cheie suplimentara cadou, fara chip). Daca accepti alta cheie poti sa-ti iei de la particulari si te-ar costa max 50 roni. It's your call. Nasol, hotii astia fura orice... Baiu mare este ca noi acceptam sa cumparam de la ei. Daca n-ar avea la cine sa vinda, n-ar fura si ei de astea.
                    Toate cele bune...
                    Dacia Logan Prestige, 1.6 16V, gri comet...

                    Comment


                    • #11
                      Si eu am patit rusinea asta ,butucul spart si radioul luat
                      La dealar setul(chei, contact, buson.. etc )costa vreo 600
                      Eu am schimbat butucul, dar nu mai merge cu cheia.
                      INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

                      Comment


                      • #12
                        Ai scapat usor, bine ca nu ai ramas fara masina, mai ales ca nu ai casco...
                        niciodata sa nu contrazici o femeie......o va face ea singura dupa 5 minute...

                        Comment


                        • #13
                          butucul se repara....

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by ingerulol View Post
                            ...Mi-au furat Mp3-ul original blaupunkt ...
                            Alarma ai?Aveai masca pusa la mp3?Intreb pt ca si eu am pastrat mp3-ul Blaupunkt,dar iau masca mereu.Intrebarea este,se potrivesc intre ele(la masca ma refer)?
                            Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                            Comment


                            • #15
                              Cred ca daca avea alarma nu statea hotul sa "lucreze" linistit. Mereu zic ca merita o alarma...mai reduce din riscuri...si nici nu sunt foarte scumpe...conteaza sa fie montata corect
                              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google