Dacia Rondo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dacia Rondo

    Cei de la Dacia vor sa scoata un concurent pentru Smart si Toyota IQ.
    Sursa
    sigpic
    Sa inebuneasca nebunele cand vin cu DACIA

  • #2
    ia citeste tot articolul sa vezi ca nu scoate nimeni nimic

    Originally posted by www.promor.ro
    Un user de pe forumul PlaneteRenault îşi imaginează cum ar putea arăta o asemenea maşină folosindu-se de designul actualului Sandero, chiar dacă numele de Rondo folosit de acesta pentru a denumi noul model nu este foarte original (şi Kia foloseşte această denumire).
    Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

    Comment


    • #3
      Da, asta mi-a scapat.
      sigpic
      Sa inebuneasca nebunele cand vin cu DACIA

      Comment


      • #4
        .Ce panarama de masina.Urat arata )).
        sigpic

        Comment


        • #5
          eu as conduce asa ceva daca sar face...
          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

          Comment


          • #6
            Si eu as conduce .
            Cel mai lent 1,6 8v

            Comment


            • #7
              Daca va uitati mai atenti la poza, o sa vedeti ca cel care a modificat poza, a lasat usa din spate-dreapta.
              sigpic
              Sa inebuneasca nebunele cand vin cu DACIA

              Comment


              • #8
                panarama masina )
                b 89 plk

                Comment


                • #9
                  eu as conduce-o doar daca ar avea motor de 1.6 16v
                  Fuarte Nervos !!!

                  Comment


                  • #10
                    E draguta foc .

                    Comment


                    • #11
                      Revenim la Lastun, un pic mai frumos si un pic mai fortos. E bine. Daca ar scoate asa ceva, m-as pune urgent pe o lista. Si ce daca are motor de 0,9 l? Pentru oras e super. A/C sa aiba musai, ca altfel nu ma joc. Dar sa o faca...
                      The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

                      Comment


                      • #12
                        si ce-o facut? o taiat partea usilor spate de la sandero? asta-i design? chiar si virtual, sau poate mai ales virtual, ai putea fi mai imaginativ...

                        Comment


                        • #13
                          Da, bro, ai dreptate pe partea de design (desi nici Loganul nu e un punct de referinta in sensul asta), dar prinde si tu doar esenta din toata treaba. De exemplu pentr un oras ca al nostru, intoxicat de X5, Q7, H2 si alte animale asemanatoare, o asemenea chestie cu 4 roti, motor (dar si A/C - obsesia vietii mele pe o masina...) e OK (te bagi cu tupeu si gasesti si mai usor parcari - ia vezi cand intra un idiot intr-o parcare de gen NovaTim stadion cu un Q7 si sa vezi ce masina iti doresti).
                          The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

                          Comment


                          • #14
                            a nu, nu ma intelege gresit. nu ma refeream la dimensiuni si forma. ci doar la ideea ca "noua masina" trebuie sa se bazeze pe cea "veche". adica daca tot o dam in photoshoape, hai sa fim inventivi, sa dezvoltam mai mult, sa ne lasam imaginatia sa zburde pe campii. nu-i un lucru rau, e creativitate. si cine stie, poate ii mai inspiram pe cei de la Mioveni. in fond, cred ca tine de o oarecare mentalitate ce se impamanteneste in mintile noastre. apai cui i-ar placea ca toate masinile unui producator sa fie doar variatii a 1-2 modele de baza? si-asa crossoveru ala, suv-ul si ce-or mai fi in desfasurare se bazeaza pe sandero.
                            atat cat vorbim de virtual design, nu suntem limitati de nimic. mi-ar placea sa vad posesorii de Dacia ca au simt estetic si pot veni cu caroserii interesante. altfel, cum mai putem noi boicota noile masini desenate de Renault atata timp cat noi insine nu suntem in stare de mai mult? sau nu ne dorim nimic proaspat?
                            vw jetta va place? fata de golf, spate de passat. un fel de nici un fel. producatorii vor face orice sa ii iasa cat mai ieftin producerea unui nou model, mai ales pe perioada unei crize financiare. mai depinde doar daca noi inghitim lucrurile astea sau nu. sunt banii nostrii pana la urma.

                            Comment


                            • #15
                              Am inteles unde bati. Pe site-ul de unde a plecat informatia cu viitoarea Dacie mai e un Renault mic, de zici ca e o xerocopie redimensionata a unui Scenic, parca (poate confund modelul, scuze...). Asa lucreaza francezii si aceeasi mentalitate au adus-o si la noi (vezi de exemplu Koleos, care, pe langa ca seamana cu Santa Fe-ul, pare o Laguna un pic stilizata si cu ceva muschi. Asta-i stilul si nu e unicat. Justificarea lor tine de retehnologizarea liniilor de productie.
                              The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google