A Murit Michael Jackson

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Am crescut cu melodiile lui si o parte din copilarie a fost mai frumoasa din cauza lui sa speram ca s-a dus intr-un loc mai bun.
    sigpic #

    Comment


    • #47
      Originally posted by TopCat View Post
      Pacat ca si-a batut joc de trupul lui cat a fost in viata.
      A fost un artist in adevaratul sens al cuvantului.
      Originally posted by Red_Alin View Post
      Dumnezeu sa il ierte,pacat ca si-a facut-o cu mana lui.Eu sunt de parere ca mai bine ii statea negru,asa cum s-a lansat la in ceput.
      Originally posted by valeriu61 View Post
      Ca artist, era un perfectionist in tot ce facea. Canta si dansa cum numai el stia, un talent desavarsit. Ca viata privata a fost un dezastru. Pacat ca si-a irosit viata intr-un mod inutil, operatii estetice numeroase, fara sens, a vrut sa fie mai alb decat albii si a iesit ca un dalmatian.
      Acestea au fost subiectele care au vandut multe ziare de-a lungul timpului...
      Trist e ca a avut o copilarie extenuanta, ce nu prea a avut multe firesti acestei perioade.
      Nu s-a impacat cu multe lucruri in sinea lui, iar culoarea corpului sau a fost nemultumirea lui profunda (aparent).
      Intr-adevar, uitandu-ne la imaginile sale, cred ca putem zice ca arata mai bine cum a fost daruit de mama natura. Dar a fost dorinta sa, asadar e de respectat...
      Multi au speculat dorinta sa de schimbare (si l-au tocat de energie si bani), in loc sa incerce a-i aduce pacea sufleteasca, odihna interioara.

      Un mare artist, ale carui piese le vom asculta cu mai multa placere acum (ciudat, dar prin trecerea in nefiinta a artistilor, creste valoarea sentimentala a creatiilor).

      Un mare artist ce sper sa isi gaseasca respectul tuturor si, mai ales, odihna si pacea launtrica...
      D-zeu sa il ierte!
      Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

      Comment


      • #48
        bai da ce glume de ***** aveti...sa mor daca nu??,,,nu puteti sa nu postati daca nu aveti ceva inteligent de spus??? mai bine abtinetiva...
        stiti voi vorba aia cu filozoful...???

        inca o data R.I.P Michael Jackson
        0.9 tce SL plus

        Comment


        • #49
          @iooon_cug M.J. a fost o somitate in muzica pop, i-mi place muzica lui dar nu sunt un fan "inrait", a murit, Dumnezeu sa-l ierte, asta este... Doar nu a murit mama, au murit multi artisti de seama din tara noastra si nu am vazut lacrimi de jale pe forum, asta este, asa sunt eu mai imun la fenomenul asta, te rog sa ma scuzi!
          P.S. Cu inteligenta ma cert des!

          Comment


          • #50
            A murit doar omul Michael Jackson dar numele asta se va auzi mult timp de acum incolo...
            R.I.P.
            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

            Comment


            • #51
              UN ASEMENEA OM NU POATE MURI!A MURIT DOAR TRUPUL....SUFLETUL LUI VA RAMANE MEREU IN INIMILE NOASTRE!A FOST ESTE SI VA RAMANE INTOTDEAUNA CEL MAI IUBIT GENIU CONTEMPORAN DIN LUME!A FOST COMENTAT,ACUZAT,UMILIT DAR ABSOLUT TOTI L-AU IUBIT!a fost victima sacalilor de pe langa el!toti trageau sa-l manance de bani!asa a si murit,indopanduse cu pastile!sa nu uitam ce viata chinuita a avut el in copilarie!nu mai vorbiti ca si-a batut joc de el!poate ca sunt eu nebun(il iubeam enorm) dar asemenea artist,om,geniu a revolutionat tot ce se canta,danseaza in ziua de azi!multi au vrut dar nimeni nu a reusit sa-i ajunga macar la jumatate din valoare!cum am mai scris in alta parte,a fost un D-zeu al muzicii!nu e om care nu sa nu-l cunoasca,care sa nu-i fi ascultat macar o melodie.....va ramane mereu nemuritor atat timp cat creatiile lui au marcat o lume intreaga!DUMNEZEU a vrut sa-l aiba langa El,sa-I incante auzul si Lui cum ne-a facut noua atatia ani!TE VOM IUBI MEREU,Doamne ai grija de el!
              Last edited by odorog; 27 June 2009, 10:00.
              "CAND VIATA E PREA GREA....LAS-O JOS!"un batran logan de 1.4!:drunk

              Comment


              • #52
                Pff,banuiesc ca ati citit ziarele,si ati vazut la stiri,e cam suspecta moartea lui Jacko,doctorul ala a disparut,se cam zice ca i-a fost injectat ceva,si ca il cauta pe ala...O sa se afle adevarul probabil in cateva saptamani.Oricum mare pacat.
                El insa va trai prin muzica lui.
                Esti cel mai bun Michael.
                sigpic

                Comment


                • #53
                  Gata Inchidem aici Topicul
                  Ce-a fost a fost , am murit sa-i fie tarana usoara. Asta era un topic sa-va exprimati condoleantele. Dar deja a-ti dat-o in droguri era pedofil nu era , trebuia sa moara de mult si etc... Asemenea discutii nu-si au rostul. INCHIS

                  sigpic

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google