Ferrari SUV

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ferrari SUV

    Ferrari va iesi in 2010 pe piata cu primul SUV al firmei.....

    Află cele mai noi știri și analize din domeniile Agricultură, Bursă, Energie, Imobiliare și Industria Auto pe Moneyline.ro. Informații esențiale pentru decizii inteligente.

    Bringing car buyers and enthusiasts automotive news coverage with high-res images and video from car shows and reveals around the world.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

  • #2
    pot spune k o data cu aparitia porsche cayenne a inceput era suvurilor. daca si ferrari a ajuns sa faca un asemenea monstru pe roti daca mi se accepta expresia. ce mai urmeaza? lamborghini
    Citroen C4 Coupe 1.6 hdi 110 cp 2006 rouge lucifer

    Comment


    • #3
      mai urmeaza si lamborghini si avem echipa completa de suv-uri super sport )

      Comment


      • #4
        lamborghini a facut un suv nu mai stiu prin ce an... dati un search pe google...

        sigpic

        Comment


        • #5
          spatele la ferrari e de o uritenie crunta. restul e boboc
          lamborghini suv aici
          Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

          Comment


          • #6
            Ce Ferrari mai e ala? Pacat ca se baga pe segmentul asta. Eu chiar aveam un respect in plus pt ei ca nu se ocupa cu tampenii ca Porsche. Ma rog, daca exista cerere, te ''prostituezi''. Cand spui Ferrai te gandesti la tot ce inseamna sport pursange. In viitor ne vom gandi si la pursange pe ''coclauri'' (pe dealuri).

            Plus ca daca ramane spatele ala, arata execrabil.

            Comment


            • #7
              Originally posted by sonykel
              lamborghini a facut un suv nu mai stiu prin ce an... dati un search pe google...
              prin 89-90, daca mai tin eu bine minte...intr-adevar au avut o tentativa de suv. hummer h1 semana oarecum cu ala. era in acelasi gen facuta... cred ca de la el s-au inspirat
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • #8
                Am vazut la discovery comparatie hummer h1 si lambo suv. H1 avea top speed 160, labo vreo 200 si ceva. H1 avea consum 25l/100km, labo avea..tineti-va bine aproape 100l/100km
                MX-5 1.6 110cp 12.01.12(fab.2002)

                Comment


                • #9
                  100L/100km enorm...cred ca cum vedea primul peco alimenta )

                  Comment


                  • #10
                    aaa acum inteleg dece unele tiruri pot merge cu viteze mari si daia se fac curse cu capetele de tiruri ca sa se antreneze baietii de la peco...
                    fac ca in aviatie se alimenteaza din mers vin cu cisterna si taca paca...
                    oare pe GPL cat o consuma?

                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      dupa ce ca arata ca naiba mai consuma si o gramada......ei ar trebui sa-si de segmentul lor de masini sport....ca acolo sunt "the best's of the best's".....
                      ANVELOPE NOI SI SECOND HAND ( IMPORT GERMANIA )

                      Comment


                      • #12
                        Un cuvant am de spus: GROAZNIC. Ce e aia SUV nu au castig destul din vanzarea modelelor de pana acum? S-au stricat. Se poate sa jung in vara la fabrica la ei si poate aflu mai multe

                        Comment


                        • #13
                          M-am interesat putin si am dat peste articolul asta:

                          Oficialii constructorului italian au negat zvonurile privind existenta unui posibil model SUV in viitorul apropiat.

                          In urma cu cateva saptamani, Automarket va dezvaluia primele informatii privind un posibil viitor SUV de la Ferrari.

                          Astazi revenim cu informatii despre planurile constructorului italian, care prin vocea managerului general Amedeo Felisa a infirmat zvonurile vehiculate in ultima perioada. Declaratiile Scuderiei italiene vin la scurt timp dupa ce si Stephan Winkelman, CEO-ul Lamborghini, a negat un posibil model SUV.

                          Ferrari a cochetat pentru o perioada cu sistemul integral de tractiune AWD, cand s-a gandit sa implementeze tehnologia pe proaspatul F430. Inginerii italieni au renuntat insa repede la aceasta idee dupa ce au realizat ca intregul sistem AWD ar fi adaugat inca 80 de kilograme la masa masinii. Felisa a sustinut ca, pe carosabil uscat, performantele pe care le-ar fi obtinut cu sistemul AWD ar fi fost aceleasi cu cele ale tractiunii spate actuale.

                          Comment


                          • #14
                            exact ce ne lipsea sa mai apara un SUV in plus si sa vina un snob de oras si sa polueze orasul cu masina lui de 2 tone si motor de 500CP,eu chiar nu ii inteleg pe astia care isi cumpara asa masini si se plimba in oras cu ele cand astea sunt mai mult masini de exterior.

                            Comment


                            • #15
                              Sunt mai urate ca doi magari
                              Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google