Infiintam Partidul Loganistilor?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Infiintam Partidul Loganistilor?

    Hai sa facem un partid : Partidul LOGANISTILOR .
    Asa poate ajungem si noi in parlament si ieftinim benzina...bagam taxa de drum in drumuri samd....

    se poate face un vot??? cine zice DA va fi dispus sa isi dea datele si semnatura in acest scop. Cine zice nu..NU

    Sa vedem..poate ne adunam destui ptr un partid? stie cineva de cate semnaturi ar fi nevoie ?
    Partidul se poate numi cum vreti si nu vreau sa fiu presedintele lui...decat daca nu se ofera altcineva...dar mai intai sa vedem cati membri strangem.
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

  • #2
    Ce idee stransnica...

    Comment


    • #3
      stii cum e...ideile marete cateodata vin din nimicuri ...
      acum...miramas sa iasa ceva..dar incercam..
      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

      Comment


      • #4
        la cati oameni sunt pe forum o sa se sufoce parlamentul. ma refer la oamenii activi. si nu uita ca in cazuri dintr'astea semnaturile nu's putine deloc...si m-as mira sa le strangi tu de pe forum (chiar daca ar da cu subsemnatul de 2 ori toti). poate daca mergi in intersectii la semafoare mai aduni cateva.
        Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

        Comment


        • #5
          deci...se poate trata threadul si ca un pamflet...dar daca cineva il ia in serios...nu ma deranjeaza.
          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

          Comment


          • #6
            Originally posted by mumus View Post
            Hai sa facem un partid : Partidul LOGANISTILOR .
            Asa poate ajungem si noi in parlament si ieftinim benzina...bagam taxa de drum in drumuri samd....

            se poate face un vot??? cine zice DA va fi dispus sa isi dea datele si semnatura in acest scop. Cine zice nu..NU

            Sa vedem..poate ne adunam destui ptr un partid? stie cineva de cate semnaturi ar fi nevoie ?
            Partidul se poate numi cum vreti si nu vreau sa fiu presedintele lui...decat daca nu se ofera altcineva...dar mai intai sa vedem cati membri strangem.
            poate iti e de ajutor...
            Inregistrarea partidelor politice se face la Tribunalul Municipiului Bucuresti pe baza urmatoarelor acte:
            -cererea de inregistrare semnata de conducatorul organului executiv al partidului politic si de cel putin trei membrii fondatori, care vor fi citati in instanta;
            -statutul partidului care trebuie sa toate cele cinsprezece mentiuni obligatorii prevazute in art 10 din Lgea nr 14/2003;
            -programul partidului;
            -actul de constituire impreuna cu lista semnaturilor de sustinere a membrilor fondatori;
            -o declaratie privitoare la sediul si patrimoniul partidului;
            -dovada deschiderii contului bancar;
            -lista semnaturilor de sustinere trebuie sa mentioneze obiectul sustinerii,data si locul intocmirii si sa fie semnata de cel putin 25 000 membri fondatori, domiciliati in cel putin 18 din judetele tarii si municipiul Bucuresti, dar nu mai putin de 700 persoane in fiecare judet, respectiv municipiul Bucuresti
            zoom-zoom

            Comment


            • #7
              Eu ma bag asa ca DA

              Comment


              • #8
                Si eu ma bag. DA DA DA
                Mai bine sa pui raul înainte, si sa lasi ce e mai bun ca o surpriza.sigpic

                Comment


                • #9
                  haideti...pana la 25000 mai avem,cand trecem de 100 facem lista???
                  Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                  Comment


                  • #10
                    cei de la ThePirateBay (cel mai mare tracker bittorrent din lume; sigur stiti de el) au facut la fel si in Suedia: si-au creat propriul partid si la ultimele alegeri (au ocupat locul 3 cu 7.16% din voturi) au intrat in parlamentul european cu 1 reprezentant (sau 2 reprezentanti daca se va ratifica tratatul de la Lisabona din 2007) :P

                    deci s-ar putea sa aiba succes ideea :-))

                    S.

                    P.S.: mie nu-mi place politica de fel dar as sustine o astfel de initiativa (doar ca membru) :P
                    I have no special talent. I am only passionately curious.

                    Comment


                    • #11
                      eu am zis ca incercam...ori pamflet ori partid..c-am tot aia este...si daca vom fii destui loganisti..trecem la automobilisti...ca acolo suntem si mai multi care vor sigur...
                      eu zic ca in 3-4 luni...o sa strangem voturi pe strazi in fiecare oras...si o sa le primim sigur...

                      Propun modificarea titlului in : Partidul automobilistilor din Romania
                      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                      Comment


                      • #12
                        Ma bag si eu daca se urmareste scaderea pretului carburantilor sau repararea drumurilor. Da sa nu vad dupa catva ani pe moderatorul X sau Y ca si-a tras 5 vile si 3 limuzine de cand e in parlament.

                        Comment


                        • #13
                          Daca ajung ministru repede, da, ma bag si eu ca la actualul job cred ca fac par alb
                          Last edited by darksid3; 2 July 2009, 10:20.
                          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                          Comment


                          • #14
                            Ma bag si eu (chiar daca e pamflet, chiar daca e serios).
                            The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

                            Comment


                            • #15
                              daca nu ma insel, partidul soferilor sau automibilistilor, exista deja. prin anii '90 era la moda sa se infiinteze partide si cred ca dea aveti unde sa va inscrieti. asta daca tot aveti de gand ceva serios si sa faceti treaba pt toti soferii, nu doar pt aia cu logan. daca vreti sa faceti ceva de dragul de a mai zambi ocazional, io-l propun pe xp presedinte la partida loganarilor...
                              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google