De Teren? Noul SUV Dacia.

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Daca masina o sa fie echipata corect eu zic ca are succesul de partea ei. Nu va ganditi ca o sa arate dacia ca X5 sau X6 vreodata, asta nu ca nu s-ar putea dar politica grupului Dacia - Renault e una foarte simpla, costuri minime profit maxim. Mie unu imi place masina si daca ar fi sa o cumpar as face-o numai daca ar avea un motor decent(120 - 140 cp) si ceva dotari gen ESP, speram sa puna discuri frana si pe spate si multe alte imbunatatiri care pot fi aduse... P.S Jentile din poza sunt cam urate Numai Bine si astepam sa o vedem pe drumurile patriei!
    Ambition

    http://www.loganclub.ro/forum/golane...s-t2538p9.html

    Comment


    • #77
      Originally posted by margelatu View Post
      off topic:catalinux noi ne dam cu parerea mai facem si un banc ,mai vorbim si aiurea, ca de nu a parut inca.
      N-am stiut ca e la caterinca. Atunci nu ma mai bag. Bafta!
      sigpic

      Comment


      • #78
        Originally posted by lupulucian View Post
        Este politica standard in familiile auto-producatorilor, multi-marca, inclusiv Renault. Chestia este ca doar la Renault se intampla asa ceva, intr-o asemenea maniera. Nu vad acelasi lucru, la grupul VW
        Aici te contrazic.Daca vrei Audi A4B7(nu se mai fabrica) poti sa iei noul EXEO de la Seat, este aceeasi chestie numai ca are emblema de Seat cu specificatia ca Audi la vremea respectiva nu-l luai sub 30.000euro iar Exeo este cu putin peste 20.000 ca sa nu mai spun ca are motorizari euro5.

        Comment


        • #79
          Madi ...electrica are acum nissan-uri...si sunt muult mai proaste decat fostele (si inca actualele) l200.
          Cumnatul meu lucreaza la electrica si din cand in cand merg la cate o statie in varful muntilor cu echipamente de o tona....imagineazati ca nissanurile sunt prastie pe off road...se agata de toate..nu urca calumea etc...
          Ei sunt mult mai multumiti de deja forjatele si invechitele L200...deci nu cred ca ei sa ia dacii...ptr ca nu e L200.
          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

          Comment


          • #80
            Off-road-ul adevarat trebuie sa aibe neaparat tractiune integrala 4x4 cu distributia puterii pe puntea spate chiar daca nu e permanenta.

            Comment


            • #81
              Intreprinderele de stat nu au treaba cu performanta sau pretul, comanda se face de sus pe anumite firme, vezi posta care pana anul trecut mergeau cu dacia 1300 si au trecut la citroen ca logan van le statea in gat. Partea proasta este ca le umple moliile, bani de intretinere din parti, tot cu 1300 isi fac treaba.

              Comment


              • #82
                si iaca asa se spala banii publici...
                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                Comment


                • #83
                  E urata, foarte urata.

                  Comment


                  • #84
                    La prima vedere ca masina ( in intregul ei ) nu arata prea grozav , desi, inainte de aceste poze, am vazut caroseria in uzina si parea interesanta . Poate dupa lansarea oficiala o sa ne mai obisnuim cu ea si nu o sa mai para asa ciudata . Ceva nu se leaga in designul acestei masini inspirate din mai multe automobile din gama Renault - Nissan .
                    CONCLUZIA mea : STRUTO-CAMILA by Renault .
                    Last edited by givali; 5 July 2009, 22:11. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • #85
                      sa va zic cu cat a luat electrica nissanurile de la reprezentanta....mai bine tac.....dar muuuult mai scump decat daca merg eu si cumpar unul singur !!!! Nu conteaza ca ei au cumparat minim cateva zeci...daca nu sute....
                      Ia ghiciti cine a impartit diferenta de bani ramasa de la nissanuri????
                      Pacat ca pana la urma tot din banii nostri se imbogatesc toti excrocii....

                      Mii de scuze ptr off topic.
                      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                      Comment


                      • #86
                        Am realizat un render pe baza pozelor spion, poate nu va mai parea atat de urata

                        sigpic

                        Comment


                        • #87
                          tot urata pare :p
                          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                          Comment


                          • #88
                            Carcotasi - eu zic ca nu e forma finala
                            1.6 MPi Icy White

                            Comment


                            • #89
                              o fi beta version si la final o sa fie mai frumoasa decat subaru forester...
                              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                              Comment


                              • #90
                                Mai sunt cateva foto pe club sandero, daca sunteti curiosi intrati pe forumul amintit.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google