De Teren? Noul SUV Dacia.

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • pai sa bage... sa-si schimbe mentalitatea si sa faca si un SUV RS
    Dacia Logan Prestige, 1.6 16V, gri comet...

    Comment


    • Cand voi vedea macar un SUV cu 200 cp pe Dacia inseamna ca a doua zi vine sf lumii ))). Cel putin in urmatorii ani, slabe sanse...desi sper sa ma insel
      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

      Comment


      • off top :nu vine, ca ramania plateste datoria sua catre somalia...(cassa loco).mai mult de 105 pe dieasel nu vedem noi pe dacie ,ca pe benzina am vazut.
        Last edited by margelatu; 13 July 2009, 21:10.
        Welcome to the Club, We Have Jackets !

        Comment


        • Originally posted by Seba View Post
          ....
          nu compari performantele unui suv cu ale unei berline, mai ales pe asfalt. baga 16volti-u prin namoale, sa vezi cum ii da pseudo-suv-ul de la dacia de-l asculta cu urechea...
          Esti sigur? In primul rand 4x4 o sa fie optional din cate am inteles .Daca ai cauciucuri subtiri pe 16 volti si noroiul nu-i prea adanc sa ramana suspendat (presupunand ca are garda la sol mai mare decat berlina) nu cred sa fie chiar cum zici daca o sa fie doar cu tractiune pe fata.
          Vorbesc strict de "pseudo-SUV" DACIA .
          Cel mai lent 1,6 8v

          Comment


          • Originally posted by Red_Alin View Post
            Da spune-ti voi ce motoare ati vrea sa puna pe suv-ul mioritic?
            Fiind masina mai mare,mai grea are nevoie de cuplu cat mai mare si ar fi bine sa puna un dci 1.5 de 105cp si un dci 1.9 de 130cp in felul asta se va misca si masina decent si va avea si un consum mai scazut.

            Comment


            • pana la urma s`au razgandit in ceea ce priveste sandero stepway si au scos dacia suv?)
              si seamana cu nissan pt ca vestitu` patron frantuz s`a aliat acum si cu cei de la nissan;)

              Comment


              • Sandero Stepway a fost lansat deja. Vezi site-ul oficial Dacia.
                SUV-ul e si asta pe vine
                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                Comment


                • pana la urma a facut vreunu care a avut posibilitatea o poza si la interiorul masinii??
                  Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                  Comment


                  • multi nici nu stiu sa mearga cu un logan si comenteaza deja asupra performantelor noului SUV. poate ca era mai bine daca scoteau pe piata modelul ala derivat din MCV, nu? atunci ce mai comentati? lipsa de originalitate, un MCV inaltat... cine are bani de BMW, Q7 sau alte masini cu pretentii nu are decat. mie unul imi place... sa vedem si motorizarile si apoi mai discutam.

                    Comment


                    • Originally posted by Chirita View Post
                      pana la urma s`au razgandit in ceea ce priveste sandero stepway si au scos dacia suv?)
                      si seamana cu nissan pt ca vestitu` patron frantuz s`a aliat acum si cu cei de la nissan;)
                      Mai baga si tu un ochii pe www.dacia.ro si vezi acolo noutatile

                      Comment


                      • Noul nume KANJARA

                        Francezii de la revista L'Automobile afirma pe site-ul oficial ca viitorul SUV al Dacia, care urmeaza a fi lansat pe piata europeana in prima parte a anului viitor se va numi Kanjara si va fi bazata pe platforma tehnica a lui Nissan Qashqai - fiind astfel primul model Dacia din "era Renault" care nu va mai fi proiectat pe platforma "Logan"

                        Comment


                        • Sunt decente motorizarile....nu sunt de mers cu "250km/h limitat electronic" dar isi fac treaba...acum sa vedem si transmisia
                          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                          Comment


                          • daca e de la nissan transmisia nu cred ca o sa fie rea si cred ca ca o sa-si faca treaba mai bine ca x 3 de la bmw in teren.sa cumparati revista auto bild romania si sa vedeti ce frumos scriu de sandero stepway.si eu m-am mirat ca astia vorbesc de bine doar nemtoaicele.
                            Welcome to the Club, We Have Jackets !

                            Comment


                            • Deci motorizarile sunt mai mult decat decente.

                              Comment


                              • Din ce scrie pe site-ul la zf.ro acolo sunt toate motorizarile care sunt si pe Nissan Qashqai...deci noi practic cumparam un Nissan Qashqai doar cu ceva schimbari la grila fata si in spate...in rest aceeasi platforma...aceleasi motorizari...si pretul putin mai mic, si calitatea in mod sigur va fi mai mica(plastice de calitate mai proasta,dotari mai putine).

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google