OMV Sprint Diesel Vs OMV Premium Diesel

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • OMV Sprint Diesel Vs OMV Premium Diesel

    topic ptr posesori de diesel..
    cei are alimenteaza cu una din cele doua feluri de motorina sa se dea cu parerea care e mai buna in una din categoriile urmatoare
    - consum
    - fiabilitate
    - performanta
    - confort(motor mai zgomotos sau mai putin)
    sigpic

  • #2
    Sprint Dieselul e bun, adica motorul nu face zgomot mare, consumul cam 5,5 - 5,8 in oras, iar la Premium Diesel se simte destul de bine diferenta; nu de mult am pus Premium Diesel ( mai merge un "tratament" din cand in cand pentru binele motorului ), motorasul e ceva mai silentios, dar consumul e ceva mai marisor in comparatie cu Sprint D., ( nu mult cam 0,2-0,3 l ), si e mai si nervoasa in plecarile de pe loc . Parerea mea :-))
    http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ul_meu-t22912p3.html

    Comment


    • #3
      care e mai ieftina aia o iau ptr motorul meu deci sprintul nu dau importanta la zgomot...daca ai reviziile la zi, ulei bun nu vad problema....oricum important e sa alimentam de la benzinarii mai cunocute gen omv, petrom...
      "Stiu ca nu stiu nimic, dar stiu ca pot sti mai mult decat stiu" (Socrate)

      Comment


      • #4
        eu folosesc numai de la omw si cel mai mult imi place sprint diesel, si dupa cum spune numele e si mai sprintena masina. Cand am pus premium era intradevar ceva mai silentioasa dar cand ii dadeam talpa parca nu te impingea asa tare in scaun, asta a fost impresia mea. Pentru motor voi care ziceti ca e mai buna?

        Comment

        Working...
        X
        Anulare DPF
        Politica de Securitate Google