Distante Rutiere

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Distante Rutiere

    Intrucat dispun de un PDA cu GPS sunt dispus sa il folosesc si pentru a ajuta colegii de forum. Daca doriti sa stiti distanta dintre 2 locatii, un traseu scurt sau orice alta informatie de acest gen, nu ezitati sa intrebati. Sper sa va raspund in cel mai scurt timp. Daca totusi aveti nevoie urgenta de informatia respectiva, recomand sa imi trimiteti si un PM. Numai bine si sper sa va fie de ajutor.
    Last edited by sinx; 24 July 2009, 16:25.
    sigpic

  • #2
    vreau eu sa stiu de la Tulcea pana in Eforie Nord, cati km sunt?? si in constanta pe unde sa merg ca sa ajung in Eforie nord?? duminca o sa plec si nu cunosc pe acolo.
    Last edited by Simon; 24 July 2009, 17:15.
    Every story has an end, but in life...every ending is just a new begining.

    Comment


    • #3
      super threadul.. as dori sa stiu distanta intre lacul Balea si barajul vidraru.
      iti multumesc anticipat.
      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

      Comment


      • #4
        Salut.Cred ca se poate gasi si pe net,la distante rutiere.As pune un link,dar cred ca nu-i voie.
        Numai bine.
        Ps:Sinx te-ai gindit bine.Poti ajuta astfel multi oameni.Felicitari.Mare om.
        Un Logan----YNG-----
        Numai bine.

        Comment


        • #5
          exista...dar e numa intre orase...eu de ex nu am gasit nicaieri balea-vidraru....pe harta am apreciat vreo 30 km...acu ramane de vazut..sa vedem ce zice si sinx
          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

          Comment


          • #6
            Da,asa-i.Ai dreptate,e decit intre orase.
            Numai bine.
            Un Logan----YNG-----
            Numai bine.

            Comment


            • #7
              daca aveti conexiune la internet folositi http://www.viamichelin.com/viamichel...MaHomePage.htm
              daca va luati laptopul cu voi pe drum si vreti harta [cu calculare rute si alte info] puteti folosi Microsoft AutoRoute.

              ambele sunt relativ bune, uneori mai dau rateuri la alegerea celor mai bune rute, dar puteti incerca fortarea utilizarii unor anumite "stopuri" in orase de pe traseu ca sa manipulati ruta.

              Comment


              • #8
                @sinx: buna ideea cu acest thread.......este ff folositor pt unii care nu prea au fost plecati prin tara......felicitari maestre...
                P.S.: sti cumva cat e distanta din Iancului si pana la Helin
                Traieste fiecare zi ca si cand ar fi ultima!!

                Comment


                • #9
                  N-ar fi mai bine sa-l imprumuti la fiecare pe rand ?
                  CT-97-VIPsigpic

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by mumus View Post
                    exista...dar e numa intre orase...eu de ex nu am gasit nicaieri balea-vidraru....pe harta am apreciat vreo 30 km...acu ramane de vazut..sa vedem ce zice si sinx
                    Intre Balea Lac si Barajul Vidraru (exact de unde incepe barajul dinspre Curtea de Arges) sunt fix 55 km pe GPS...daca el minte, mint si eu
                    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                    Comment


                    • #11
                      wow...mersi...ma asteptam la max 30...nu imi vine sa cred... mersi oricum ptr raspuns...nu se pune prb de mintit. Erori pot fi insa , ale aparatului.anu trecut cand am fost...mi sa parut mai mica distanta. Vroiam sa stiu exact..ptr ca as dori sa ma intorc tot pe partea cu 'sibiu' . dar neaparat vreau si la vidraru. si vroiam sa stiu exact cu cat mas lungi.
                      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                      Comment


                      • #12
                        Din ce am observat, ca o comparatie intre bornele kilometrice si distanta aratata pe gps, sunt maxim 1-2 km diferenta, cateodata deloc. Eu unu am mai multa incredere in ce spune gps-ul....si daca imi amintesc bine, chiar pe baraj, inspre directia cabana Balea Lac indicatorul rutier arata tot...55 km. Oricum 30 de km nu are cum sa fie
                        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                        Comment


                        • #13
                          kk... mersi de info...
                          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by Simon View Post
                            vreau eu sa stiu de la Tulcea pana in Eforie Nord, cati km sunt?? si in constanta pe unde sa merg ca sa ajung in Eforie nord?? duminca o sa plec si nu cunosc pe acolo.
                            De la Lukoil-ul de la iesirea din Tulcea spre C-ta pana in Eforie Nord sunt 134 de km.
                            Traseu: Tulce - Babadag - Lumina - Ovidiu - Constanta - Eforie Nord.

                            Ca traseul cel mai simplu si fara sa te incurci atunci cand ajungi in C-ta, mergi din Ovidiu drept pana aproape de centrul constantei pe B-dul Tomis. Faci dreapta pe B-dul Alexandru Lapusneanu si mergi inainte. La un moment da o sa o faci semi-dreapta pe B-dul 1 Decembrie (nu o sa ai alte varianta, deci nu o sa te incurci). Dupa asta tot ce ai de facut este sa mergi drept... si ajungi. Oricum ghideza-te dupa indicatoare...

                            Originally posted by mumus View Post
                            super threadul.. as dori sa stiu distanta intre lacul Balea si barajul vidraru.
                            iti multumesc anticipat.
                            Ti-am mai scris pe un thread si iti mai scriu si aici.
                            Din momentul in care treci calea ferata de la iesirea din Brasov spre Codlea ai fix 182 km pana la Barajul Vidraru iar ca timp ar trebui sa iti ia aprox 3 ore. Pana la Balea Lac ai fix 128 km si ar trebui sa ajungi in 2h si 10 min.
                            Traseu: Brasov - Codlea - Fagaras - Arpasu de jos - Cartisoara - Balea Lac - Vidraru.
                            Prin deductie matematica de la Balea la Vidraru sunt 182-128= 54 Km.

                            Originally posted by Mario Popa View Post
                            @sinx: buna ideea cu acest thread.......este ff folositor pt unii care nu prea au fost plecati prin tara......felicitari maestre...
                            P.S.: sti cumva cat e distanta din Iancului si pana la Helin
                            Ai fix 7,5 Km din intersectia Iancului cu Mihai Bravu pana la Helin. Cel mai scurt traseu e pe la Universitatea... drept pe Splaiul Unirii si dreapta pe Cotroceni. In calcul este luata si manevra de intoarcere pe Iuliu Maniu la primul scuar.

                            Originally posted by bro View Post
                            daca aveti conexiune la internet folositi http://www.viamichelin.com/viamichel...MaHomePage.htm
                            daca va luati laptopul cu voi pe drum si vreti harta [cu calculare rute si alte info] puteti folosi Microsoft AutoRoute.

                            ambele sunt relativ bune, uneori mai dau rateuri la alegerea celor mai bune rute, dar puteti incerca fortarea utilizarii unor anumite "stopuri" in orase de pe traseu ca sa manipulati ruta.
                            Esti cat se poate de OFF-TOPIC!!!

                            Originally posted by santo View Post
                            N-ar fi mai bine sa-l imprumuti la fiecare pe rand ?
                            Esti OFF-TOPIC!!!
                            Si ca sa iti raspund: mai bine faci tu cadou cate un gps fiecarui user... de asta ce zici?

                            Originally posted by darksid3 View Post
                            Din ce am observat, ca o comparatie intre bornele kilometrice si distanta aratata pe gps, sunt maxim 1-2 km diferenta, cateodata deloc. Eu unu am mai multa incredere in ce spune gps-ul...
                            Eu am avut ocazia sa il testez de mai mult ori, uneori pe distante de 3000 km. Este foarte precis. La urma urmei daca stai bine si te gandesti conteaza si cat de larg tai curbele... 2 metri la o curba, cu inca 2 la alta si uite asa se aduna ceva in plus sau minus fata de gps... dar la un traseu de 300 km diferenta nu este mai mare de 1 km.
                            Last edited by sinx; 24 July 2009, 20:08. Reason: Automerged Doublepost
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              multumesc mult pentru raspuns! O seara superba in continuare!
                              Every story has an end, but in life...every ending is just a new begining.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google