Maşina Poliţiei Autostrăzilor

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Maşina Poliţiei Autostrăzilor

    Marţi 18 august 2009, Poliţia Autostrăzilor a primit un cadou foarte frumos de la M CAR Trading, importator general Mitsubishi în România: un Mitsubishi Lancer Evolution, de 295 CP, negru şi dotat cu girofar şi sirenă.

    Modelul Mitsubishi Lancer Evolution este, practic, un lup în haine de oaie- adică o maşină numai bună pentru curse, dar care poate circula şi pe stradă. Şi, pentru că este atât de potentă, înseamnă că poate fi şi un mijloc foarte bun de a-i vâna pe vitezomanii de pe autostradă.

    Aşa încât Poliţia Autostrăzilor a primit de la M CAR Trading un asemenea exemplar, pregătit pentru a contracara excesele de viteză ale celor cu maşini de sute de cai putere.
    Mitsubishi Lancer Evolution are un motor turbo de 2,0 litri şi 295 CP, precum şi un sistem foarte avansat de tracţiune integrală S-AWC (Super All Wheel Control), ceea ce îl recomandă drept un combatant foarte serios în Campionatul Naţional de Raliuri.

    Dat fiind acest lucru, poliţiştii au avut parte şi de un mic instructaj din partea cunoscutului pilot Titi Aur, dar şi de câteva demonstraţii cu acesta la volan, pentru a-şi da seama mai bine de potenţialul bestiei pe care au primit-o în dotare.

    O bestie care, de acum încolo, va patrula Autostrada Soarelui, aşa cum o face şi modelul Seat Leon Cupra (care însă are doar 240 CP).
    Deci, atenţie la limita de viteză - altfel veţi avea mari şanse să vă pomeniţi în oglinda retrovizoare cu acest Lancer EVO X negru şi cu girofar.

    sursa
    Attached Files
    Last edited by D-FENS; 19 August 2009, 15:05.
    Forum neinteresant. Delogat definitiv.

  • #2
    Saraca masina,pe mainile cui au dat-o.

    Comment


    • #3
      geaba le-au dat asa masina , ca ei tot "e prosti " . saraca masina.mi-e mila de ea

      Comment


      • #4
        E doar imprumutata vreo 2 luni )

        Comment


        • #5
          E data doar pentru 2 luni , am vazut si eu reportaju la tv.
          Bart: I am through with working. Working is for chumps.
          Homer: Son, I'm proud of you! I was twice your age when I figured that out.

          Comment


          • #6
            Cred ca-i de-ajuns...
            Forum neinteresant. Delogat definitiv.

            Comment


            • #7
              eram in depasire pe A2 pe banda 2 cand apare fulgerator un ametit desta de politist in spatele meu intr-un seat (parca) de politie, noroc ca terminasem de efectuat depasirea ca a trecut aproape de mine. or fi avand ei masini puternice, dar nu sa mearga cu peste 200/h ca mai creeaza si bezmeticii astia accidente, care apropo, nnu sunt antrenati in timpul academiei sa merga cu viteze destea fulgeratoare...exact asa "veţi avea mari şanse să vă pomeniţi în oglinda retrovizoare" s-a intamplat... pentru ca inainte sa ma pun in depasire, m-am asigurat daca este vreo masina in spate si in secunda 10, era deja la cativa zeci de metri in spatele meu
              Last edited by bogdan_1984; 19 August 2009, 15:53.
              sigpic

              Comment


              • #8
                vin ursii apasa pe butoanele alea pe acolo strica masina intr-o saptamana
                laureate 1.5l, albastru marin

                Comment


                • #9
                  Sunt curios cum o sa arate masina cand vor trebui s-o inapoieze.

                  @bogdan_1984:
                  ei "are" dreptul sa mearga cu oricat ca ei "este" in misiune de prindere a vitezomanilor deosebit de periculosi...
                  Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                  Comment


                  • #10
                    eu am inteles ca masina e cadou, nu o vor inapoia.
                    dati surse, toti vorbesc, fiecare spune altceva. pana acum am citit vreo 5-6 articole pe net, parerile sunt impartite.

                    in alta ordine de idei, nu stiu de ce sunteti asa carcotasi. pana acum politistii s-au dat cu Loganuri 1.4, nu cu gallardo, porsche, sau macar un octavia rs cum o fac cei de peste hotare. au si ei nevoie sa invete. sunt sigur ca nici eu n-as fi prea stralucitor daca m-as urca intr-un evo acum, n-as putea sa stapanesc toata puterea aia. asta e, experienta se castiga, nu se invata la academie.

                    Comment


                    • #11
                      topcat da, stiu, sunt constient. dar sunt de parere ca amandoi (eu si militia) am gresit. eu ca m-am miscat ca melcu cu 1,4 si ala ca a venit prea tare in spatele meu, nerealizand ca este un obstacol in fata lui.
                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        hai sa fim seriosi ce stiu ei sa faca cu masinile alea

                        Comment


                        • #13
                          da, sa-i plimbe pe sefi...
                          Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                          Comment


                          • #14
                            Sa fim totusi realisti, doar nu cauta astia cei mai prosti oameni ca sa-i faca politisti. Parca-i plin forumul de piloti de curse si critica niste bieti incepatori...

                            Comment


                            • #15
                              Fierbe invidia-n voi ...

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google