Formula " 0" (zero)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Formula " 0" (zero)

    Formula Zero! Primul monopost cu emisii zero din lume

    Primul monopost cu emisii zero din lume a fost prezent la o competie in Marea Britanie. Toate masinile de acest gen sunt alimentate cu hidrogen si s-au intrecut intr-o competitie numita Formula Zero. Monoposturile pot merge cu o viteza de pana la 120 km/h si pot fi comparate cu niste karturi obisnuite.

    "Motoarele sunt silentioase asa ca monoposturile nu fac deloc zgomot, tot ce se poate auzi este zgomotul cauciucurilor. Este o experienta unica pentru cei care stau in public." a spus purtatorul de cuvant al campionatului de Formula Zero.

    Kartul este confectionat 70 la suta din materiale bio degradabile.

    Ce parere aveti?!
    Attached Files
    Am scos masina in ploaie sa se tuneze cand tuna !.......restul e LOGAN

  • #2
    Foarte misto. Depinde si ce acceleratie au dar apar tot felul de incercari de a oferi variante combustibililor clasici, ceea ce e un lucru bun pentru ca in cativa ani pretul lor ar putea ajunge destul de sus. Si cel mai bine poti promova ceva ce tine de masini/motoare prin competitii, cum e cea de care se vorbeste aici.
    If everything seems under control, you`re just not going fast enough...

    Comment


    • #3
      am ajuns din pacate intr-un anumit stadiu in care vorbele nu mai valoreaza nimic. sa puna motorul ala pe o masina normala si sa-i dea drumul. vise d-astea am mai avut si acu cativa ani cu difuzarea hidrogenului si oxigenului. si s-a ales praful. trebuie sa se demonstreze clar ca se poate trece peste politicaq si interese in productia de masa, altfel, orice asa zisa inventie e egala cu zero barat, cat timp nu e pusa la lucru si in productie.

      pacat ca lumea actuala se bazeaza inca prea mult pe industria petroliera. sunt deja promisiuni ca din 2012 masinile electrice vor impanzi drumurile, dar sunt doar promisiuni, dupa cum am spus. e o perioada foarte buna sa joci rolul lui Toma necredinciosul.

      Comment

      Working...
      X
      Anulare DPF
      Politica de Securitate Google