Academia Tehnica Militara Bucuresti

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Academia Tehnica Militara Bucuresti

    Cei care sunteti sunteti studenti la academia tehnica militara, sau absolventi, daca puteti sa imi ziceti si mie cum este acolo. Este obligatoriu sa stai in camin, este greu, program strict, stingerea la 10, trezirea la 6, dupa terminarea facultatii ai serviciu garantat(salariu)? Daca imi puteti da si mie mai multe detalii, pentru ca sunt clasa a 12-a si vreau sa intru la facultate acolo. Multumesc!

    nimeni?:-??
    Last edited by andr3w; 9 September 2009, 20:48. Reason: Automerged Doublepost

  • #2
    Cand alegi cariera militara totul este "all inclusive" de la cazare, hrana, echipament, solda, repartitie si serviciu garantat.Pentru toate astea se incheie un contract pentru o perioada limitata de timp iar in cazul in care nu respcti acest contract esti obligat sa platesti cheltuielile de scolarizare- cele descrise mai sus.

    P.S.
    Trebuie sa te gandesti foarte bine inainte de a alege o cariera militara pentru ca asta presupune multe privatiuni si reguli stricte de la care nu poti sa te abati.Ca oriunde sunt avantaje si dezavantaje, totul e sa simti si sa fii convins ca asta ti se va potrivi.
    Last edited by Cromatic; 9 September 2009, 21:20.

    Comment


    • #3
      se acomodeaza repede...
      mai ales cand o sa vada unde este magazia cu gradele...
      sigpic
      Ambition 1.5 dc

      Comment


      • #4
        o sa ma mai gandesc..multumesc pentru informatii..

        Comment


        • #5
          Dc nu incerci la academia de politia Alexandru Ioan Cuza?

          Comment


          • #6
            o sa ma gandesc mai bine..

            Comment


            • #7
              uitandu-ma la cat de competenti sunt politistii nostri si daca-mi mai aduc aminte si de ai mei superiori din armata, as zice ca ambele academii is pierdere de vreme, de bani si de anumite libertati. cu putine exceptii, academiile respective sunt alese de aia care fug tare si care nu pot nici macar sa memoreze teorema lui pitagora generalizata. oameni pentru care atractia gravitationala functioneaza pe directia in care tii pusca. sau dupa a caror viziune in spatiu, daca bagi intr-o teava cartofi, pe partea cealalta ies, citez, "sfere perfecte". daca pt asta tre' sa pierd 4 ani in academia militara, mersi, dar prefer sa raman - si din nou citez din nemarginita intelepciune militara - "o nulitate din punct de vedere militar", decat sa fiu un militar de cariera bun dar sa nu cunosc altceva decat "reghedoi" si "reghetrei"...
              as mai zice ceva, dar imi da xp ban, cat mi-e el de prieten daca imi exprim anumite si/sau pareri dorinte la adresa majoritatii celor din armata si militia romana...
              Last edited by Seba; 11 September 2009, 11:47.
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • #8
                De ce vrei neaparat MAPN? poti sa faci ATM dar sa faci parte din MAI, spre exemplu. se scot anumite locuri pe an, putine ce-i drept. Program strict sa fii sigur ca o sa-l ai(sectoare,plantoane,inviorare etc.), dar deobicei(la noi la academia de politie asa e) dupa ce termini cursurile poti sa faci ce vrei, dar in curtea facultatii si pe urma in functie de medie poti sa iesi in oras in fiecare zi intre 14:30 si 21:30. Serviciul il ai asigurat, semnezi un contract imediat cand incepi scoala si daca renunti, sau daca esti dat afara pentru abateri la fel, platesti tot
                zoom-zoom

                Comment


                • #9
                  Probabil ca nu are pilele si banii suficienti pentru Academia de Politie sa intri acolo e foarte scump. Voi chiar nu stiti ca este cea mai corupta institutie de invatamint superior din tara? Tot mai bine la Armata. Sa incerci la Sibiu la Academia Fortelor Terestre sau la Brasov la Academia Fortelor Aeriene nu te-ai gindit? Sau vrei sa fi si inginer?

                  Comment


                  • #10
                    Nu trebuie sa ai pile sa intrii acolo, eu nu am avut si am intrat. Daca inveti intri, nu are nimeni nimic cu tine.Eu nu stiu pe nimeni care sa fii intrat pe pile acolo. sunt povesti. eu i-am zis sa dea la ATM, dar sa faca parte din MAI, sa nu fie militar, dar e alegerea lui
                    zoom-zoom

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google