"Sefu', Unde Sunt Si Cum Ajung La Garaj?"

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • "Sefu', Unde Sunt Si Cum Ajung La Garaj?"

    Nu aveam cum sa postez la categoria "bancuri" pentru ca desi pare banc, e cat se poate de adevarat.
    Ieri inainte de terminarea programului stau la o pipa cu un coleg de la departamentul auto si cica "hai sa-ti zic una tare". Vine un baiat acum 4 zile ca vrea sa lucreze si el sofer la noi la firma. El e dintr-o localitate de pe langa Bucuresti, nu a mai lucrat pana acum ca sofer si conducerea a fost de acord sa-l angajeze ca sa manance si el o paine pe aici. Bun, baiatul a venit prin recomandare, e baiat la locul lui bla bla. Primele zile a fost insotit de cineva ca sa invete locatiile cele mai importante pe unde are de mers si ieri insotitorul lui a ramas prin oras ca sa nu mai vina pana la firma.
    Cu o juma' de ora inainte de terminarea programului tipul de la departamentul auto primeste un telefon, "sefu' zi-mi si mie unde sunt si cum ajung inapoi la firma" (masinile sunt echipate cu gps de localizare). Deci am ras cu lacrimi.
    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

  • #2
    Ce rau esti! Pai daca omu' nu stia Bucurestiul, normal sa intrebe unde e!
    LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

    Comment


    • #3
      Nu sunt rau. Nu critic pe nimeni, Doamne fereste, nimeni nu se naste invatat. Doar mi s-a parut amuzant.
      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

      Comment


      • #4
        Adevarul e ca e tare faza...saracu' om...sigur o sa isi ia o navigatie acum!

        Comment


        • #5
          Toata treaba e sa si vrea sa invete sa lucreze cu un GPS, am si eu la lucru un specimen de sofer care (fie nu vrea, dar eu il suspectez de prostie) nu stie sa lucreze cu gps-ul....

          Comment


          • #6
            Acum am aflat, saracu' a vazut ca se invarte de o ora fara tinta, si de teama ca sefii lui vad pe gps treaba asta a sunat si a zis ca s-a pierdut ca sa nu se interpreteze ca foloseste masina in alte scopuri. Asta e, o sa invete el orasul la un moment dat. Dar treaba cu unde sunt si cum ajung e amuzanta.
            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

            Comment


            • #7
              bine , inchidem topicu acum ca neai inpartasit tuturor aceasta faza amuzanta... hai sa va zic si eu una ca sa aveti subiect de caterinca... de vreo 2saptamani tot renovez prin casa , intro zi eram afara in fata usii cu usa inchisa , si aranjam niste cabluri , din greseala ating butonu la sonerie , tresar repede ca bou , dau sa deschid usa si intreb cine e??? deschid usa si ma uit ca bou in casa

              sigpic

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google