Vopsea noua vs. Spalat

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vopsea noua vs. Spalat

    Am avut de retusat o aripa la masina si au vopsit-o acum 2 zile. Masina e jegoasa rau si as cam vrea maine sa merg la spalatorie.

    Scuzati-mi ignoranta dar.. dauneaza vopselei?
    numar secundele

  • #2
    Daca vopseaua proaspata a fost uscata in cuptor poti sa speli masina fara grija, daca nu, eu zic sa mai astepti vre-o 7-10 zile.

    Comment


    • #3
      @ marius: n-as crede, eu am spalat-o pe-a mea la o zi dupa ce i-am vopsit pragurile. n-a patit nimic. nu stiu unde/cum ti-au vopsit-o, mie mi-au si uscat-o in cuptor si mi-a zis vopsitorul ca o ora s-o mai las in pace, dupa aia pot sa fac ce vreau, inclusiv s-o spal; ceea ce am si facut a doua zi
      ps si offtopic totdata: spike are dreptate, din nou desi la ce vreme de kko e acuma, daca nu-i uscata, pe umezeala si noroi, o sa iasa vopseaua toata numa' un luciu (mi-e teama ca se "branzaie" daca au lucrat de mantuiala); era super sa ti-o fi facut in cuptor. sper ca au cuptor si ca i-o dus mintea sa-l foloseasca...
      Last edited by Seba; 1 December 2007, 01:51.
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • #4
        eu am spalato la vreo 10zile dupa ce am luat-o desi dealerul mi-a zis sa nu o sapal o luna(mi-a zis asta in timp ce masina era la spalatorie fiind pregatita de vanzare )

        sigpic

        Comment


        • #5
          Originally posted by SoNyKeL
          eu am spalato la vreo 10zile dupa ce am luat-o desi dealerul mi-a zis sa nu o sapal o luna(mi-a zis asta in timp ce masina era la spalatorie fiind pregatita de vanzare )
          tu ai timp sa-i crezi pe majoritatea tembelilor de la dacia ?
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • #6
            Uite spre rusinea mea nici daca a stat la cuptor nu stiu.) Dar 99% zic ca au bagat-o si la cuptor pt. ca pe vremea asta cam greu se vopseste fara el. Of of maine o sa trec pe acolo sa intreb, sper sa fie deschis.
            Cred insa ca nici spalatorie nu gasesc pe 1 decembrie. :d

            Oricum.. e jegoasa de mi-e rusine sa ma urc in ea.. de aia am si deschis topicul. Mersi de raspusuri.
            numar secundele

            Comment


            • #7
              @ marius: cu placere! doar de aia suntem aici, sa ne incurcam reciproc si sa ne dam sfaturi total aiurea, nu ? ) hai nu fii trist, si a mea e murdara de-mi e rusine ca scrie "logan club" pe ea...ma refer la masina
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google