Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • bine mah...tu compari roaba ta cu X6-le lui?
    stai linistit ca ala fost filat inca din tara, acolo s-a mers la pont. (nedeleu iti poate da amanunte cu privire la procedeu )
    masina ta nu iese in evidenta ca fiind una de lux, e o masina normala, de serie...asa ca temerile tale sunt nefondate.

    a recuperat-o in final, in vreo forma, sau nu, amicu' ala al tau?
    Last edited by Kojak; 4 March 2015, 18:08.

    Comment


    • Dupa 4 ani a dat de ea, dar inca nimic...

      Na, poate merg la bulgari daca voi gasi ceva ok, e bine ca si eu si sotia ne dorim acelasi lucru, sa fim langa apa si sa ne relaxam ma rog ea e cu relaxatul, eu cu berea
      Last edited by mumus; 4 March 2015, 18:12. Reason: Automerged Doublepost
      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

      Comment


      • uite aici un hotel bun in albena, ideal ptr. familii cu copii. e pe plaja, ai totu' la botu' calului, bere kklau.

        Rezerva online la Hotel Kaliakra 4*, Albena - Last Minute 25%. Hotelul Kaliakra este situat direct pe plaja statiunii Albena, in partea de nord a statiunii si disune de o frumoasa panorama asup..
        Last edited by Kojak; 4 March 2015, 18:29.

        Comment


        • Da, interesant

          Oricum noi nu facem planuri dinainte, doar data o batem in cuie, ne hotaram mereu cu 2-3 saptamani inainte, nu imi bat capul prea tare.
          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

          Comment


          • de ce nu mergi la Balvanyos ? macar e aproape si vorbesti limba.
            si ai mari sanse sa gasesti bere cichi.

            Comment


            • la ala de 4* din primu' link, te costa in full sezon cca. 1200euro (toata familia), UAI, 7 nopti, exclusiv drumul + vigneta + taxa pod etc.

              daca vrei ceva de buget, imediat langa el, practic unul langa altul (plaja e la fel desi e delimitata), 2*+ (cam de 3* la noi):
              Rezerva online la Hotel Kaliakra Mare ex. Dobrotitsa 4*, Albena - Last Minute 20%. Hotel Kaliakra Mare 4* (ex. Dobrotisa 2*) se afla in centrul statiunii Albena, la circa 20 m de malul marii.

              chiar prima poza cu dobrotitsa din link e facuta de pe kaliakra.

              la asta iesi pe la 700euro AI, nota mea e 7/10. asta te duce sigur mai putin ca unu' din romanica, de 3* in plin sezon.
              primu' e de 9/10

              ti-am zis de ele ptr.ca am fost cazat la ambele, nu ca as lucra la vreo agentie sau altceva si dupa aproape 10 ani in care am tot forjat litoralu' bulgaresc, inca consider ca reprezinta o alternativa mai buna fata de litoralu' nostru, la raport pret / calitate.

              Comment


              • Stie careva de ce apare pe prima pagina Mercedes Forum?

                Comment


                • Kojak...5000 de cepe... cate zile?

                  (ba...am terminat berea! naspa senzatie! )
                  Keep walking...

                  Comment


                  • ...asta ti-e bujetu' personal alocat, dupa ultima rectificare?
                    ce sa zic...vreau si io, la banii aia stau in GR de uit de mine, sau bag doo sau chiar 3 seturi de ionice.

                    cu 5000, deja-ti permiti cel putin la modu' decent inclusiv scandinavia, da' spuneai ca nu-ti trezeste interesu' (parerea mea e ca nu stii ce pierzi )
                    daca lista e aceasi cu cea de ieri si n-ai restrictie privind zilele de frecangeala (concediu), ma risc la o estimare de cel putin 21 zile, daca nu chiar o luna-ntreaga.
                    daca totusi incluzi si scandinavia pe lista, mergi pe 14-15zile tot ghisheftu', personal pe varianta asta as merge.
                    asta la un calcul sumar, desigur...

                    Comment


                    • Originally posted by B997NDL View Post
                      de ce nu mergi la Balvanyos ? macar e aproape si vorbesti limba.
                      si ai mari sanse sa gasesti bere cichi.


                      Daca nu esti ironic, iti raspund, acolo merg la gratar, ne suim in weekend in masini cu amicii si ce 2-3 ori pe vara mergem acolo, la o baie, la o mancarica ieftina si buna. INCA este lumea civilizata...

                      Acu, fara sa par sovin, ptr ca nu sunt!

                      Si la Reci, la lac, prin anii 2000, cam pe cand am avut primul telefon mobil, puteam sa las pe patura si telefonul si cheile de la masina si portofelul si hainele, cum au inceput sa se auda manele pe paturi, cum nu mai puteai lasa nimic, si la tricou trebuia sa fii atent... Si nu vorbesc de colorati...

                      Sa nu mai zic ca in sat la varumiu prin Covasna, si acu se mai lasa masinile cu geamul deschis pe strada/ulita, eu nu mai am tupeu asta...

                      Acu si la Sfanta Ana si in alte zone candva denumite generic 'ungurime' se aud manelili tare... si incepe sa nu mai fie ce a fost odata...
                      Last edited by mumus; 4 March 2015, 21:29.
                      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                      Comment


                      • Originally posted by Kojak View Post
                        ...asta ti-e bujetu' personal alocat, dupa ultima rectificare?
                        tu ziceai ca iti aloci buget de 5000 lei rotund...pt GR...
                        de 5000 de eur mai iau un Logan ma ce dreaq!
                        aloc undeva la un 1000-1500 coco pt eurotrip
                        Keep walking...

                        Comment


                        • asa e peste tot in tara...
                          asa a inceput sa fie si in Gr., chiar si in zonele (candva) mai putin cunoscute...
                          la bulgari, nici nu mai discutam...
                          e ca un cancer, o plaga...care se extinde
                          astia suntem, cu ciori sau fara, din pacate!

                          mumuse, te sparg, m-ai facut sa scriu primele (si ultimele, sper) randuri la modu' serios pe aria asta!
                          sa-ti fie rusine!

                          Originally posted by jonnie007 View Post
                          Kojak...5000 de cepe... cate zile?

                          (ba...am terminat berea! naspa senzatie! )
                          Originally posted by jonnie007 View Post
                          tu ziceai ca iti aloci buget de 5000 lei rotund...pt GR...
                          de 5000 de eur mai iau un Logan ma ce dreaq!
                          aloc undeva la un 1000-1500 coco pt eurotrip
                          si pe tine te sparg! vobeste sticla fara tine!

                          ai zis 5 mii!!! bineinteles ca am crezut ca te referi la ieuro.
                          de unde plm sa jtiu ca cepe = lei = ron?

                          mi-am mai racit si buricele dejtelor sa-ti raspund.

                          5000 lei = sub 1200 euro...de bani aia, iti recomand 4* UAI la BG. sau chiar GR.
                          Last edited by Kojak; 4 March 2015, 21:37. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • pai si tu cat stai in Gr cu 1200 lei mah? dar de 1200 de coco?
                            Last edited by jonnie007; 4 March 2015, 21:55.
                            Keep walking...

                            Comment


                            • Cand am fost la greci, ma plimbam cu sotia pe un fel de pietonal plin de buticuri, dupa primele 10 minute de shopinguit si guracasca, am vazut ca daca eram romani, ca nationalitate, eram ca acasa la greci... si zic eu, ce fain ca suntem unguri, radeam ca in sfarsit putem vorbi fara frica ca o sa fim intelesi, si barfim o vanzatoare acolo in gura mare pe ungureste, si dupa vreo 3-4 propozitii vine aia si ne ia pe ungureste... wuaaai... nu stiam cum sa iesim mai repede de acolo )) Logic ca am si cumparat ceva, mai mult de rusine...
                              Si in 2 saptamani de grecia, am vazut ca unguri erau la fel de multi ca romani, mai ales ca vanzatori, nu ca turisti.
                              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                              Comment


                              • adica de 1200 lei?

                                ...7 zile la ruse sa iau castraveti eftini de la metro

                                @mumuse, unde ai fost in Gr.?
                                Last edited by Kojak; 4 March 2015, 21:52.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google