Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Voi priceda ca acum.... Feresc masina si dau claxon...
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • Unul sau mai multe?

      Comment


      • Eu inainte sa vb cu omul mergeam pe ideea ca seaistul a gresit, da a venit omu cu argumente si acum stiu.... Mie nu imi este greu sa recunosc ca nu ne nastem invatati.
        La fel cum am recunoscut imedeat dupa vizionare ca si dubaru sa ferit de altu si ca nu il vad vinovat total. Desi dupa lege doar el a gresit.

        In giratorii daca cu esti pe banda din margine, deci banda unu, intotdeauna capu in dreapta sa dai prioritate daca este cazul.
        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

        Comment


        • @mumus
          vad ca banda a treia se pierde si e strict pentru a face la stanga sau pentru a intoarce. zice bine Kojak. nici nu ma asteptam la altceva la cate pateuri a mancat care s-au depus direct pe creier.
          am luat si eu o punga azi, ca prea m-ati innebunit. singurul aspect negativ e ca a costat aproape cat berea.

          Comment


          • Unde vezi tu?

            Ca eu vad doar un semn ptr inainte... Daca exista marcaj ai dreptate, dar nu exista, deci ma repet: in situatia de fata, si numai in asta, cu giratoriu nemarcat concret cu vreo obligatie, este corect cum am scris mai sus....

            Ca daca banda 3 era marcata ptr stanga, asa era... Daca banda 1 era marcata ptr dreapta era iar alta interpretare?

            Acu venim cu semne imaginare?
            Last edited by mumus; 6 March 2015, 12:09. Reason: Automerged Doublepost
            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

            Comment


            • Originally posted by mumus View Post
              Pai am discutat ... Ca nu ne era clar. Mie imi este acuma clar, voi puteti combate mai departe daca doriti
              Nu va opreste nimeni, am avut o exprimare usor hazardata, ca si postarea altora Again, nu la tine ma refek Kojak, ca te vad mai sensibil asa, si nu iti vreau raul
              cand n-ai argumente si nu vrei sa dai impresia ca bati in retragere, recugi la copilarii de-astea si o faci pe botosu' . nu e prima data.
              pacat ca n-am cu cine discuta, argumentele tale nu stau in picioare (ti-am dovedit si de ce) asa ca fa in continuare cum te taie capu', ca faci bine!

              astepam urmatoare filmare cu conflictele tale din din trafic!
              Last edited by Kojak; 6 March 2015, 12:13.

              Comment


              • Originally posted by B997NDL View Post
                @mumus
                vad ca banda a treia se pierde si e strict pentru a face la stanga sau pentru a intoarce. zice bine Kojak. nici nu ma asteptam la altceva la cate pateuri a mancat care s-au depus direct pe creier.
                am luat si eu o punga azi, ca prea m-ati innebunit. singurul aspect negativ e ca a costat aproape cat berea.
                Asa putina bere bei? Cu ce completezi, vinoase?

                Comment


                • Ma baieti, eu ma retrag din discutiile pe tema condusului corect... Fiecare sa faca cum il taie capul, credeti ce vreti, respectati nimic...ca la bucuresti...legea junglei.

                  In rest pe alte teme raman activ, ca nu ma supar din discutii contradictorii.

                  Kojak ce argumente mai vrei tata? In orice giratoriu, fie el si tip melc, anumite benzi mereu vor disparea, si vei fi obligat sa acorzi sau sa primesti prioritate...
                  Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                  Comment


                  • Originally posted by mumus View Post
                    Kojak ce argumente mai vrei tata? In orice giratoriu, fie el si tip melc, anumite benzi mereu vor disparea, si vei fi obligat sa acorzi sau sa primesti prioritate...
                    Bah baiatule, ai studiat vreodata vreun proiect de amenajare de intersectii, inclusiv giratorii sau sistematizare de trafic?
                    Stii ce sunt alea puncte de conflict de fluxuri de trafic si cum rezolva ele? metode, chestii, normative etc?

                    Banda 1 din giratoriul ala NICIODATA nu va fi DOAR obligatoriu la dreapta, sa-ti intre bine-n cap. Inainte si la dreapta, atat!
                    BANDA 3 se pierde la iesirea din giratoriu ala pe directia de inainte.

                    Esti in stare sa intelegi treburile astea? Nu e nevoie s-o recunosti public pe forum, chiar daca o faci in sinea ta, tot e un castig, fii deschis in gandire.

                    Pace!

                    Comment


                    • Arata-mi ceva palpabil , legea care spune ce afirmi tu cu tarie. Pana atunci, un desen facut de mana si o presupunere...sau ca tu userul Kojak spui ceva, ptr mine este egal cu zero. Ca te superi sau nu, e problema ta.
                      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                      Comment


                      • Esti de acord ca banda 3, se pierde la iesire pe directia inainte, conform amenajarii giratoriului respectiv, in momentul de fata?
                        Ce vrei mai palpabil de atat?
                        Asta nu e nici o interpretare sau presupunere de-a mea, realizezi aspectul asta?

                        Simplu, da sau nu?

                        Comment


                        • Ma repet, te rog sa nu ma mai provoci in discutii pe tema asta, daca vrei sa discuti acest subiect cu altcineva esti liber sa o faci.
                          In rest diacutam despre orice.


                          Si te rog sa nu ma mai iei cu fraze de 2 lei gen: mah baiatule... Ai facut tu nustiuce....sa iti intre bine in cap... Si alte afirmatii ce nu isi au nici rostul nici locul potrivit, nici daca mi-ai fi superior din orice punct de vedere nu pot admite sa mi te adresezi asa.
                          Discutam civilizat, daca esti in stare...

                          Am scris in alt post mai sus, ca in orice giratoriu se pierd la un moment dat benzi, ca tu esti Kojak si poti decide mai presus de lege care se pierde...asta este deja problema ta.
                          Last edited by mumus; 6 March 2015, 12:45. Reason: Automerged Doublepost
                          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                          Comment


                          • Originally posted by mumus View Post
                            Discutam civilizat
                            Asta incerc, da' cu tine e nastere grea mumuse...
                            Cine a inceput cu "kojak tata", apropos de aere de superioritate.

                            Hai, desfacem cate-o bere si propunem reamenajarea giratoriului respectiv a.i. b3 sa poate intra si sa iasa pe directia inainte fara conflict.
                            Ia zi, depunem un memoriu la primaria bv. pe baza schitei?
                            Attached Files

                            Comment


                            • Sunt de acord cu tine si am si sustinut ca acel giratoriu este incorect semnalizat, realizat, dar daca pe el se poate circula corect, aplicand legea, pe ei ii doare in panseluta de noi...

                              Si exact cum sustineai tu mai sus ca la orice giratoriu se fac multe planuri si alte nebunii, imi este greu ca aici lea scapat...pur ai simplu ii doare in cot...

                              Eu am spus clar ca am procedat corect in cazul asta.

                              Si sincer, mi-ar face placere sa pot intra intr-un giratoriu, angajandu-ma in prealabil si selectand banda corecta iesirii mele. Dar fizic acest lucru este imposibil. Pana atunci eu aplic regulile de circulatie existente... Daca ele se schimba ma voi adapta.
                              Daca schimba astia semnalizarea in acel giratoriu, voi respecta noile indicatoare.
                              Sunt un om caruia ii place sa aplice legea. Si mai mult cand ea este corecta. Acum in cazul meu, ma descurc cu ce am, zilnic merg pe acolo, zilnic ma voi enerva probabil...
                              Last edited by mumus; 6 March 2015, 13:10.
                              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                              Comment


                              • Daca as merge zilnic pe acolo, as intra in giratoriu pe banda 2.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google