Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by mumus View Post
    Si exact cum sustineai tu mai sus ca la orice giratoriu se fac multe planuri si alte nebunii, imi este greu ca aici lea scapat...pur ai simplu ii doare in cot...
    te-ai mira sa afli cate proiecte pe picior prost facut au ajuns in faza de executie si mai rau, sunt date asa in exploatare...
    de obicei, la noi tre' sa se intample o tragedie ca sa se modifice ceva fizic la nivel de administratii locate, rutiera etc....pana atunci, pulpa...ii doare la baluba.
    un jeg de tara...

    primele giratorii mici dar cu efecte de fluidizare extroardianre le-am vazut in germania in anii '90 (chair si in suburbii, in zone de case sau mici blocuri), cand la noi de-abia daca exista doar in dex cuvantu' asta si nu cu reglementarile de acum.
    la noi, "giratoriile" presupuneau la vremea aia sa dai de drepata la fiecare penetrare in gingiratoriu.
    giratoriu cu 5-6 artere, daca vroiai sa intorci sau sa faci stanga, intrai si dadeai de dreapta de 4-5 ori si tot asa. stupid, te acreai de dat de dreapta.
    vezi "giratoriul" de la p-ta aviatorilor cand nu erau functionale semafoarele, dupa vechile reglementari din anii '90.

    Comment


    • kojak, da-i si cu genunchiul

      PS: asta mi-a trecut prin cap si sunt mai ontopic ca voi
      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

      Comment


      • giratoriu cu 5-6 artere, daca vroiai sa intorci sau sa faci stanga, intrai si dadeai de dreapta de 4-5 ori si tot asa. stupid, te acreai de dat de dreapta.
        Imi aduc aminte, in felul ala se bloca tot giratoriul la ore de varf, nu mai trecea nimeni.
        Erai sef la intrare in guratoriu, apoi faceai plaja pe masina, jucai table cu ala de langa tine, pana reuseai sa iesi.

        Comment


        • Originally posted by mr.K View Post
          Daca as merge zilnic pe acolo, as intra in giratoriu pe banda 2.
          Super, Intri si dai prioritate la ala de pe banda unu din dreapta ta, iesi si tu in spatele lui pe banda unu si nu te doare capul, asa voi proceda si eu, sunt sansele cele mai mici sa fii lovit.
          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

          Comment


          • @mrK
            Exact! ala numai giratoriu nu era, pe vremuri.

            io am intrebat un militian o data o situtie ipotetica (pana sa ia amploare "adevaratele" giratorii de la noi) in care:
            intersectie simpla in + nesemaforizata si nedirijata, deci fara indicatoare.
            aceasi categorie de 2 drumuri care se intersecteaza.
            vin 4 masini simultan, fix in aceasi secunda ajung toate 4 in buza intersectiei.
            se aplica prioritatea de drepata, da...dar cine trece primul a.i. "sa dea drumul" la blocaj?
            nu se ia in considerare mica intelegere, decat strict litera legii.
            o sa ziceti o situatie pur teoretica dar cu cu sanse minime in realitate.

            mumuse, intreaba-l pe amicul tau, examinatoru', "chestionaru' asta".
            Last edited by Kojak; 6 March 2015, 13:30.

            Comment


            • Super, te punem in locul dubarului... Intri si dai prioritate la seatu negru, iesi si tu in spatele lui pe banda unu si nu te doare capul, asa voi proceda si eu, sunt sansele cele mai mici sa fii lovit.
              Fa si tu asa si ai sa vezi ca sunt sanse mai mici sa fii lovit decat sa plonjezi de pe banda a 3-a spre iesirea aia. Nu toata lumea de pe a 3-a banda judeca faza precum tine, iar cu tine insuti nu te poti intersecta.

              Comment


              • Exact asta spunea... Asa voi face.
                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                Comment


                • Originally posted by mr.K View Post
                  Asa putina bere bei? Cu ce completezi, vinoase?
                  azi doar doua peturi de 2,5 l ca am treaba.

                  Comment


                  • Eu aseara am baut 2... Da nu peturi ci sticle... De 0.33

                    Azi beau ori un vin ori ceai
                    Last edited by mumus; 6 March 2015, 13:37. Reason: Automerged Doublepost
                    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                    Comment


                    • huaaa drojdierilor
                      eu o ard pe palinca la 60 si ceva de grade, facuta la ma-sa in ardeal asa cum trebuie (habar n-am cum)
                      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                      Comment


                      • ptiu' stuchite-ar matzele mumuse , te vad dublu!

                        Comment


                        • m-ai am si eu una sau doua de 0,33, dar cu alea ma dau pe la gat si pe haine cand ies si eu in oras. sa nu miros a tigari.

                          Comment


                          • Sticlele alea de 0.33 sunt paguboase rau de tot, costa aproape tot ca alea de 0.5 si abia stergi praful de pe gat cu una.

                            Comment


                            • Da, dar altfel arata pe masa, ce parere va faceati despre mine, daca pozam petul de 3 litri de la Noroc, sau ce bere de 2 lei vreti voi
                              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                              Comment


                              • Pai in Spania la baruri au si 0.25.
                                Zic ei ca bei cantitatea asta inainte de a se incalzi.
                                La mine nici 0.5 nu se incalzeste, ca nu-i fac respiratie gura la gura de 50 de ori.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google