Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • pai de ce m-ar interesa ce e cu 300m inainte sau dupa, atata timp cat ptr. preselectie e nevoie de mult mai putini metrii?
    e in interiorul localitatii, 50m sunt suficient ptr. preselectie cf. legii...ca la 2-300m pot fi si 8 benzi, deja e alta discutie.

    in giratoriul de la selgros, asta din discutie, a fost vreodata, de cand s-a dat in exploatare, marcaj pe asfalt cu obligatoriu la dreapta, pe prima banda, pe sensul spre centru bv?
    asta chiar doar voi riveranii o stiti, n-am acees la informatii asa detaliate in timp.
    Last edited by Kojak; 6 March 2015, 14:56.

    Comment


    • Corect. Dar sa faci 3 benzi din 2 pt 200m si apoi sa revi iar la 2 benzi e ok?

      Comment


      • nu, nu e ok, am zis, giratoriul e prost proiectat si executat.
        o solutie f. ieftina ar fi fost amenajarea benzii 3, aia a lu' mumus , pe iesire ca banda de incadrare in aliniamnetul curent format de benzile 1 si 2
        amenajare ca banda de incadrare pe 50m, fix ca in schita mea.
        50m lungime x 3m latime si oleaca de vopsea ptr. marcaj + indicator ocolire la drepta in capat...astia-s bani de tigari ca si costuri.
        mai ieftin decat umplututa aia de pamant marginita de borduri videanu + arbusti. din insula de separatie/ghidare.
        Last edited by Kojak; 6 March 2015, 15:03.

        Comment


        • Adica asa:
          Attached Files

          Comment


          • Cica
            -Ce se intampla cand latra un caine in Romania?
            Nu musca!

            -Ce se intampla cand latra un caine in China?

            Nu e inca bine fiert!

            Comment


            • frumos.
              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

              Comment


              • Originally posted by Kojak View Post
                daca nu intervenea altcineva si facea comparatia asta, tu nu te-ai fi gandit la ea in veci.
                de ce esti rau ? crezi cae usor sa-ti traduci gandurile ?

                Comment


                • Daca stii o limba sau mai multe in plus, nu te face mai retard...ci invers...da ma rog...
                  Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                  Comment


                  • Originally posted by Kojak View Post
                    pai de ce m-ar interesa ce e cu 300m inainte sau dupa, atata timp cat ptr. preselectie e nevoie de mult mai putini metrii?
                    te-ai inscris la "burtosii au talent" ?!
                    o dedicatie special pentru tine, dă la mine.
                    CONCERTE : 0723-422.923IMPRESAR. LIVIU DOVLEAC©Toate drepturile rezervate. Utilizarea neautorizata a materialului audio sau video este strict interzisa si se...


                    Originally posted by mumus View Post
                    Daca stii o limba sau mai multe in plus, nu te face mai retard...ci invers...da ma rog...
                    nu faceam misto de tine. chiar te respect pentru asta. doar glumeam cu Kojak.
                    Last edited by B997NDL; 6 March 2015, 15:49. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • Originally posted by mumus View Post
                      Daca stii o limba sau mai multe in plus, nu te face mai retard...ci invers...da ma rog...
                      tatutzu, stii bine in ce context ti-am zis asta, hai nu te ascunde acu' dupa cracii lu' nenelea...macar daca gaseai si tu fo' gagica, da alea nu intra aici, fug manacand pamantu'
                      asta ai inteles tu din tot?

                      Originally posted by B997NDL View Post
                      te-ai inscris la "burtosii au talent" ?!
                      o dedicatie special pentru tine, dă la mine.
                      CONCERTE : 0723-422.923IMPRESAR. LIVIU DOVLEAC©Toate drepturile rezervate. Utilizarea neautorizata a materialului audio sau video este strict interzisa si se...
                      bah aia e dedicatie ptr. toti zlabanojii invidiosi.
                      Last edited by Kojak; 6 March 2015, 15:53. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • Nu... Stai linistit, am deja parerea formata. Si mai lasa aerele de profesor ca nu e cazul .
                        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                        Comment


                        • Originally posted by mumus View Post
                          Si mai lasa aerele de profesor ca nu e cazul .
                          Si tu mai lasa orgoliile si incapatanarile, ca nu e cazul.

                          Comment


                          • Eu nu-s orgolios, poate obiectiv... Incapatanarea o mai las, cand este momentul si cazul.

                            Hai kiss and make up ?
                            Last edited by mumus; 6 March 2015, 15:58. Reason: Automerged Doublepost
                            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                            Comment


                            • Ce fain era cand vorbeam doar de bere si pateuri, acu va misca orgoliu' de soferi.
                              N-ati invatat pana la varsta asta ca soferi mai buni decat propria voastra persoana nu exista pe tot mapamondu'?

                              Comment


                              • Originally posted by mumus View Post
                                Hai kiss and make up ?
                                ...fara kiss mah ca intra astia la banuielei.

                                bah am beut aseara niste stela care mi-a dat rau la matz, o simt si acu pa intestine, cred ca fost veche
                                de aici si posturile acide

                                Originally posted by mr.K View Post
                                Ce fain era cand vorbeam doar de bere si pateuri, acu va misca orgoliu' de soferi.
                                N-ati invatat pana la varsta asta ca soferi mai buni decat propria voastra persoana nu exista pe tot mapamondu'?
                                ca baietii...ne mai dam la gioale, mai bem o bere, asta e..noi sa fim sanatosi.
                                Last edited by Kojak; 6 March 2015, 16:02. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google