Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • schimba-le separat... poate aia de pe dreapta o mai duce mult si bine...
    Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

    Comment


    • Schimb-o p'aia cu beleaua, n-ai ce face cu banii?
      Odata am schimbat la o masina o planetara pe dreapta. Dupa 50k-60k, ghici ce? A inceput sa bata tot aia schimbata.
      Last edited by mr.K; 7 May 2015, 08:02.

      Comment


      • Eu nu le-as schimba deloc in prima faza, daca prin oras la mers normal nu bat, as trece peste faptul ca la parcare mai scoate cate un zgomot.
        In ultimul an kojak a bagat bani in masina de i-a dublat valuarea
        Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

        Comment


        • Originally posted by Kojak View Post
          Deci ce fac, le schimb în pereche, or ba?
          Nu merită să le schimbi în pereche.

          Comment


          • daca e doar asa, eu zic sa nu o schimbi decat pe aia cu figuri in cap.
            nu are sens amandoua. cand o incepe sa se simta serios atunci o schimbi. daca tii neaparat o cumperi si pe a doua si o tii in portbagaj ca pe vremurile bune la berline. mereu o planetara la purtator. si un set motor. si niste curele. si un carburator reglat.
            Last edited by skd_ozenel; 7 May 2015, 09:37.

            Comment


            • Un capac delcou d'ala bun, un set de platini...

              Comment


              • Asa o sa fac, o s-o schimb doar p-aia stanga...sper sa nu se fi inselat mecanicu' ala (chiar dac nu el o sa mi-o schimbe) ca i-o dau de cap daca si dreapta e dusa si vad dupa.
                Ideea e ca se simt batai nasoale, de genu' "toc-toc-toc" la plecarea de pe loc cu I-a si volan maxim stanga, dar si daca repet manevra cu volan dreapta, insa bataile sun mai slabe.
                Ala a zis ca e asa de varza planetara stanga incat se simt batai si la viraj strans accelerat dreapta. Ce-i drept, astea din cate stiu, nu prea cedeaza ambele in acelasi timp.

                Originally posted by skd_ozenel View Post
                ....o tii in portbagaj ca pe vremurile bune la berline. mereu o planetara la purtator. si un set motor. si niste curele. si un carburator reglat.
                Originally posted by mr.K View Post
                Un capac delcou d'ala bun, un set de platini...
                Nu mai e cu seturi motoare, delcoae si de-alea, acum umblam cu fulii, curele, role/galeti, termostate, senzori de volanta si alte "maruntisuri"
                Si daca n-avem ce face cu tot volumul porbagajului, merg si 2 planetare, bascule, bielete, ambreiaj, placa..artilerie grea.
                Last edited by Kojak; 7 May 2015, 09:57. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • Si cu niste Loctite termorezistent, pentru orice eventualitate.

                  Comment



                  • Dupa ce au scos banu' group dupa cardurile de sanatate, acum primesc si minute nelimitate in orice retea:

                    Comment


                    • Originally posted by mr.K View Post
                      Si cu niste Loctite termorezistent, pentru orice eventualitate.
                      o dinamometrica si niste silicon d'ala rosu de garnituri (de asta am acasa ramas de la o soba de teracota)

                      Comment


                      • Originally posted by skd_ozenel View Post
                        o dinamometrica...
                        deja vorbesti de lucruri sfinte ...nu folosesc astia prin service-uri dinamometrica si tu vrei sa umblam noi cu scule de-astea desavarsite!

                        Comment


                        • Vreti o roaba de unelte si piese de schimb in portbagaj, iar aia cu SL 10 nu au nici roata de rezerva.

                          Acum fara sa fac bascalie, eu am in portbagaj o teava pe care o folosesc drept parghie pe cheia in cruce, la prezoanele intepenite.
                          Mi s-a intamplat odata sa nu pot desface prezoanele ca erau stranse de aia de la service care n-aveau dinamometrica (cred ca era la ozenel in portbagaj).
                          A 2-a oara nu mai am chef sa o patesc.
                          Last edited by mr.K; 7 May 2015, 11:11.

                          Comment


                          • Ala e proaspat iesit pe tzeava, are garantie si tractare moca in toata UE.

                            Comment


                            • Sunt sigur ca asta te linisteste daca faci pana pe coclaurile Romaniei, noaptea.
                              Vine platforma in 15-30 minute, sunt ferm convins.
                              Sau te chinui cu kitul ala de pana, care nu stiu la ce ajuta daca ai o anvelopa taiata.
                              Sper ca ai prieteni buni, care vin la ora aia cu o roata de rezerva.

                              Comment


                              • Hai nu in 30 min., da' in juma' de ora, sigur.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google