Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cum am zis, daca iti cumperi SL10, mai da si tu cate o bere la prieteni, asa preventiv.

    Comment


    • Originally posted by mr.K View Post
      Acum fara sa fac bascalie, eu am in portbagaj o teava pe care o folosesc drept parghie pe cheia in cruce, la prezoanele intepenite.
      Mi s-a intamplat odata sa nu pot desface prezoanele ca erau stranse de aia de la service care n-aveau dinamometrica (cred ca era la ozenel in portbagaj).
      A 2-a oara nu mai am chef sa o patesc.
      Lasa vrajala, aia o tii ca sa dai omoru'-n trafic.
      Uite de-aia io mereu verific, cand nu uit cat au strans aia prezoanele dupa ce am iesit de la la vulcanizare sau service.
      Last edited by Kojak; 7 May 2015, 11:28.

      Comment


      • Merge si in caz de conflict armat.
        Eu sunt om pasnic, n-as folosi teava de otel, ca nu-mi place galagia. De aia as rezolva totul cu un pistolul cu amortizor.
        Last edited by mr.K; 7 May 2015, 11:32.

        Comment


        • dar sa sti ca o tzeava pe spinare nu face mai multa galagie decat un glonte in cap, plus ca elimini niste riscuri

          stati numai de cacealma, d-aia merge tara asta la vale
          Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

          Comment


          • Merge oricum la vale si fara noi stand la cioace. Plus ca la vale e drumul mai usor, de ce sa schimbam directia?
            Last edited by mr.K; 7 May 2015, 11:42.

            Comment


            • Numai kojak e de vina ca-i gras si ne trage-n jos
              Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

              Comment


              • sus cu grasii, jos cu grasele!

                Comment


                • In cazul asta, ce ne facem dupa ce scade si TVA-ul la haleala?

                  Ne ducem la vale pentru ca nu suntem toti jefuiti in mod egal de stat.
                  Daca ar face galagie mai multi, poate s-ar mai schimba ceva, in sensul de limitare a jafului.
                  Asa, unii platesc, altii n-au platit niciodata si nici nu platesc.
                  Eu merg la piata pentru produse, nu pretind bon fiscal pentru legatura de leustean, ca deh, omul e producator, teoretic plateste impozit pe venitul agricol.
                  Dar ala de vinde portocale si banane in piata, capsuni si rosii de import, ala de ce nu da bon?
                  Last edited by mr.K; 7 May 2015, 12:52. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • Ca e tot producator.


                    Kojake, vezi ca si mie imi trosnea o planetara cand bracam maxim dreapta si... surpriza! Era planetara stanga, careia i-am schimbat doar capul. Dar nah, io am masina germana...
                    If it ain't broke, don't fix it!

                    Comment


                    • Mda...le-am luat p-amandoua (complete, ca la mine nu mergea sa iau doar capetele) ca sa n-am surprize la proces , plus 3L de oloi de cutie...și aia e.
                      Last edited by Kojak; 9 May 2015, 11:18.

                      Comment


                      • LA TINE nu mergea, sau la Logan, in general? Matheo parca zicea ca merge schimbat doar capul...
                        Le schimbi pe ambele, asa mari au crescut piticii?
                        If it ain't broke, don't fix it!

                        Comment


                        • Originally posted by Niki View Post
                          ...asa mari au crescut piticii?
                          La mine piticii dupE creier au fast mari mereu, nu-i o noutate.

                          E impropriu zis la MINE, e vb. de loganele de pana prin 2007, care au planetara stil dacie 1310, adică vine cu totu'. După, le-au făcut și ei mai "intelept" și se poate schimba capu'.
                          Astea pe care le-am luat sunt model nou, adică dacă o mai fi cazu', pot schimba doar capetele.

                          Comment


                          • Deci te-au tinut 180k km nu ?
                            Last edited by prometheus; 9 May 2015, 13:10.
                            sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                            Comment


                            • Aproape, nu fac farmacie, 175k +.
                              Probabil dacă rămâneam la kormoran, mă țineau peste 500k km, mergeam pe curbe ca pe oua.

                              Comment


                              • Apropo de parale.


                                Cinci companii americane au rezerve de 430,3 miliarde de dolari in bani cash, iar cei mai multi sunt tinuti in afara SUA, potrivit unui raport al agentiei de rating Moody's, suma fiind de 12 ori mai mare decat rezervele valutare ale Romaniei.
                                Apple: 178 de miliarde de dolari - 89% in afara granitelor;
                                Microsoft: 90,2 miliarde de dolari - 91% in afara granitelor;
                                Google: 64,4 miliarde de dolari 60% in afara granitelor;
                                Cisco: 53 de miliarde de dolari - 94% in afara granitelor;
                                Oracle: 44,7 miliarde de dolari - 90% in afara granitelor.
                                Oare unde ii tin astia, China, Elvetia, in vreun paradis fiscal?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google