Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • erau niste " " acolo, deci glumeam.
    asa e, genul asta nu e benefica nici pentru cuplu si nici pentru cel plecat. multi ajung sa isi rasuceasca mintile din cauza asta.
    acum din fericire nu mai e cazul sa il intreb ca e intors in tara si nu prea mai are de gand sa plece, iar de plecat a plecat cand eram a 10-a sau a 11-a deci eram deja destul de mare.
    oricum, din toate cazurile pe care le cunosc personal sau povestite de apropiati nu am auzit de probleme de cuplu. doar aia pe la stirile de la ora 5 ii cauta sa ii scoata in fata.
    de unde si iluzia ca asta e situatia in general.

    Comment


    • se visa prima doamna.....(Daciana), baietii din partid trageau sforile dinainte de a face USL-ul....uite ca nu a mers socoteala.....apropo la cas. de interes, Voic la parnaie, urmeaza toata gasca din PNL, PDL, incheirea o face Ponta daca nu fuge la Putin......


      trimis de pe tableta cu WI-FI
      „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

      Comment


      • Va salut! De curand am descoperit o aplicatie(gen Magazin Play) de unde puteti descarca orice Free.(inclusiv aplicatii care pe Magazin Play/App Store costa bani). Aplicatia se numeste Aptoide si poate fi descarcata de pe internet,free. Sper sa fie de folos celor ce vor varianta "pro" la unele aplicatii. Numai bine!
        Cand vrei sa faci un bine gandestete de 2 ori!

        Comment


        • Pentru calatorie in Turcia e necesar pasaport?! Aveti idee?


          Sent from mobile
          Keep walking...

          Comment


          • dap, sigur trebuie. nu stiu sigur dar am senzatia ca trebuie de ala biometric (daca mai ai de ales).

            Comment


            • da, e nevoie de pasaport. nu fac parte din ue.

              oare ce o face spray-ul asta de protectie antipietris ?!
              oare e bun pentru aripile din spate ? te scapa de ciobituri de pietre ?

              Last edited by B997NDL; 15 June 2015, 20:17. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • l-am vazut si eu (spray-ul), din specif este vopsea cauciucata, pe mine m-ar intersa culoarea alba sa dau partea de jos a pragurilor, este interesant, culoarea neagra ar merge dat pe int aripilor, carenaj.....

                trimis de pe tableta cu WI-FI
                „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                Comment


                • Va salut! Aseara,tata cand se ducea la servici a lovit un caine si ca urmare,ne-am ales cu urmatoarele pagube: proiector stanga aruncat din bara,grila de ventilatie(stanga) sparta si ce e mai grav,radiatorul putin strambat si "aruncat" de pe pozitie.Ideea este ca am rezolvat cu inlocuirea pieselor(proiectorul si grila),insa la radiator nu am putut sa il pun decat inapoi pe pozitia sa intitiala.Afecteaza cu ceva daca este stramb? Tin sa precizez ca masina este dotata si cu instalatie AC.Am postat aici deoarece am considerat ca nu este necesar deschiderea unui nou thread.Multumesc frumos de raspunsuri!
                  Last edited by Alex Matei; 16 June 2015, 22:34.
                  Cand vrei sa faci un bine gandestete de 2 ori!

                  Comment


                  • Oricum nu e indicat sa indrepti radiatorul, risti sa-l fisurezi. Sa monitorizezi nivelul lichidului de racire o perioada, sa nu aiba scurgeri cumva.

                    Comment


                    • @De ce nu a trecut proiectul de Senat? Senatorii au respins ieri proiectul explicand ca momentul intrarii in tara nu poate fi stabilit astfel ca nici perioada de cand circula autovehiculul respectiv nu poate fi determinata. Un alt motiv invocat de parlamentari a fost si faptul ca masura ar fi una discriminatorie si ar incalca dreptul la libera circulatie masinilor in UE, fapt pentru care am fi putut fi sanctionati de Comisia Europeana.

                      ce am zis dintotdeauna. nu se poate face.

                      http://www.4 tuning.ro/legislatie-auto/liber-la-inmatricularile-pe-bulgaria-proiectul-care-le-limita-a-picat-in-senat-26565.html?utm_source=Newsletter__Newsletter_4 Tuning.ro&utm_medium=yahoo.com&utm_campaign=newsle tter_236821

                      e bine fiindca vom putea si noi sa le inmatriculam in bulgaria. daca mai baga astia taxe si daca mai cresc rca-ul mult, la ruse ma opresc.
                      Last edited by B997NDL; 17 June 2015, 17:41.

                      Comment


                      • la felul cum au luat-o razna toate, nu mai este mult pana cand calitatea serviciilor raport la preturi sa primeze si sa ajungem sa inmatric, mutam domiciliu oriunde numai in rom nu.....sa vedem atunci bani din impozite.......

                        trimis de pe tableta cu WI-FI
                        „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                        Comment


                        • Pai Schumacher avea domiciliul in Elvetia, ca-l cocosau cu taxele in Germania.
                          Multi sportivi au rezidenta in Monte Carlo, ma mir ca evazionistii de la noi supranumiti mari oameni de afaceri nu au acolo rezidenta.
                          Impozite platesc aia de nu se pot fofila.


                          Last edited by mr.K; 18 June 2015, 14:29. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • mda... bucuros ca am gasit filtru de motorina la 90 de lei, nu m-am mai uitat pe cutie si pe el. e made in china.
                            poate acum imi distrug singur injectoarele pentru o diferenta de 40 de lei. a mai mers cineca cu asa ceva ? parca mai luase un coleg tot chinezesc.

                            Comment


                            • Chitorsenia dieselistilor e mare.... Dupa ce ca platesc putin pe carburant, nu au bani macar de un filtru e motorina adevarat.
                              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                              Comment


                              • ba filtrul e 100% original, doar ca acum se face si in china.
                                nu stiu de ce, dar preferam unul indian, cum au fost ultimele doua.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google