Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ma nene, ai un fel de a scoate lucrurile din context, ce n-am vazut pana acum; as spune ca chiar esti Gica contra. Sincer, incep sa ma intreb care e "rolul" tau aici pe forum?
    Cum e cu obiectivitatea aia mult trambitata?

    România și Cehia au avut cea mai mare creștere economică din Uniunea Europeană în primul trimestru din 2015 comparativ cu primul trimestru al anului trecut, datorită unui avans de 4,2% fiecare, a anunțat marți Oficiul european pentru Statistică (Eurostat), transmite AFP
    Last edited by IancuMIC; 14 July 2015, 14:58.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • Eurostat preia date de la INS, ce e asa d egreu sa-i pacalesti? Grecia a reusit sa pacaleasca si UE, si BCE, si FMI...
      Sper ca ce spune INS se reflecta in nivelul de trai al romanilor de rand.

      Pentru mine e mai importanta stirea asta, aia cu cresterea economica e doar marketing pesedist.

      Londra, 14 iul /Agerpres/ - Cotaţia barilului de petrol a scăzut, marţi, după ce Iranul şi statele din grupul '5 plus 1' (SUA, Rusia, China, Marea Britanie, Franţa şi Germania) au ajuns la un acord privind programul nuclear iranian, acord ce va duce la creşterea ofertei de petrol iranian pe piaţa mondială, transmite Reuters


      Cotația barilului de petrol a scăzut, marți, după ce Iranul și statele din grupul '5 plus 1' (SUA, Rusia, China, Marea Britanie, Franța și Germania) au ajuns la un acord privind programul nuclear iranian, acord ce va duce la creșterea ofertei de petrol iranian pe piața mondială, transmite Reuters.
      Anunțul referitor la acest acord a dus la scăderea cu 1,35 de dolari, sau 2,3%, a cotației barilului de țiței Brent până la 56,50 dolari, în timp ce cotația pentru US crude a scăzut cu 1,05 dolari, până la 51,55 dolari.

      Potrivit unor analiști intervievați de Reuters, ridicarea sancțiunilor va permite Iranului să-și majoreze exporturile de petrol cu 60% în decurs de un an. 12 dintre cei 25 de analiști intervievați de Reuters cred că producția de petrol a Iranului va crește cu 250.000 de barili pe zi în primele șase luni, în timp ce alți opt se așteaptă la o creștere de până la 500.000 de barili pe zi.
      Last edited by mr.K; 14 July 2015, 15:01.

      Comment


      • Originally posted by IancuMIC View Post
        Nu fac politica nici propaganda; sa respectam adevarul acolo unde el exista.
        Dacă ai observat, bolduisem doar informaţia referitoare la faptul că am terminat autostrada înaintea ungurilor.

        P.S În condiţiile în care ungurii aveau autostrada gata până la Mako (M43) înca de acum vreo 6-7 ani. Ei nu au continuat-o până la graniţa cu România, întrucât nu aveau de ce să o lege... (între Mako şi Nădlac sunt aproximativ 25 de km).

        Aşa că la scosul din context, colegul @mr.K este mic copil pe lângă Domnul Premier Victor Ponta.

        Comment


        • Din cate se poate observa, in citatul tau sunt doua chestiuni distincte; una legata de cresterea economica a Romaniei si alta legata de o anume autostrada. Nu par a avea legatura una cu alta, iar daca eu am dorit sa ma refer doar asupra primei ideii, nu se cheama ca am scos ceva din context.
          Se putea pune citatul doar despre chestiunea pe care doreai sa o prezinti.
          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • Originally posted by Ampt View Post
            Culmea nesimţirii la români.

            "Am terminat autostrada inaintea partenerilor maghiari...", a declarat premierul Victor Ponta in emisiunea Sinteza zilei" de pe Antena 3."

            Aş fi preferat să fi avut autostrăzile ungurilor, nu "bucăţelele" noastre presărate de-a lungul ţării, absolut fără nicio noimă...
            Acum sper că este clar, la ce anume m-am referit exact.

            P.S Îmi cer scuze dacă am lăsat să se înţeleagă şi altceva.

            Comment


            • La sfârșitul lunii iulie 2014, CEDO a condamnat Rusia la plata unei sume de aproape 1,9 miliarde de euro foștilor acționari ai grupului Iukos, compania oligarhului Mihail Hodorkovski — un acerb critic al Kremlinului care a stat 10 ani în închisoare—, fiind lichidată de justiția rusă în anii 2000 în urma acuzațiilor de fraudă fiscală.

              O sută de parlamentari ruși au sesizat Curtea Constituțională pentru ca aceasta să decidă dacă Rusia, țară care a semnat în 1996 Convenția Europeană a Drepturilor Omului, este obligată să pună în practică orice decizie CEDO, chiar și pe cele care 'vin în contradicție cu Constituția rusă'.

              http://www.agerpres.ro/externe/2015/...-cedo-15-22-02
              adica rusii au legile lor , chiar daca au semnat , nu se pune ...
              o/____\o
              (i)
              .........

              Comment


              • oare la ce serveste asta ?!

                Comment


                • Sistem pentru cei care au carnet dar nu stiu sa parcheze.

                  Comment


                  • la un momentdat, ar fi buna daca parchezi de nevoie ]n spatii stramte.
                    sau daca te blocheaza un prost in parcare la hipermarket. dar cam atat.

                    Comment


                    • figuri domle. tre sa vina cu ceva nou ...
                      o/____\o
                      (i)
                      .........

                      Comment


                      • stie cineva cum se poate ajunge de la statia de metrou Aurel Vlaicu la DRPCIV PIPERA ? trebuie sa mearga fi-miu sa dea sala.
                        eu ziceam ca-l duc eu dar mai are ora de conducere si merge sa ia si dosarul, dupa care el si cu o fata merg cu metroul. dar de acolo nu mai stiu.

                        Comment


                        • Eu nu stiu
                          Ce stiu insa e, ca maine seara vei da de baut, la toti cei din...Veteranilor. Si aici...
                          Succes.
                          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                          Comment


                          • Originally posted by B997NDL View Post
                            stie cineva cum se poate ajunge de la statia de metrou Aurel Vlaicu la DRPCIV PIPERA ? trebuie sa mearga fi-miu sa dea sala.
                            eu ziceam ca-l duc eu dar mai are ora de conducere si merge sa ia si dosarul, dupa care el si cu o fata merg cu metroul. dar de acolo nu mai stiu.
                            de la metrou mai sunt 5 minute de mers pe jos spre pipera

                            Comment


                            • Cam distanta asta este de mers de la metrou pana la permise
                              Attached Files

                              Comment


                              • Multumesc mult ! am cam vazut asta pe distanta.ro, dar stiu ca acolo e podul ala si nu-mi prea amintesc sa fie trotuar. sau ma insel ? trebuie s-o ia pe sub pod (pasarela... sau cum s-o chema ) ? eu stiu drumul, dar cu masina, de asta intrebam...

                                Originally posted by IancuMIC View Post
                                Eu nu stiu
                                Ce stiu insa e, ca maine seara vei da de baut, la toti cei din...Veteranilor. Si aici...
                                Succes.
                                Multumesc mult ! Dau si maine seara, dar chiolhanul e dupa ce ia traseul.
                                Last edited by B997NDL; 16 July 2015, 00:03. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google