Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Calitate Lukoil

    Last edited by aris86; 8 August 2015, 13:35. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • https://www.youtube.com/watch?v=lrPdHh5rg4A

      Comment


      • Când adevărul doare...

        Comment


        • einstein e in conjé ... ca toata lumea dealtfel.

          Comment


          • Explicaţii şi doar..., explicaţii.

            Comment


            • adica oricat se ieftineste petrolul noi tinem benzina unde vrea oul nostru. si daca ne enervati si ne mai intrebati de multe ori cand vom ieftini o sa corelam pretul cu indicele de evaporare al ghetii carbonice de pe marte.
              astia chiar sunt nesimtiti.... pacat ca statiile sunt in franciza ca meritau flambate fro doo-tri asea.

              Comment


              • Parcă monopol se numeşte...

                Comment


                • In caz de flambare, paguba ar fi tot a Petromului, ca dotarea si tot stocul de marfa le apartine. Pacat ca piromanii de servici nu mai sunt prin tara, ca au ales sa lucreze in Jermanica.

                  Comment


                  • facem un import de talibanos. vin ei singuri incoace. trec din siria cu miile.

                    Comment


                    • De ce nu exista sali de sport in zona rurala.
                      Attached Files

                      Comment


                      • No comment sau când răbdarea unora ia sfârşit...

                        "Germanul Nikolai Beckers, şeful grupului Telekom - un business cu venituri de 1 miliard de euro pe an - susţine că poate scrie un studiu care să arate de ce România nu reuşeşte să deruleze cu succes mari lucrări de infrastructură după ce, în ultimul an de zile, a interacţionat cu mai multe ministere şi câteva sute de primării pentru a realiza un proiect finanţat din bani europeni. „Cred că acum pot scrie un studiu - de ce nu merg lucrările de infrastructură din România. Este vorba de birocraţie, de incompetenţă şi de inerţie”, a declarat Beckers. Declaraţiile lui Beckers sunt neobişnuite în condiţiile în care în general şefii marilor multinaţionale prezente pe plan local se feresc să facă asemenea comentarii pentru că toţi au nevoie de stat."

                        Comment


                        • Originally posted by Ampt View Post
                          Este vorba de birocraţie, de incompetenţă şi de inerţie”, a declarat Beckers
                          defapt se asteapta spaga. daca dai banu "la negru" sa vezi ce repede scapi de birocrati (ba chiar iti plimba ei dosarul la colegi pentru stampile) si culmea e ca se pricep. dar nu le pasa , ca salarul e salar si daca trece si daca nu trece acel dosar.

                          stiu dosare (cu diferite fonduri europene) care au fost aprobate cat ai bate din palme si altele care au praf de 2 deshte pe ele.
                          Last edited by Costi-bc; 17 August 2015, 17:56.
                          o/____\o
                          (i)
                          .........

                          Comment


                          • N-am fost paşalâc, dar am invatat multe de la turci in secolele cat le-am fost aserviti. Nu vom scapa de spaga decat atunci cand va fi pedepsita cu 20 de ani de parnaie, indiferent de suma primita. Adica, niciodata, ca nu poti ajunge parlamentar fara sa dai/iei spaga.

                            Cat despre corporatistii astia germani, sa zica saru'mana ca se poate cu spaga in Romania, in Germania E-ON nu-si permite abuzurile pe care le fac la noi, abuzuri acoperite de autoritati.

                            Iar asta de la Telekom a uitat ca fara spaga punea din parti mana pe Romtelecom prin intermediul OTE, la pret de superoferta?
                            E, acu' e reversul medaliei la spaga, odata ce ai dat, lumea tot asteapta sa dai, de fiecare data.

                            Asta prima!

                            Administratorul Transgaz SA, cu sediul în Mediaș, a primit cea mai mare primă dată vreodată în Sibiu - circa 700.000 de euro pentru rezultatele obținute de companie în anul 2014.Nici salariul primit nu este de...


                            Soferi........
                            Last edited by mr.K; 18 August 2015, 13:18. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • am un prieten militian si la un pahar de vorba tot asa povesteste si el.

                              cel mai grav e ca majoritatea il intreaba " ce-am facut ?" de parca n-ar sti... sau incalca codul rutier inconstienti? odata unu beat a ajuns cu masina cu rotile rupte pe calea ferata. il intreba foarte senin de ce sa fie considerat accident , ca e masina lui si calea ferata nu are nimic. ce a facut ?

                              ps:macar petrica stia...
                              o/____\o
                              (i)
                              .........

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google