Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • stie cineva unde pot repara parbrizul cu rasini... de care or fi ?
    mi-am mai luat o pietricica si acum are si vreo trei fisuri mici.
    daca nu-l fac, cred ca la iarna "pleaca" crapaturile.

    Originally posted by mr.K View Post
    N-am fost paşalâc, dar am invatat multe de la turci in secolele cat le-am fost aserviti.
    aici te contrazic. am avut profesori mult mai buni, grecii. n-am fost pasalac,
    dar tara romaneasca a fost multa vreme sub fanarioti. grecii sunt sigur mai spagari decat turcii.
    Last edited by B997NDL; 20 August 2015, 23:47. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • ndl un parbriz de logan e 150 de lei cu tot cu montaj. ce sa repari la el ? daca ai microfisuri , considera-le anale si mergi mai incet prin gropi ...
      o/____\o
      (i)
      .........

      Comment


      • unde e 150 cu tot cu montaj ?! din dezmembrari ?

        Comment


        • parbriz din dezmembrari sa-ti pui tu daca ai chef. eu am pus nou cu 150 de lei in bacau. uite si mai aproape de capitala pret sub 200 :
          Last edited by Costi-bc; 22 August 2015, 13:20.
          o/____\o
          (i)
          .........

          Comment


          • pai si astea mai sunt anti uv si rezistente ca cele de origine ? sau te trezesti ca-ti cade in poala ?
            cele oem am vazut ca sunt 600 de lei la epiesa, care sunt ieftini.

            Comment


            • Al tau de origine n-a prea rezistat.

              Comment


              • la pietricelele alea, aruncate la o asemenea viteza, nu rezista nimic.
                sunt curios cum s-ar comporta unul de 150 de lei cu tot cu manopera.
                si repet, nu cred ca sticla mai este anti-uv.

                Comment


                • Te complici, nu se merita pus original decat pe CASCO, sticla ramane sticla indiferent ca e de origine parbrizul sau nu, iei un porumbel la 150/h si-l faci praf si pe ala nou.
                  De banii pe unul de origine schimbi 3 parbrize normale.

                  Comment


                  • Hai bre mai da-o dreaq de sticla anti UV, ca e logan, nu mercedes. La logan e doar un oxid care ii da o tenta verzuie, pentru protectie si oricum, in Romania nu e asa mult soare ca sa ai probleme cu interiorul decolorat din cauza razelor UV.
                    Si ala ieftin si ala "scump" se pot sparge fara drept de apel, nu ai nici o garantie.
                    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                    Comment


                    • La Aeroportul Bucuresti Otopeni e 30 de lei sa invelesti un bagaj in folie, la Praga e 5 euro sau vreo 22 de lei... Pai unde e omenia aici? Aia o duc ceva mai bine ca noi in materie de salarii.
                      Last edited by einstein1984; 24 August 2015, 10:09.
                      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                      Comment


                      • Eu n-am împachetat bagajele niciodată și nu au fost probleme. Dacă e să ți le deschidă cineva, ți le deschide și cu și fără folie. Mai bine o încuietoare cu cifru neintuitiv și asta este.

                        Comment


                        • @ problema parbrizelor: nu e antiUV niciunul. Verdele e culoarea naturala a sticlei. Vezi sticla chioara pt geam de fereastra. Restul sunt povesti made in dacia marketing. Am schimbat o data pe casco. Pus in octombrie, pana in primavara era praf de zgarieturi si sablat. Piesa de origine. Praf.
                          Cel de uzina rezistase bine mersi cativa ani pana cand l-a stricat un stergator. M-am interesat si furnizorul pt prim montaj era altul decat cel pt PS.

                          Comment


                          • sunshine, era crapat de la zborul dus si-mi era frica sa nu se desfaca de tot. Folia protejeaza o valuiza scumpa de zgarieturi, nu era cazul la a mea.
                            oricum, un serviciu de 5 mlei cost e vandut mai scump la noi decat acolo.
                            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                            Comment


                            • Daca stai sa enumeri toate reperele vandute mai scump in Romania decat in alte tari, nu-ti ajunge un volum de carte. Aici am gasit un model de laptop cu 200$ mai ieftin decat la emag. Aici cu windows inclus, la emag, NU...si exemplele pot continua.
                              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                              Comment


                              • Originally posted by skd_ozenel View Post
                                @ problema parbrizelor: nu e antiUV niciunul. Verdele e culoarea naturala a sticlei. Vezi sticla chioara pt geam de fereastra. Restul sunt povesti made in dacia marketing. Am schimbat o data pe casco. Pus in octombrie, pana in primavara era praf de zgarieturi si sablat. Piesa de origine. Praf.
                                Cel de uzina rezistase bine mersi cativa ani pana cand l-a stricat un stergator. M-am interesat si furnizorul pt prim montaj era altul decat cel pt PS.
                                si pana la urma ce ai pus ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google