Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Iar e coada la pod la Giurgiu.

    Spun unii ca lucrarile de reabilitare s-au programat a fi efectuate vara pentru a descuraja turistii romani sa mai plece la mare in Bulgaria si Grecia. Fara succes...

    Comment


    • Pentru repere pot exista explicatii ca vama, taxe, productie locala etc, eu ziceam de un serviciu mai scump intr-o tara cu salarii mai mici.

      Originally posted by mr.K View Post
      Iar e coada la pod la Giurgiu.

      Spun unii ca lucrarile de reabilitare s-au programat a fi efectuate vara pentru a descuraja turistii romani sa mai plece la mare in Bulgaria si Grecia. Fara succes...
      Daca asfaltau iarna era ca sa stea lumea la ski la Busteni si sa nu mearga la Bansko....
      Last edited by einstein1984; 24 August 2015, 14:12. Reason: Automerged Doublepost
      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

      Comment


      • @ndl
        Am ramas cu el asa, era programat pentru anul asta dar... Din pacate loganul e muci. Nu mai am ce repara la el.

        Comment


        • adica de ce e muci ? ce este chiar asa de nereparat la el ?
          si ce faci ? o vinzi si iei alta masina ? nu stiu daca renteaza.

          Comment


          • Accident colegu? Sau ai gasit rugina ce se ascunde prin aripile spate?
            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

            Comment


            • Originally posted by einstein1984 View Post
              Pentru repere pot exista explicatii ca vama, taxe, productie locala etc, eu ziceam de un serviciu mai scump intr-o tara cu salarii mai mici.



              Daca asfaltau iarna era ca sa stea lumea la ski la Busteni si sa nu mearga la Bansko....
              Explicatii se gasesc la orice, nu e problema
              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

              Comment


              • Din păcate la noi se găsesc numai explicaţii, cu făcutul este mai greu.

                Comment


                • Ar mai avea rost sa discutam despre costul serviciilor din Mamaia?
                  In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                  Comment


                  • DA. e piata libera , cerere-oferta. daca e plin de ce sa nu mareasca preturile? daca se inghesuie de ce sa nu ia si pielea de pe ei ?
                    o/____\o
                    (i)
                    .........

                    Comment


                    • Si iacata cum s-a mai gasit o explicatie )
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • Pai plin e si in Zakynthos, dar 2 sezlonguri costa 5 euro, ba ti se mai ofera gratis si in costul consumului, pe cand la Mamaia sezlongul, la singular, incepe de la 20 de lei si merge pana la orice suma, ca mizeaza pe jena turistului cu bani sa mai spuna ceva, sa nu interpreteze prietenii cu bani ca nu si-ar permite.

                        Comment


                        • D aia si e plin de bizoni. Cine urmareste intradevar un concediu, se duce in locuri mai rasarite, cu preturi mai mici sau egale, dar servicii mai bune.
                          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                          Comment


                          • Originally posted by mr.K View Post
                            mizeaza pe jena turistului cu bani sa mai spuna ceva, sa nu interpreteze prietenii cu bani ca nu si-ar permite.
                            ai pus punctul pe "i". asta e romanul, ii e frica sa nu fie catalogat drept coate goale, desi el asa este. englezii si nemtii n-au nicio jena sa fie zgarciti. nu mai zic de evrei, mai ales aia plini de bani.
                            englezii pe vase de croaziera "cancelau" toate tipsurile, ca in ultima vreme erau prepaid. inainte de asta, nu dadeau tipsuri. aia b...c in biserica pentru un penny.

                            Comment


                            • Da, dar unde mai primesti sezlong la pachet cu saorma mancata jumatate? Aaa?
                              Patita de subsemnatul in eforie nord acum cativa ani. Il intreb pe pustiul care incasa ce fac cu ea, el ridica din umeri si ii face vant pe nisip. Am luat-o de jos si am aruncat-o la cos, a fost ultima data cand am calcat pe litoralul romanesc pentru mai mult de 3 zile.

                              Comment


                              • La mesele de grup platite cu factura tipsurile sunt incluse, nu e nevoie sa lase fiecare turist.
                                Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google