Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am avut o data o discutie cu d-na dr. psihiatru (la o cafea, sa nu se inteleaga altceva), multi oameni cu probleme sunt in libertate. Nu se mai fac testele periodice serios, nici medicii de familie nu-si dau interesul, sa oblige la un control serios. De la pilotii de avion, politie, soferii de TIR, mecanicii de locomotiva, nu sunt controlati serios la mansarda. Am ajuns sa duc copilul la scoala de mana, daca ai o fata , se uita cu ochii bulbucati la ea tot felul de ciudati, care stau dimineata in jurul scolii, si unii au varste sub 14 ani!!!!!

    Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
    Last edited by Oti; 24 September 2015, 13:43.
    „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

    Comment


    • E greu de depistat asemenea indivizi; cat de nervos ai putea fi sa faci asemenea gest?
      Din ce vad Loganul semnalizeaza si paraseste banda sa-i faca loc; poate nu l-o fi sesizat ca-l flesuieste. Oricum, tentativa de omor.
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • Femeile la volan au si ele hachitele lor, mai fac manevre ciudate, ( dar am vazut si profesioniste ), nu este o scuza pt ce a facut individul , Loganul putea sa evite, lasa-l in plata....si redu vit, in anumite situatii masina devine o arma, sa mergi cu 60 la ora pe aleeile dintre blocuri, cu scoala alaturi, sa faci drift (vorba vine, incearca) pe terenul de sport cu Golful partait (copchil de bani gata) este inconstienta si lipsa de spirit de conservare. Asta vad eu pe terenul de sport, am sa fiu atent, daca mai vine si-l prind il filmez.

        Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
        Last edited by Oti; 24 September 2015, 14:10.
        „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

        Comment


        • Nimic nu justifica astfel de actiuni; doar lipsa unor drivere la nivelul superior, caz in care nu ai ce cauta liber pe strada .
          Cine stie ce o fi avut si ala, implementat in cap: de la VW, i se trage.
          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • Ala cu Golful alb opreste sa-i faca loc aluia cu SUV-ul, nu vrea sa riste ce a patit Loganul.
            Ala cu Touareg-ul incearca o tranzitie de pe banda 3 pe banda 1, el intentionand sa faca un viraj la dreapta.
            Nu stiu cat a fost intentie, cat a fost un sofer extrem de prost, agresiv si neindemnatic, care a schimbat banda crezand ca masina sa a trecut de Logan.
            Daca era intentie, nu lovea Logan-ul cu partea din spate a masinii sale.
            Ca a fost sau nu intentie, faptele raman si sunt extrem de grave. Si vor ramane nepedepsite asa cu ar trebui, o sa ramana individul fara permis 30 de zile, amenda si cam atat.
            Last edited by mr.K; 24 September 2015, 14:18.

            Comment


            • o fi fost frustrat ca nu ii ies noxele...
              Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

              Comment


              • Sau era o blonda la volan.

                Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
                „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                Comment


                • o fi fost frustrat ca nu ii ies noxele...
                  Clar.
                  Omul si-a dat seama ca pierdea iesirea dreapta, si ca bizonul a taiat toate benzile.

                  Comment


                  • Incepator analfabet (astia care cersesc, etnia....), blonda sau probleme la mansarda, ar trebui scos urgent din peisaj. Este genul care repeta greseala, o sa bage pe cativa in mormant.

                    Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
                    „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                    Comment


                    • Originally posted by mr.K View Post
                      Ala cu Touareg-ul incearca o tranzitie de pe banda 3 pe banda 1, el intentionand sa faca un viraj la dreapta.
                      Refuz sa cred lucrul asta , cred ca si cel mai slab sofer reusea sa faca manevra de care zici tu destul de elegant , avea distanta ok pentru executie , incomoda putin dar doar atat , asta a facut manevra intentionat sa azvarle Loganul de pe carosabil si tind sa cred ca nu e la prima tentativa de acest gen ,o manevra executata ca la carte, cu siguranta stia ce face !!
                      Last edited by prometheus; 24 September 2015, 14:34.
                      sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                      Comment


                      • A intrat şi SEAT în horă!

                        Comment


                        • Si nu te opresti sa vezi ce s-a intamplat? Am vazut ca a franat doar cat sa pregateasca bine lovitura.
                          Last edited by IancuMIC; 24 September 2015, 15:39.
                          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                          Comment


                          • Originally posted by mr.K View Post
                            Clar.
                            Omul si-a dat seama ca pierdea iesirea dreapta, si ca bizonul a taiat toate benzile.
                            Uitati-va cu atentie la filmulet!
                            A franat de 2 ori, fiind in paralel cu loganul.

                            A fost manevra intentionata, si-a corelat pozitia masinii incat partea din spate sa o acroseze pe cea din fata (a loganului)
                            Cand tai benzile, le tai (accelerezi), nu franezi. In plus, avea spatiu suficient (si putere), sa taie benzile elegant...

                            In plus...a bagat capul intre urechi si a sters-o elegant, la dreapta.

                            Usor, usor, ajungem ca in Russia. Cautati de pe acum oferte la camere video, cat mai au pret mic, cererea mica
                            Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                            Comment


                            • Originally posted by mr.K View Post
                              Ala cu Touareg-ul incearca o tranzitie de pe banda 3 pe banda 1, el intentionand sa faca un viraj la dreapta.
                              Nu stiu cat a fost intentie, cat a fost un sofer extrem de prost, agresiv si neindemnatic, care a schimbat banda crezand ca masina sa a trecut de Logan.
                              cred ca ai dreptate. n-a fost intentie, ci prostie. si-a amintit ca trebuie sa alimenteze, ca pe bucuresti-ploiesti e mai greu. a tras dreapta sa taie liniile fara sa se mai asigure. de aia a si franat, ca sa nu treaca de benzinarie, ca nu mai putea intoarce.
                              era cu ochii pe intrarea la banzinarie si n-a mai vazut loganul. cred ca era o femeie ( ca sa fiu si eu sovin )

                              pe cine nu lasi sa moara...
                              O noua brigada ar fi fost înfiintata 'în Bucovina pentru apararea în fata unor posibile pretentii ale României asupra acestei regiuni', au anuntat luni, la Ivano-Frankivsk, seful Departamentului de organizare-mobilizare din cadrul comandamentului operativ 'Zapad', colonelul Viktor Kevljuk, precum si viitorul comandant al brigazii, colonelul Vasyl Zubanych, potrivit TASS, citata de Agerpres. Ministerul Român de Externe a contactat partea ucraineana pentru detalii. 
                              Last edited by B997NDL; 24 September 2015, 16:02. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • Voi sunteti tot aia care ati inghitit povestea cu pixelu` albastru ?
                                Hai ma` ce dreacu, se vede clar cum a bruscat volanul in ultimul hal, fa tu asa la masina sa vezi cat de greu dai la covrig pentru ca la o bruscare asa de violenta opune rezistenta marita (loganul nu, dar cel putin la opel astra H cand vrei sa tragi de volan ca animalul dai de greu); intentia e clara de sicanare, ca n-o fi vrut sa iasa asa de grav, nu contest, dar nici nu cred ca a fost doar o intamplare ...
                                Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google