Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu cred ca se gasesc, dar nu pot fi angajati peste noapte, ca pe aia din partid care stau cu bagajul la usa de cate ori se schimba guvernul, asteptand un telefon de convocare. Oamenii seriosi si buni profesionisti au o viata alor, un job in care au investit timp si munca, nu traiesc pentru a lipi afise pentru partid si a participa la mitinguri. Trebuie sa le oferi un proiect serios pentru a-l accepta.
    Iar guvernul asta e un proiect pe termen scurt, maximum pana la alegerile de la anul.
    Last edited by mr.K; 10 November 2015, 22:41.

    Comment


    • Nu v-a plăcut cu Mickey Mouse...no sa vedeți voi ce bine o sa fie cu PNL-istu' asta și cu viitoarea lui meseriașa echipa guvernamentala.

      Comment


      • Ie-te cine s-a intors!

        Comment


        • Kojakane, ai vandut calu' si ai platit abonamentu' la net?

          Discutie la TV si iese din gura unui penelist: urmatorul guvern trebuie sa gestioneze corect situatia in care vor fi taiate salariile.
          Whaaaaaat? Nici n-ati aparut bine si numai taieri de salarii aveti in cap? Pai abia ce au mai crescut un pic, dupa anul de gratie 2010, cand prea maritul marinar a dat tonul la taieri in sistem bugetar, iar sistemul privat i-a luat-o inainte.

          Comment


          • Ia vezi ma ca s-a intors fiul ratacitor Kojocaru!



            Sent from mobile
            Keep walking...

            Comment


            • La inceput am crezut ca e vreo ...clona; dupa primele posturi, mi-am dat seama ca e el. Inconfundabil.
              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

              Comment


              • Bai aruncati degeaba.

                România nu va mai exporta gaze către Republica Moldova în această iarnă. Nu e nici cerere şi există şi probleme tehnice la conducta care face legătura între sistemele de transport dintre cele două ţări. Prin urmare, investiţia de 26 de milioane de euro în gazoductul Iaşi-Ungheni, inaugurată anul trecut, nu-şi găseşte, cel puţin deocamdată, rostul.

                România nu va mai exporta gaze către Republica Moldova în această iarnă. Nu e nici cerere şi există şi probleme tehnice la conducta care face legătura între sistemele de transport dintre cele două ţări. Prin urmare, investiţia de 26 de milioane de euro în gazoductul Iaşi-Ungheni, inaugurată anul trecut, nu-şi găseşte, cel puţin deocamdată, rostul.


                Eu m-am cam saturat de chestia cu "fratii nostri" pe banii tarii.
                Fratii sunt persoane de 70-80 de ani acum, care s-au separat de noi acum 60 de ani.
                Astia tineri de acum din R. Moldova reprezinta populatie rusificata, care accepta Romania doar ca o poarta spre UE. In rest, ii doare-n papadie de romani.
                Dar noi nimic, batman, batman, poate reusim sa suparam Rusia indeajuns incat sa isi instaleze comandamentul in Palatul Parlamentului.
                Last edited by mr.K; 11 November 2015, 14:15.

                Comment


                • Sa mai linistim atmosfera:
                  sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                  Comment


                  • Originally posted by skd_ozenel View Post
                    Ie-te cine s-a intors!
                    Ahoi!
                    Originally posted by mr.K View Post
                    Kojakane, ai vandut calu' si ai platit abonamentu' la net?
                    Mdea..."a dat" ăstia drumu' la net.

                    Originally posted by IancuMIC View Post
                    La inceput am crezut ca e vreo ...clona; dupa primele posturi, mi-am dat seama ca e el. Inconfundabil.
                    Is un soi dă Celentano al forumului autointitulat...am zis!

                    Originally posted by jonnie007 View Post
                    Ia vezi ma ca s-a intors fiul ratacitor Kojocaru!
                    Da!...din pribegie.


                    Io v-am zis, tineti minte, o sa miorlaim noi după puie monta...

                    Apropos de dat în primire clone, ptr cine are urechi "sa auda" și ochi sa vada, e unul, "stelco adi" clona lui "Leo0608", care a fost banat for life ptr. Injurii aduse unor membrii ai forumului printre care și un moderator, pe PM.
                    Last edited by Kojak; 11 November 2015, 20:59.

                    Comment


                    • Ce se intampla? A iesit "Piedone"....o judecatoare mutata la alta sectie, la sesizarea unei judecatoare cu sotul anchetat de DNA. Mafia se regrupeaza, devine clar unde se va opri ancheta.

                      Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
                      „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                      Comment


                      • Io v-am zis, tineti minte, o sa miorlaim noi după puie monta...
                        Ai luat cartile lu' nea Mitica Dragomir?
                        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                        Comment


                        • Mai da-l dracu de tigan albanez. O sa plang o sticla de jidvei cand s-o cara pe lumea ailalata. Si dupa nea nelu cucu elu la fel. Doi borfasi care s-au pipilit pe noi din toate pozitiile.

                          Comment


                          • Daca s-ar elimina imunitatea parlamentarilor, ar mai vrea careva din garda actuala sa fie senator/deputat?

                            Comment


                            • In sfarsit; credeam ca nu mai aud asta.
                              Nu sunt fumator, n-am tras decat cateva Drobeta, cand eram in liceu; ma dadeam mare ca semanau cu kent'u. . Iar faptul ca intr-un local esti nevoit sa "fumezi" fara voia ta, nu-mi place; povestea cu spatii dedicate nefumatorilor e doar pe hartie. Alta e realitatea.
                              Recent am fost la Caru' cu bere; Toate frumoase; atmosfera, locatie, da'pana la fum. Asta n-am putut digera acolo.

                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment


                              • slava domnului, ca la noi nu va merge. nu mai merge nimeni la carciuma.
                                cred ca 80-90% dintre cei care beau si fumeaza. nu va sta nimeni cu berea sau cu vinul afara ca sa fumeze.
                                nu merge sa bei si sa iesi afara. cand bei le sudezi, nu iei pauza de o tigara.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google