Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Inseamna ca nu stii nimic; mai bine taceai.
    ...
    Mai citeste si tu un ziar; debeaba stai prin ..."biblioteci"
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • pai care era implicarea lui in incendiu ? e clar ca isu au fost printre vinovati, dar arafat ?!
      oricine venea cu salvarea, chiar si americanii, nu mai puteau face nimic.
      aia erau condamnati.
      iar jegul de piedone si omologul sau, ponta , si-au dat dcemisia impinsi de la spate si cu mii de regrete.
      altfel, n-ar fi facut-o niciodata.

      eu cred ca adevaratul vinovat, cel care nu si-a facut treaba, e ISUS.
      Last edited by B997NDL; 25 November 2015, 20:15. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • Si Arafat ca sef isu ce putea sa faca ?
        Cand tii in fotolii confortabile sute de paraziti care stiu doar sa ia spaga ce e de facut?
        Daca e adevarat acel fax demonstreaza ca ISU stia de club. Daca nu a facut nimic de atunci si pana la incendiu atunci e o problema. Si inca o problema e ca "cica" nu stiua pomperii si salvarile unde sa ajunga. In 2015 cand gasesti si un scuipat pe trotuar cu o navigatie gps buna.
        Last edited by Costi-bc; 25 November 2015, 20:20.
        o/____\o
        (i)
        .........

        Comment


        • Raed Arafat a informat la cateva ore dupa tragedia din Colectiv ca ISU nu avea cunostinta de evenimentul din clubul Colectiv, informatie care ulterior a fost retractata de seful SMURD declarand ca a fost prost informat la acea data.





          Multe putea sa faca Arafat; dar n-a facut. In schimb a ales sa-si ia in brate toti subordonatii, nu inainte sa dispuna o acheta interna la IGSU. A trebuit ca ziaristii si DNA-ul sa-i faca lumina in "curtea sa".
          Last edited by IancuMIC; 25 November 2015, 20:35.
          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • se spunea acum la tv, pe diferite canale, ca adresa respectiva e de la un alt eveniment cu 4000 de participanti care a avut loc cu 5 saptamani inainte.

            Comment


            • Lui Arafat i s-a dat o palarie prea mare cand a fost uns secretar de stat. Cu SMURD-ul si-a atins limita maxima ca capacitatilor sale manageriale.

              Comment


              • Nu va mirati ca institutiile statului, in 2015, nu gasesc adrese. Mie nu-mi gaseau adresa veche de zeci de ani, tocmai Posta Romana. O zi jumatate a facut plicul peste Ocean si inca 5 zile a facut de la Otopeni pana in Crangasi, dupa ce am primit telefon ca adresa nu e valabila...m-a bufnit rasul, a trebuit sa ma duc personal sa-l ridic. O amenda, o taxa, un impozit, sa fi fost, ajungeau imediat.
                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                Comment


                • Originally posted by B997NDL View Post
                  se spunea acum la tv, pe diferite canale, ca adresa respectiva e de la un alt eveniment cu 4000 de participanti care a avut loc cu 5 saptamani inainte.
                  http://www.eventim.ro/ro/bilete/plum...860/event.html

                  da. deci acolo era un club , sala , ziicumvrei . daca trimiteau un ambulatier si un pompier atunci acolo erau obligati sa faca un rahat de raport care putea fi citit (desi nu cred) si le zbura spaga de sub nas lu aia de la ISU de fusesera acolo si musamalizasera totul. "ei trebuiau sa verifice clubul si sa il inchida in cazul in care erau probleme." sursa
                  si poate , poate ar fi fost de servici pe 30 octombire si stiau drumul ...

                  mai bine ziceti ce parere aveti de conflictul rusia - turcia
                  http://stirileprotv.ro/stiri/interna...t-militar.html

                  cred ca turcia e suparata ca au venit si rusii p'acolo si nu mai fac ei ce vor. le-a dat o palma si spera sa plece acasa...
                  Last edited by Costi-bc; 25 November 2015, 21:03. Reason: Automerged Doublepost
                  o/____\o
                  (i)
                  .........

                  Comment


                  • Nedelica, iar n-ai prins treaba.

                    Arafatu' si cei pe care ii apara, spuneau raspicat, imediat dupa tragedia de la Colectiv, ca nu stiau de faptul ca in acea locatie se organizeaza concerte, spectacole, etc. Cu alte cuvinte nu stiau despre destinatia acelei locatii.
                    Se vede treaba ca n-a fost chiar asa. Arafat n-o fi stiut, dar s-a grabit sa-si ia in brate "sistemul" pe considerentul ca daca ISU, va fi gasit raspunzator intr-o oarecare masura de acea drama, seful are si el intotdeauna, in tarile civilizate si democrate, vina lui; fie si una morala.
                    Cam despre asta e vorba.
                    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                    Comment


                    • Este cum ai da o palma unui urs peste bot, au dreptate rusii ca turcia sprijina ISIS, au castigat ceva bani negri sau murdari cu sange cu traficul de arme si pertrol. Ne-au trimis si migranti sirieni pe cap. Sa vedem acum cate avioane turcesti dau jos rusii, sa nu scape o racheta spre Ankara, o sa fie nasol.

                      Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk

                      Este f limpede ca Arafat a gresit, management gresit, neperformant. Cine evalueaza asta? Solutia corecta si onorabila este demisia! Consilierii trebuiau sa mearga pe aceeasi imp pt programele de preventie si interventie. Eu cred ca oricine era in locul lui , tot aia era. Si cand stiu ca au participat la programe europene de instruire, pe bani europeni. Nu au facut nimic pe partea de preventie desi stiau situatia.

                      Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
                      Last edited by Oti; 25 November 2015, 21:22. Reason: Automerged Doublepost
                      „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                      Comment


                      • Inainte sa faceti pe voi, tare as vrea sa va vad intr-un post de asta la stat. Sa fiti si voi cu mainile legate pentru ca x e pila lu' ....., y e omul lu'...., z e numit de ......
                        Fara arabete nu aveati nici smurd , nici paramedici pe masinile de pompieri, nici elicopterele alea misto care vin oriunde e nevoie. Ramaneati la stadiul de venit salvarea de la judetean in 45 de minute la accidentele dintre localitati.
                        Talibanul avea mai mult bun simt cand era neimportant, adevarat.
                        Asa sunteti voi uitati tot cand va miroase a sange.
                        Uitati ca fara ideile lui eram inca pe modelul rusesc 100%.
                        Daca fax-ul ar fi fost trimis in atentia lui direct aveati ce zice.

                        Cat despre turcia si rusia, rusii nu vor face nicio manevra. Turcii inca au o armata mai bine pusa la punct decat betivanii de rusi. Plus ca au intelegerile lor sub patura care nu se risca niciunul sa le strice. Ca udrea si pontalaul. La tv ne facem de kk iar in privat invartim milioanele de euro.

                        Comment


                        • Eu as taia in carne fara mila daca as fi in postura lui Arafat, altfel te mananca ei de viu, ceea ce s-a si intamplat. Avea atat de multe exemple, experienta de lupta cu sistemul bolsevic, doar a creat SMURD. Gasiti pe net inreg la emisiunea Profesionistii de la TVR cu Voda......de unde cocluzia, ca putea, are competenta sa conduca. De data asta a gresit, avea dreptate Base ca i s-a urcat la cap sefia si sub conducerea lui o patim mai nasol. Numai sa nu se aplice teoria conspiratiei, aia care am mai spus-o, ma duc sa iau pastila de calmare.

                          Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk

                          Rusii au ramas datori turcilor, le-o trage pe neve......numai ca o sa fie ceva balsoi sa tina minte vreo 10ani. Am urmari la tv-ul lor timp de 20 ani, si stiu comportamentul.

                          Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
                          Last edited by Oti; 26 November 2015, 09:05. Reason: Automerged Doublepost
                          „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                          Comment


                          • Originally posted by skd_ozenel View Post
                            Inainte sa faceti pe voi, tare as vrea sa va ...
                            Poate eviti stilul asta de adresare; nu de alta dar nu e prima data cand ai astfel de iesiri. Ce zici daca ti se va raspunde in aceiasi maniera?
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • Originally posted by skd_ozenel View Post
                              Inainte sa faceti pe voi, tare as vrea sa va vad intr-un post de asta la stat. Sa fiti si voi cu mainile legate pentru ca x e pila lu' ....., y e omul lu'...., z e numit de ......
                              Fara arabete nu aveati nici smurd , nici paramedici pe masinile de pompieri, nici elicopterele alea misto care vin oriunde e nevoie. Ramaneati la stadiul de venit salvarea de la judetean in 45 de minute la accidentele dintre localitati.
                              Talibanul avea mai mult bun simt cand era neimportant, adevarat.
                              Asa sunteti voi uitati tot cand va miroase a sange.
                              Uitati ca fara ideile lui eram inca pe modelul rusesc 100%.
                              Daca fax-ul ar fi fost trimis in atentia lui direct aveati ce zice.

                              .........
                              0. Nu contest ca Arafat are si realizari, in ce priveste sistemul SMURD, e rodul activitatilor sale.

                              dar...
                              1.Arafat a mancat rahat pe post aparad ISU fara sa aiba habar despre ce vorbeste, la scurt timp dupa catastrofa. Un profesionist adevarat mai intai ancheteaza, dupa aia trece la declaratii. El a actionat ca un politician.
                              2. De cand e Arafat mare sef , sunt cateva episoade memor(t)abile cand ISU si-a aratat incompetenta ca institutie: Apuseni si Sutghiol.
                              Daca in Apusen vina e impartita intre ISU si STS, in cazul Sutghiol s-a vazut cat de buna e dotarea si pregatirea alora de la ISU. Cum dracu sa vii cu o barca desumflata?

                              Iar faptul ca ISU colecteaza sposorizari in loc sa dea amenzi si sa inchida bombele, nu Arafat gireaza asta prin lipsa de actiune? Cine sa faca ordine si curatenie, daca nu seful?
                              Nu poate de hienele politice? Isi depune demisia si face public totul.
                              Acum, e tarziu.

                              Cat despre salvarea unor vieti, daca nu vine ambulanta la locul faptei, SMURD-ul doar va scoate dintre fiare si va acorda un ajutor minim, ca nu au medici pe masinile lor. Cine stie sistemul, ar trebui sa recunoasca asta. Cine nu stie, sa mai cerceteze. Cei de la SMURD sunt tari in declaratii TV.
                              Last edited by mr.K; 26 November 2015, 11:16.

                              Comment


                              • Eu stiam ca au paramedici pe masinile SMURD. Realitatea o fi alta....
                                Afara ninge, nu-mi pasa, am lopata in masina.
                                Attached Files
                                „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google