Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cum pot sa dau jos ''codita de rechin'' de pe plafon? Este lipita foarte bine cu banda BIZON, si nu vreau sa se ia cu tot cu vopsea

    Comment


    • Lingi langa codita cu atentie si apoi tragi usor in sensul invers acelor de ceasornic. Si cand ajungi cu rotatia coditei la ora 3 cum se uiti la Nordul compas, tragi foarte usor spre tine. Apoi pui niste rivanol clei cu ceai de musetel. Te descurci

      Comment


      • Originally posted by Cezar View Post
        Lingi langa codita cu atentie si apoi tragi usor in sensul invers acelor de ceasornic. Si cand ajungi cu rotatia coditei la ora 3 cum se uiti la Nordul compas, tragi foarte usor spre tine. Apoi pui niste rivanol clei cu ceai de musetel. Te descurci
        Eu chiar vreau sa stiu cum sa o dau jos de pe plafon... Dar tu faci glume!

        Comment


        • Pai rad ca ti-ai pus codita.
          N-ai cu ce sa diluezi acel lipici fara sa afectezi vopseaua. Sau, faci ceva funny din acea codita: o colorezi sau pui un abtipild pe ea: "Am fost odata cocalarix. Acum m-am lecuit si sunt pe calea cea buna."

          Comment


          • Originally posted by Logan05-FYO View Post
            Cum pot sa dau jos ''codita de rechin'' de pe plafon? Este lipita foarte bine cu banda BIZON, si nu vreau sa se ia cu tot cu vopsea
            Dat fiind ca adezivii stiam ca se cheama BISON, esti de perla. Baga un cutter intre coada si tabla si taie banda?
            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

            Comment


            • Originally posted by Cezar View Post
              Pai rad ca ti-ai pus codita.
              N-ai cu ce sa diluezi acel lipici fara sa afectezi vopseaua. Sau, faci ceva funny din acea codita: o colorezi sau pui un abtipild pe ea: "Am fost odata cocalarix. Acum m-am lecuit si sunt pe calea cea buna."
              poate n-a pus-o el si a luat-o asa... mai am eu pe unul (nepotul meu) care a luat passatul cu aripioara de rechin ( nu coada ), si ma tin de capul lui s-o dea jos.

              Originally posted by einstein1984 View Post
              Dat fiind ca adezivii stiam ca se cheama BISON, esti de perla.
              daaa... o greseala de neiertat. numai la noi e asa. pe francezi, par example, ii doare "la tenesi" cum se scrie sau se pronunta in engleza, dar romanu' e mai "limbist" decat papa.
              Last edited by B997NDL; 2 December 2015, 18:27. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • Greseala mea. Sariti cam repede pentru o litera!

                Comment


                • nu e neaparat o greseala, siindca la noi se numeste bizon. nu cred ca cineva vorbeste despre masina Jaguar, pronuntand Geaguar.

                  Comment


                  • Ai incercat prin incalzire? Cu masurile de precautie.....cam pe la 80°C.
                    Demontezi tot ce este inflamabil, si poti urca temp si mai mult, cu pistol de aer cald, dotat cu reg de temp.

                    Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
                    Last edited by Oti; 3 December 2015, 16:24.
                    „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                    Comment


                    • Si vospeaua la 80 de grade ce face?
                      Nedlule, ai auzit de clima bizopnica? Nii de ala nu trebuia sa radem?
                      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                      Comment


                      • Rezista cam pana la 250-300°C, la temp asta devine plastica. Se poate verifica intr-o zona mai ascunsa.

                        Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
                        „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                        Comment


                        • cred ca oricum vara, la soare, tabla se apropie de 80 de grade.

                          @einstein
                          ba da, dar ca a zis bizon in loc de bison, nu era atat de deplasat.
                          mai ales ca de multe ori produsele au diferite nume, in functie de tara de vanzare.
                          vezi Anitra vs Duck sau Mr. Musculo vs Mr, Muscle.... si lista poate continua.
                          Last edited by B997NDL; 3 December 2015, 20:57.

                          Comment


                          • Undeva p'aci s-a pus o poza cu un Logan2, de prin Italia, cu toata plasticaraia deformata, topita, cazuta de pe masina din cauza soarelui. Oare ce temperatura o fi fost?
                            „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                            Comment


                            • Anunturi gratuite , peste 4 milioane: anunturi imobiliare, anunturi auto, telefoane mobile, locuri de munca, apartamente de inchiriat, masini second hand, haine.

                              Sunt bune de ceva?
                              Last edited by Logan05-FYO; 3 December 2015, 21:48.

                              Comment


                              • Originally posted by Oti View Post
                                Undeva p'aci s-a pus o poza cu un Logan2, de prin Italia, cu toata plasticaraia deformata, topita, cazuta de pe masina din cauza soarelui. Oare ce temperatura o fi fost?
                                Era un Megane 2.

                                Italia este stapânita de un val de temperaturi record, iar britanicul John Westbrook a imortalizat momentul în care un Renault Megane, care era parcat în soare, se topeste, efectiv.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google