Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • no way. Asta nu-i culpa comuna.

    Comment


    • nu merge linku
      o/____\o
      (i)
      .........

      Comment


      • E delicata faza !! cel cu audi nu avea ce cauta pe sens opus de mers , ea cu bmw-ul ca nu ar fi acordat prioritate deoarece semnul de cedeaza spune DOAR sa acorde prioritate tuturor vehiculelor DAR nu precizeaza sa se acorde prioritate doar celor care nu merg pe contrasens.Deci ala ca vine pe contrasens are vina lui , iar ea cu bmw-ul ca nu a acordat prioritate!?

        E o lege tampita!!! eu daca eram in locul ei nu faceam nici o amiabila ci mergeam direct la politie , si in acest fel erau sanse foarte mari sa nu fi fost verdict de culpa comuna!!!
        Last edited by prometheus; 29 June 2016, 10:56.
        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

        Comment


        • e culpa comuna pt ca s-a intamplat in intersectie unde unul era pe contrasens si unul avea cedeaza.

          AMun prieten care a patit ceva asemanator intr-o intersectie in Bacau , au fost la politie si le-au luat permisul la amandoi. culpa comuna.

          ideea e sa te asiguri. daca vine o ambulanta/pompieri/politie sau un pieton neatent ?
          Last edited by Costi-bc; 29 June 2016, 10:57.
          o/____\o
          (i)
          .........

          Comment


          • Culpa comuna fara doar si poate. Daca se mergea la politie, amandoi ar fi ramas pietoni.

            Ala care merge pe contrasens e dobitoc clar, dar nici gagica (am inteles ca ar fi o ea) asta nu e departe de caracterizarea de mai devreme. Daca ar fi respectat macar preselectia benzilor (nu mai zic de conduita preventiva), adica sa intre in bulevard pe banda 1, nu direct spre banda 4, nu s-ar fi ajuns aici.
            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

            Comment


            • Nu e o gagica, e vreun domn la vreo 36 de ani, mai exact un bmv inmatriculat pe Bucuresti si un audi inmatriculat pe PH, locul cu pricina este intersectia bulevardul Timisoara cu drumul Sarii.
              Last edited by aris86; 29 June 2016, 12:33.

              Comment


              • BMW-ul n-avea frane?
                Ca sofer m-am prins ca nu avea.

                Comment


                • Originally posted by vitriol View Post
                  ..., adica sa intre in bulevard pe banda 1, nu direct spre banda 4, nu s-ar fi ajuns aici.
                  Era sigura ca n-are ce sa vina din partea aia si se uita doar in stanga. Se vede ca a observat tarziu cealalta masina.
                  L.E. Oricum audi ala n-avea ce sa caute pe acolo.

                  Comment


                  • Putea fi o groapa sapata de Apa Nova in locul Audi-ului.

                    Comment


                    • Corect. Tot asa tarziu ar fi franat si nu mai era culpa comuna.

                      Comment


                      • Originally posted by mr.K View Post
                        BMW-ul n-avea frane?
                        Ca sofer m-am prins ca nu avea.
                        Daca sofer nu avea , de unde frane ? ce bembe-ul franeaza singur ? asta n-are frane automate ca e mai batran

                        Se pare c-au avut dreptate cei de la City cu culpa comuna , oricum soferul bmw-ului nu prea le are cu volanul , never-ever cand masina inainteaza nu-ti muti privirea in alta parte + vorba voastra s-a dus direct pe banda 3-4!!
                        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                        Comment


                        • Originally posted by aris86 View Post
                          Nu e o gagica, e vreun domn la vreo 36 de ani, mai exact un bmv inmatriculat pe Bucuresti si un audi inmatriculat pe PH, locul cu pricina este intersectia bulevardul Timisoara cu drumul Sarii.
                          unde se intesecteaza Timisoara cu Dr Sarii ?! poate voiai sa spui Dr Taberei .

                          Comment


                          • Un mic ajutor pentru rares

                            Va salut!
                            N-am mai intrat cam demultisor pe forum , fac mea culpa! Avem o situatie speciala, este vorba de baietelul colegului nostru loganist RADU C din Medias. Amanunte aveti aici

                            Va multumesc!
                            Last edited by Gusi; 29 June 2016, 21:48.
                            LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

                            Comment


                            • Șantierul de la piata sudului are termen de finalizare 31.12.2018. Rusineee, dna Pandeleee.
                              Guvernul a prelungit termenul de finalizare a lucrărilor la toate obiectivele din Capitală realizate cu fonduri europene, care ar fi trebuit terminate până pe 30 iunie, astfel că proiectul pentru pasajul de la Piaţa Sudului a fost prelungit până la 31 decembrie 2018, a informat biroul de presă al Primăriei, prin intermediul unui comunicat citat de Agerpres.

                              Comment


                              • Va salut! Am si eu o nelamurire. De ceva timp tot caut un Seat Altea, iar ce nu inteleg, e de ce e catalogat ca autoutilitara? In anumite anunturi scrie ca se poate omologa ca autoturism.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google