Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by mr.K View Post
    Asa ca, nu vor mai fi tari ca acum, ci se vor numi JP Morgan, Deutsche Bank, Santander, BNP Paribas, Chase, Citibank, HSBC, Bank of America , cu capitala mondiala la FMI.
    "tarile" astea au cumva scuturi antiracheta ? cat ar dura ca sua, rusia sa se supere si sa le dea niste "bunuri publice" tomahawk, scud.... etc ?!

    Comment


    • Congresul USA nu este ales, ci se cumpara.

      La cat costa o campanie pentu alegerea unui serif local, unui judecator districtual, prin comparatie, la alegerea unui senator/congressman e nevoie de munti de bani.
      Cine are bani, nu-i doneaza degeaba.

      Deci Chase, JP Morgan etc. detin o parte din Congres, asa ca, au imunitate.
      Probabil ca detin si o parte din McDonnell Douglas, care face Tomahawk.

      Iar Rusia e in proprietatea a cateva zeci de oameni care se inchina la Putin. Singura grija a astora e sa asigure destula vodca mujicilor, ca sa nu se rascoale.
      Asta era si grija comunistilor inainte, fara mancare mai traiau aia, dar fara bautura, era jale.
      Un departament special din KGB supraveghea sa existe vodca suficienta in depozite. Siguranta statului statea in niste sticle.
      Last edited by mr.K; 21 October 2016, 20:43.

      Comment


      • tot asa a ramas la ei...ultima fenta a rusilor a fost sa se duca in canalul manecii cu marele lor portavion...si singurul. la toti le e oarecum frica de ei, ca-s nebuni si nu ezita sa dea cu nuke-ul, chit ca mor si ei, dar la un razboi conventional, in afara de germania, cam toti aia top5 din nato le-ar pune mari problem. plus ca nu se compara cu tot blocul nato. ei doar profita de pozitia de "prostu' satului" ca nimeni nu vrea sa-i provoace de teama razboiului nuclear si intend coarda cat se poate. poate o data, le-o va da unul la botic sa-i linisteasca...
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • le-a dat turcia asa usor cu avionul ala ...
          o/____\o
          (i)
          .........

          Comment


          • Turcia era cu fra'su mai mare, de aia avea tupeu.
            Paganii se pot compara doar cu d'alde ei, gen Siria, Egipt, nici cu Israelul nu cred ca se pot pune.
            Cand raman fara munitia americana si fara piesele pentru avioane, ridica steagul alb. Abia acum incep sa-si mai bage si armament din productie proprie, ca s-au stricat la gat cu americanii conform politicii externe paguboase a nebunului de Erdogan.
            S-au facut prieteni cu rusii, dar au uitat ca rusii nu au prieteni, doar slujitori.
            Last edited by mr.K; 22 October 2016, 12:14.

            Comment


            • nimeni nu vrea sa-i provoace de teama razboiului nuclear si intend coarda cat se poate. poate o data, le-o va da unul la botic sa-i linisteasca...
              Daca ma apuc sa scriu ca nu e chiar asa ma acuza NDL-ul ca sunt prorus . Ce zic unii...
              Si inca una.
              Sunt 110% de acord cu asta. (chiar daca nu sunt ProRus).
              Last edited by Fanez; 22 October 2016, 12:33.

              Comment


              • In Rusia minoritatile nu-s chiar minoritati ca pe la noi, ci natii intregi ce avea teritoriul lor, de multe ori mai mare decat Romania, si care a fost alipit precum Crimea, tarii "mama" Rusia (prin referendum "liber", sustinut in mod civilizat de tancuri ).
                Ce zici, ai vrea sa devii o minoritate in Rusia? Se rezolva in 48 de ore de la primul atac.
                Sa te vad eu cum mananci ca rusii, vorbesti ca rusii, te speli odata pe luna ca rusii.
                Cu bautura ne-am integra cel mai rapid in Rusia, ca nu suntem departe de ei.
                Problema e ca ai face ca rusii, dar n-ai avea drepturile lor. Asta a omis Putin sa spuna.
                Last edited by mr.K; 22 October 2016, 13:09.

                Comment


                • Democratia are hibele ei dar oricum ar fi este incomparabil mai buna decat comnismul. Perfect de acord cu faptul ca daca cineva doreste sa se stabileasca intro tara trebuie sa se conformeze regulilor locale, niciun om cu mintea limpede nu ar trebui sa gandeasca altfel. Conform "legilor" democratiei, orice om poate face ce vrea atata timp cat nu il afecteaza pe altul, numai ca acesti musulmani ii deranjeaza pe europeni(vezi Anglia unde in scoli nu se mai dau copiilor alimente din carne de porc la masa de pranz), si exemplele sunt foarte multe. Pe cealalata parte daca un european s-ar duce intr-o tara araba si ar umbla beat pe strazi, sau femeile topless la plaja, ar fi ok? nu cred, asta.

                  Comment


                  • Originally posted by mr.K View Post
                    In Rusia minoritatile nu-s chiar minoritati...
                    Ma refeream strict la imigranti. Ai nevoie de mine, te primesc in conditiile mele. Nu-ti convine? Mult mai bine. A zis omu' "cine vrea" sa vina in Rusia..



                    Originally posted by alinn28 View Post
                    Perfect de acord cu faptul ca daca cineva doreste sa se stabileasca intro tara trebuie sa se conformeze regulilor locale... ...(vezi Anglia unde in scoli nu se mai dau copiilor alimente din carne de porc la masa de pranz), si exemplele sunt foarte multe.
                    pai ce facem, ne schimbam noi legile dupa cum vor imigrantii?
                    Te primesc la mine in casa si tu imi zici ce mobila sa iau, cum s-o asez si ce sa mananc? Daca nu faci ca mine, eventual te si dau afara.
                    Aici era treaba cu "vorbit, mancat, muncit ca rusii". Daca vrei in rusia, daca nu... du-te la nemti si la engleji.

                    Comment


                    • O sa-ti sara organizatiile pt drepturile omului in cap, ca nu le respecti drepturile

                      Comment


                      • Si cu drepturile mele cum ramane? Nu mananci carne? Foarte bine, nu te obliga nimeni, dar nici tu nu imi impui mie sa nu mai mananc decat legume ca esti tu vegan si consideri ca e bine asa. E bine pentru tine. Nu-ti bag pe gat friptura cu forta. Dar am dreptul sa gatesc la mine in casa cum vreau eu? Am. Ai dreptul sa refuzi meniul, nu-ti ingradeste nimeni acest drept. Nu-mi schimb eu meniul ca nu-ti place tie fasolea cu ciolan. Cand vin eu la tine acasa, daca nu-mi place faianta pe care o ai in baie, nu inseamna ca trebuie sa renovezi ca altfel imi incalci mie dreptul de a face baie, ca nu ma spal eu pe motiv ca e faianta mov.

                        Comment


                        • Originally posted by Fanez View Post
                          Si cu drepturile mele cum ramane? Nu mananci carne? Foarte bine, nu te obliga nimeni, dar nici tu nu imi impui mie sa nu mai mananc decat legume ca esti tu vegan si consideri ca e bine asa. E bine pentru tine.
                          exact asa am zis si eu de nenorocitii care au venit cu legea antifumat.
                          nu vrei, nu fuma, dar eu vreau saloane pentru fumatori unde nefumatorii sa intre cu semnatura ca stiu la ce se expun, altfel, sa stea la nefumatori.

                          Comment


                          • Asta este exact ce spuneam eu mai sus, ai dreptul sa faci ce vrei atata timp cat nu ma afectezi pe mine in acest caz pe mine ca nefumator. Nu se poate ce vrei tu, pt ca daca ar fi asa atunci toate localurile ar pune afis ca sunt de fumatori si astfel legea ar fi degeaba. Este si in avantajul tau ca te ajuta sa fumezi mai putin cu avantajele rezulate din asta, sanatate, bani, etc.

                            Comment


                            • Si asta e corect. Cum zicea un coleg de-al meu, fumator: "vrei aer curat? Iesi afara ca afara e aer curat, nu te oblig sa stai in fumul meu".

                              Comment


                              • sa se faca saloane separate de fumatori, inchise ermetic si cu exhaustoare.

                                am vazut in burtiera la stiri: limita de viteza de 60 km/h pe autostrada soarelui intre 21 oct si nu stiu cat noiembrie. te ia somnul automat sa mergi cu 60 km/h atatia km. cat or face acum constantenii pana acasa ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google