Intrebarile Din Mecanica La Chestionare.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Intrebarile Din Mecanica La Chestionare.

    Ce parere aveti legat de intrebarile de mecanica din chestionarele auto de la politie. Categoria B respectiv C si.. D. Credeti ca sunt folositoare ? In ce masura va descurcati cu ele?
    20
    Da
    80.00%
    16
    Nu, nu ajung eu sa repar masina...
    20.00%
    4

    The poll is expired.

    LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
    Enter the Matrix

  • #2
    Eu am avut la examen 3 astfel de intrebari si nu mi-au pus probleme. Parerea mea e ca sunt folositoare...nu stii cand poti avea nevoie de asemenea cunostinte, situatiile pot fi multiple.

    Eine Runde Nordschleife mit Walter Röhrl

    Comment


    • #3
      Intrebarile de mecanica sunt bune doar pentru cultura generala inainte cand am dat categoria B nu era mecanica cand m-am apucat de C,CE a trebuit sa invat ca am vrut carnet ,cand se strica o bagi in service si plateste firma la care lucrezi ca nu este masina ta ma refer la camion ,autobuz etc.care trebe sa ai alta categorie in afara de B!

      Comment


      • #4
        e bine sa ai cateva notiuni de mecanica desi intradevar unele din intrebari nu se mai regasesc cu realitatea ...

        Comment


        • #5
          eu zic ca sunt folositoare,nu stii niciodata cand te lasa masina in drum,si poate o poti repara singur,fara a chema dacia asistenta :P.ca oricum nu te invata cum sa desfaci un motor,sunt chestii elementare,parca
          Logan Kiss Fm 1.4 MPI Gri Comete

          Comment


          • #6
            Daca nu faci chestionare de mecanica inainte sa dai examenul ti se pare foarte greu!

            Comment


            • #7
              Eu consider ca sunt importante si necesare pentru un examen auto.si ar trebui reintrodus poligonul si conducerea pe timp de noapte,in examen.
              O viata avem Români si o cinste!Desteptati-va ca am dormit destul!

              Comment


              • #8
                Eu le consider bune atata timp cat te invata chestii generale - sa stii sa schimbi o roata, sa schimbi un stergator, un beculet, verificarea lichidelor, etc. Degeaba iti explica procedura de schimbare a unei bujii ca pentru aia iti mai trebuie si cheie de bujii, sa stii care bujie e rea, cum se depisteaza bujia cu problema. Cine are scule si poate schimba o bujie stie mult mai multe si intrebarile din chestionar sunt floare la ureche. Pentru restul exista service-uri.
                Si mai au un rol bun : sa iti arate principiile de functionare ale diferitelor subansamble astfel incat sa iti dai seama ce se poate intampla cand ramai la limita cu benzina, daca rotile sunt prea tocite / unflate necorespunzator, cand ambreiajul e pe duca, de ce conteaza temperarura motorului...
                Last edited by mikebike72; 24 November 2009, 13:29.

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google