Ne Priveste Pe TOTI , Cititi Va Rog .

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ne Priveste Pe TOTI , Cititi Va Rog .

    As vrea sa vin cu o propunere si-as vrea sa existe sustinere , e vorba de alegeri dar nu de cele prezidentiale nu discut aici de politicieni eu ma refer de referendum daca un moderator ar putea sa puna si daca ar vrea desigur , sa puna un Sticky cu mergeti la referendum nu ar strica sa dam jos din aia 470 de jegosi ordinari macar 170 sa mai ramana 300 si tot e ceva daca mai mult nu putem face e o ocazie ce n-o putem rata sa le-o tragem la geoale .
    ''M-am certat si cu Mitica Dragomir, dar fara jigniri. El m-a facut oligofren, eu l-am facut zdreanta, dar nu ne-am insultat''. (Gigi Becali)

  • #2
    sustin initiativa lui Marius. Ar merge si un poll pt alegerile prezidentiale. Fara discutii doar poll.
    sigpic

    Comment


    • #3
      eu ma duc...Categoric
      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

      Comment


      • #4
        Si eu merg, m-am dus mereu ca asa e frumos si bine. Cineva o sa se bucure si de votul meu.

        Comment


        • #5
          Cum de l-a apucat pe Base sa reduca nr. de parlamentari tocmai acum?N-au fost 470 si-n anii trecuti?
          Forum neinteresant. Delogat definitiv.

          Comment


          • #6
            da sunt foarte decord cu reducerea la 300.
            sigpic #

            Comment


            • #7
              Originally posted by D-FENS View Post
              Cum de l-a apucat pe Base sa reduca nr. de parlamentari tocmai acum?N-au fost 470 si-n anii trecuti?

              dar n-as vrea sa dam nume din partea nimanui important e acuma ca-i putem reduce , e tot ce conteaza zic eu .
              ''M-am certat si cu Mitica Dragomir, dar fara jigniri. El m-a facut oligofren, eu l-am facut zdreanta, dar nu ne-am insultat''. (Gigi Becali)

              Comment


              • #8
                Da si eu sant de acord .Si asa jumatate din ei dorm se mai trezesc doar in pauze
                sigpic

                Comment


                • #9
                  Adica se trezesc unii pe altii mai sunt si aratati la tv cum "cugeta" pe bani multi.

                  Comment


                  • #10
                    va duceti ca sa ce? in locul jegosilor astora sa puneti alti jegosi care au reusit sa va minta mai credibil?
                    voi nu vedeti ca romanii voteaza odata la 4 respectiv 5 ani pentru un anumit partid in schimbul unui mic si a unei beri oferita moca in "piata constipatiei"< poate fi inlocuita cu orice alt loc in care se fac astfel de pomeni electorale>.

                    si in alta ordine de idei, cu cine vreti voi sa votati? aveti cu cine? eu unul nu voi merge la nici un vot, asa cum nu am fost din 2000 pana acum, nu voi merge nici de acum incolo. pur si simplu nu am cu cine sa votez. in romania postdecembrista, si nu numai, s-a practicat aceeasi manevra: se cearta de ochii lumii prin ziare, pe la televizoare, si seara, cu usile inchise, la un restaurant mai dosit dar cu mancare buna si bautura pe masura, se iau in brate si se pupa, se intretin cu femei usoare care le danseaza in poala, si impart ciolanul asa cum s-a impartit europa la Ialta.
                    pe oricine ati vota, veti avea parte de acelasi jaf si bataie de joc. va doresc succesuri!!!!
                    Last edited by NerviiMei; 30 October 2009, 15:42.
                    Fuarte Nervos !!!

                    Comment


                    • #11
                      e de comdamnat basescu ca vine cu treaba asta acum, in ceasul al 12-lea. dar facand abstractie de ce face si ce nu face basescu, eu consider parlamentul unicameral si maxim 300 de alesi ca e suficient. putea sa vina propunerea si de la baba-oarba. asta nu inseamna ca trebuie sa-l votati pe basescu presedinte daca ziceti "da" la referendum. priviti problema in fons, nu amestecati oile cu morcovii. eu zic ca e mai bine sa-i reducem si totusi e mai bine sa nu iasa base din nou. ramaneti cu capul pe umeri si votati cum va dicteaza capul!
                      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                      Comment


                      • #12
                        mai oameni buni ce aveti? v-a vrajit profesorul ??? pentru mai putini parlamentari as fi si eu de acord, dar se vrea parlament unicameral ceea ce nu e bine deloc. pentru ca nu ar mai avea cine sa contrasemneze. astfel cu o majoritate puternica a partidului presedintelui, in micul parlament uniameral, si cu prim-ministru impus de presedinte nu obtinem altceva decat DICTATURA.

                        p.s. de ce nu propune domn profesor si un referendum pentru a taia craca de sub picioarele lui dorin cocos, ai regilor asfaltului, omar haissam etc.....aaaa.... nu are cum pentru astfel si-ar taia implicit si lui craca.
                        vom fi iarasi ce am fost si mai mult decat atat !

                        Comment


                        • #13
                          pai asta ne trebuie, o dicatatura. romanii nu pot fi civilizati decat cu ciomagu!!! de fapt ne trebuie un regim militar. ai calcat stramb sa te puna in genunchi la coltul strazii si fix un glont in ceafa. ai furat si te-au prins? fix o mana taiata in piata constipatiei.
                          Last edited by NerviiMei; 30 October 2009, 15:52.
                          Fuarte Nervos !!!

                          Comment


                          • #14
                            da dar vorba aia "o dictatura a bunului simt" nu o dictatura despotica precum vrea domn profesor sa faca.
                            vom fi iarasi ce am fost si mai mult decat atat !

                            Comment


                            • #15
                              cine draq e domn profesor asta?
                              Fuarte Nervos !!!

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google