Atentie! Firma Tepara

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Atentie! Firma Tepara

    Pe o perioada de doi ani am lucrat la o firma de distributie ca agent comercial, firma se numea Standard Snacks( produsele Rontzy si Bazzaconi), am de luat de la ei garantia in valoare de 1500 ron si ultimul salariu de 750 ron, ei nu vor sa mi le inapoieze, toti agentii care au plecat de la firma nu si-au vazut garantia mai ales in ultimii doi ani, salariu este de mizerie si nu se da niciodata la timp, firma este tepara, firmele de leasing le iau masinile inapoi pentru ca patronii nu le platesc, o gramada de Tir- uri sechestrate in service pentru neplata, acum firma este la a saptea denumire si se numeste Losado Logistics, patroni fiind Dorin Dragoi si Aurelia Costache (sunt in top 300), daca vreti sa va angajati undeva si este loc la aceasta firma plecati cat vedeti cu ochii ca sa nu patiti ca si mine, mai multe detalii a celor patiti ca si mine gasiti aici http://blog.stilfeminin.ro/helena/?b...1&pb=1#c199611. Rog un moderator sa mute acest post daca nu este locul lui aici. Multumesc
    sigpic

  • #2
    Multumim de sfat...e bine de stiut!

    Comment


    • #3
      Firma are sediul in Bucuresti si are filiale aproape in toata tara.
      sigpic

      Comment


      • #4
        Pai fa si demersuri mai departe....sunt totusi banii care ti ea oprit probabil luna de luna din salariu.
        Trebuie obligat sa iti de-a banii inapoi,exista opc,protectia muncii,garda financiara,etc.

        Comment


        • #5
          Da mi i-a oprit in fiecare luna din salar garantie, am fost la ITM si nu au ce sa le faca au conturi blocate, emit cecuri fara acoperire deja firma este in cap de lista pe www.antitepari.ro, cu firma asta patronul isi spala banii, eu am lucrati in firma asta dar defapt eu am lucrat pe trei firme la el, in fiecare an isi schimba denumirea firmei pentru tepe banii de pe cele trei firme nu stiu daca ii pot recupera legal pentru ca firmele nu mai exista.
          sigpic

          Comment


          • #6
            Unde am lucrat eu garantia era depusa la banca intr-un cont pe numele nostru si cand am terminat socotelile cu ei m-am dus la banca cu o adeverinta de la firma si mi-au dat banii.Mai sunt si unele firme corecte .

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google