Cine Se Lasa De Fumat De La 01 01 2010?

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Sa nu crezi ca daca te-ai reapucat de fumat din acea cauza ai si slabit.
    E bine ca nu fumez desi la cate un chef ma prostesc aiurea cu 1-2 tigari.

    Comment


    • #17
      eu sunt curat de vreun an si vreo 2-3 luni. Am pus aproape 8 kg...
      Primele 3 zile sunt groaznice...inca si acum mi se mai intampla sa fumez,sau sa vreau sa fumez...dar din fericire doar in somn.
      LA mine doar primele 3 zile au fost grele de tot. Am incercat inainte si nicorette si plasturi si...nimic.
      dar aproape cu un an inainte sa ma las am fumat numa kent nanotek gri...foarte slabe...dar probabil in acest timp corpul a mai scapat de dependenta.Va zic sincer ca se fumeaza zilnic in jurul meu si nu conteaza.
      Sunt mandru ca am mai multa vointa decat ceilalti.
      sa va zic secretul lasatului de fumat.
      Nu trebuie sa mai aprinzi urmatoarea tigara. sunt ferm convins ca si acum daca as aprinde o tigara...mas reapuca...
      dar ma simt mai curat asa . Bafta


      ps : am fumat 14 ani !
      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

      Comment


      • #18
        Eu m-am lasat de 1 an si 3 luni de fumat.M-am lasat impreuna cu 2 prieteni si a fost un fel de concurs intre noi care se apuca primul.Daca ar fi fost a ma las singur nu stiu daca reuseam.La o bauta mai am chef de o tigara dar mai beau 1 pahar si zic ca am fumat.

        Comment


        • #19
          Deci...atentie...tuturor care ziceti ca va lasati,...ca o sa fiu cu ochii pe voi v
          aham......Restul e LOGAN


          http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

          Comment


          • #20
            sorine hai mai..nu fi asa strict..facem cum a zis marisan...ne lasam din 02.01e pacat sa ne stricam prima zi din an:P
            http://img94.imageshack.us/img94/4346/fanecl.gif

            Comment


            • #21
              cum a spus jokeru..VOINTA...am fost nefumator 4 ani (ma lasasem) prin februarie 2009 m-am apucat iar din cauza unor probleme (fraier) si acum de vre-o 3 luni de zile iar sunt nefumator...va spun atat..primele zile a fost mai greu...dupa care...no problemoo.....deci..bafta la lasat..VOINTA sa fie...numa bene..
              sigpic
              "BRABUS" STYLE

              Comment


              • #22
                Originally posted by Silviu_MM View Post
                sorine hai mai..nu fi asa strict..facem cum a zis marisan...ne lasam din 02.01e pacat sa ne stricam prima zi din an:P
                deja e primul semn ca nu va fi vointa. Nu mi-o luati in nume de rau, dar daca ai inceput cu o derogare cu siguranta o sa mai fie si altele. Cu 01.01 HOTARAT (adica dupa ce se termina reveul).

                Comment


                • #23
                  asta era si idea mike .toti fumatorii cred ca ar vrea sa poata sa se lase de tigari asa de pe o zi pe alta.dar nu e chiar asa de simplu.binenteles ca,cu vointa se poate...hai ca ma las si eu de pe 01.01 daca tot ma certati
                  http://img94.imageshack.us/img94/4346/fanecl.gif

                  Comment


                  • #24
                    pentru a va lasa va recomand cartea "In sfarsit nefumator" a lui Allen Carr sper ca asa se scrie,....in 2 zile o cititi, si daca sunteti hotarati o sa va lasati pana de Craciun...si fara prea multe "sacrificii"

                    sper sa nu fie interpretat postul meu ca reclama...dar ca fost fumator vreau sa conving cat mai multa lume sa se dezobisnuiasca de acest viciu
                    http://forum-lines.ru/rez/ab95552.gif
                    жалюзи плиссе

                    Comment


                    • #25
                      Am inceput sa fumez pe la 15 ani ... si am 1 an si ceva de cand m-am lasat... Acum mai trag cate o tigare foarte rar poate la o kfea... sau un show cu bere multa... VOINTA face totul (eu am trisat putin- ma ajutat o raceala zdravana ;) ) Am facut un calcul: 365(zile) ori 10 (ani) = 3650 (pakete) ; 3650(pakete) ori 5 lei (paketu') = 18250 roni !!! (dar paketu este si 10lei acum)
                      Sunt o gramada de bani care i-am platit sa-mi distrug sanatatea... NU?!

                      Comment


                      • #26
                        Mah..hai sa nu facem calcule si alte de-alea1
                        01.01 ramane definitiv!
                        Silviu.....tu stii care e chestia..cuvantul e cuvant
                        Voi fi cu ochii pe voi!!!!!!!!
                        aham......Restul e LOGAN


                        http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

                        Comment


                        • #27
                          multumim de sfaturi,vointa am,statul ma ajuta cu scumpirea ,nevasta-mea ma incurajeaza,fiul-meu deja isi face socotelile ,ce sa faca cu banii care ii cheltuiam pe cuie, ce sa mai,am zis ca ma las ,o fac si pe asta ,imi urez bafta mie si tuturor celor care se lasa,urmeaza sa va tinem la curent cu urmarile lasatului,ok.....acum ma duc sa trag un fum.
                          http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ro...ion-t5724.html toate bune

                          Comment


                          • #28
                            Eu o sa ma las, pentru ca nu am fumat niciodata!!!

                            Comment


                            • #29
                              sorine stiu.Am zis..asa fac.de la 01.01 gata cu tigarile si asa le scumpesc astia da nu mai raman bani de motorina
                              http://img94.imageshack.us/img94/4346/fanecl.gif

                              Comment


                              • #30
                                problema mare:
                                Suma viciilor = constant
                                Deci daca de baut nu beau, decat rar si cu masura,
                                pariuri, jocuri de noroc si altele asemenea - de nici un fel
                                femei - moderat
                                ramane doar tutunul
                                acum daca ma las si de tutun, va trebui sa plusez la captolul femei numai ca pe praful asta...
                                si apropo de facut pauze de fumat, am mai facut si am ajuns de la 82 kg la 96 kg in cele doua reprize de cate 6 luni pauza
                                Intentia e buna, numai ca fiecare trebuie sa aiba vointa proprie si sa se mobilizeze ca sa se lase de fumat.
                                Inca nu m-am hotarat daca ma las sau nu, insa le doresc succes celor care si-au propus asta.
                                sigpic
                                Ambition 1.5 dc

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google