Cine Se Lasa De Fumat De La 01 01 2010?

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    AM PRIMIT O GRAMADA DE TELEFOANE DE LA RUDE SI CUNOSCUTI CARE NU MAI POT DE CURIOSI CE SUNT SA AFLE CUM MA SIMT,CE SIMT,CUM FAC ,CE FAC ,CE VISEZ ,CE REACTII INVERSE AM,ii drept ca imi vine sa-mi aprind tigarea dar cred ca rezist in continuare..........
    http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ro...ion-t5724.html toate bune

    Comment


    • #77
      primele 3 zile sunt foarte grele...daca treceti de primele 3 zile...veti fi tentati sa aprindeti o tigara...ca tot nu mai simtiti nevoia de nicotina...SA NU O FACE-TI. (eu asa am ratat o data )
      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

      Comment


      • #78
        ...poate la anul ...deocamdata ma relaxez...am obosit prea mult in 2009 de cate ori m-am lasat


        ...puteti da cu pietre
        Last edited by viorelu; 2 January 2010, 13:37.

        Comment


        • #79
          raule...
          sigpic

          Comment


          • #80
            Hm, fumez de vreo 25 de ani, greu, dar nu este tutunul mai al dracu decat mine sau poate este . Niciodata nu am incercat sa ma las dar acum sunt hotarat. De pe 31 ora 19 pana acum am fumat 4 tigari, una in noaptea de revelion, doua ieri la cafeaua de dimineata care practic a fost pe la ora 11 si una azi la cafeaua de dimineata si cred ca o tin asa pana termin pachetul, mai am 5 tigari , oricum alt pachet nu mai cumpar. Observatie; daca simt nevoia sa fumez, aman cu pretextul ca voi fuma dupa ce termin de facut ce mi-am propus, dupa aceea mai aman pentru ca nu ma grabeste nimeni, strategia dracu .

            Comment


            • #81
              sa speram ca vor creste preturile la tutun,si apoi sa vedem citi se vor lasa de fumat.+ spitalizarea mai mare pt cei care fumeaza ar fi si o solutie
              sigpic

              Comment


              • #82
                Despre preturi...deja au crescut de ieri...intre 1-1.5 ron in plus la pachetel

                Comment


                • #83
                  Eu nu mai fumez de 5 luni si inca si acuma mai simt nevoia sa aprind o tigara asa ca cine vrea sa se lase ..... ii foarte greu primele saptamani is criminale si la preturile care is acuma cam ii lux sa mai fumezi.

                  Comment


                  • #84
                    Rezistati mai baieti, hai Martoane, Sibiene, Ice si ceilalti prieteni....daca trebe, ma rog ptr voi sa le lasati balta

                    Daca ai ajuns la concluzia ca iti doresti sa renunti la fumat inseamna ca ai gasit una sau mai multe dintre motivatiile care determina fumatorii sa ia in considerare posibilitatea de a intrerupe acest obicei. Fie ca ti-e teama pentru sanatatea ta, ca vrei sa-ti protejezi copiii de fumatul pasiv, ca te-ai saturat sa cheltui enorm pe fum sau sa fii tratat la munca, la cinema si in toate locurile publice ca un paria, esti pe drumul cel bun pentru a incepe sa te lasi de fumat.

                    Renuntarea la fumat este o schimbare majora in viata ta, pentru ca practic va trebui sa iti redefinesti toate reactiile, toate modurile de combatere a plictiselii, enervarii si angoasei, toate interactiunile sociale si toate micile tabieturi de pana acum. Ziua ta, incepand cu secunda in care deschizi ochii dimineata si cu cea in care adormi seara, trebuie analizata, regandita, redefinita si reorganizata. Renuntarea la fumat este un proces laborios, care cere multe eforturi si schimbarea benevola si fundamentala a stilului de viata.

                    Nu da atentie celor care iti bagatelizeaza eforturile de a te lasa de fumat! Ai o misiune grea si, pentru asta, trebuie sa stii cu ce urmeaza sa te lupti! Daca iti subestimezi "adversarul" risti sa esuezi mai mult decat in situatia in care ai evaluat corect dificultatea si esti pregatit/a pentru fiecare piedica ce poate aparea in calea scopului tau final.

                    Nu da atentie celor care nu au incredere ca ai sa reusesti! In incercarea de a renunta la fumat increderea trebuie sa o ai tu pentru tine. Iar daca esuezi la prima incercare, nu te lasa invins/a. Putine persoane reusesc de la prima incercare si in medie este nevoie de aproximativ sapte incercari pana la reusita finala.

                    ...Nu mai fumez de 2,6 ani....
                    ....Deci un Nu Fumatului....Succes prieteni
                    ....poate va ajuta.....Kenjiro
                    Last edited by kenjiro_sanga; 2 January 2010, 18:48.
                    sigpic
                    Maică, ce mafioți de treabă !!!

                    Comment


                    • #85
                      este a 2-a zi.....
                      Ca si test, au fumat langa mine 2 oameni....nu am simtit nimic....
                      Mi-am zis sa vad cum stau cu autocontrolul.............
                      AM APRINS-O...AM TRAS SI AM STINS-O.....!!!!!!!!!!!!!
                      VICTORIE....NOI PE ELE...NU ELE PE NOI!!!
                      Dar, intr-adevar........VOINTA DE FIER!!!!!!!!!!!
                      aham......Restul e LOGAN


                      http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

                      Comment


                      • #86
                        Sa dea Domnul sa poti......mananca bomboane !!!
                        sigpic
                        Maică, ce mafioți de treabă !!!

                        Comment


                        • #87
                          Deci, e clar......GREU, DAR REALIZABIL!
                          aham......Restul e LOGAN


                          http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

                          Comment


                          • #88
                            de la ora 18 se fumeaza langa mine, 2 fumatori, nici macar nu am cautat bricheta asa nervos sunt si am baut si o tuica mica de ciuda

                            Comment


                            • #89
                              nu e chiar asa greu ca si ii prima zi
                              si la mine la servici fumeaza 4 linga mine dar nu ma deranjeaza pentru ca plec de langa ei si ii las
                              sigpic

                              Comment


                              • #90
                                seminte si popcorn alternativa
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google