Cine Se Lasa De Fumat De La 01 01 2010?

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    daca nu aveti motive de lasat de fumat, ganditi-va la pretul de achizitie dupa 01.2010.sa vedeti ce accize o sa bage astia.o sa dati 10 lei sau mai mult pe un pachet de tutun.care fumeaza de la doua pachete in sus trebe sa se apuce de jefuit banci ca nu o sa o scoata la capat cu ce castiga.
    Welcome to the Club, We Have Jackets !

    Comment


    • #32
      Va salut si hai sa trecem la lucruri mai serioase.
      1.Cum am renuntat eu la tigari dupa, 22 de ani de fumat.
      -Mi-am propus sa nu mai cumpar tigari. (si asta intr-un wek)
      -Am terminat tigarile in saptamana urmatoare (luni ora 11:00,de vineri si pana luni am tot
      facut exercitii cu a mea vointa si taria de a renunta la tigari)
      -Cer o tigara unui coleg de serviciu(o aprind trag ,un fum si incep sa-mi dau seama ca nu sunt tigarile cu care eram eu obisnuit,adica Mentolate,incep sa o pufai si apoi plec din acel grup unde se tot tragea din tigari,si atentie ,arunc tigara pe jumatate si sun un stop hotarator din acel moment)
      -Incepe adevata lupta cu :Vointa de-a renunta la tigari,cererea de nicotina a corpului ,stare de nervozitate,etc
      -merg la magazin si cumpar de 7 lei si ceva banuti bomboane Golia (de astazi aste-as tigarile mele)
      -Incep cursele camera -balcon , stateam in balcon mancam o bombonica trageam aer in piept ,intam in camera (specific ,ca eu fumam numai in balcon,in casa deloc,decat la diverse ocazii si nu in camera unde dormeam,nu suportam mirosul fumului incamera si mai ales intr-o baie care mai existau si aburi,beeahh si eram singurul din casa care fumam)
      -Treceau orele greu tare fara tigari ,dar asta era ,nu si nu.
      -Turbare la maxim,pofta de mancare sporita,bombonele la greu ,apa rece si multaer in piept .
      -Aproximativ 20 de zile,apoi scad numarul de bomboane
      -Etc,etc si uite asa am reusit sa ma las de tigari de 6 luni (25.05 .09 )Vointa trebuie sa fie de partea voastra ,nu trebuie sa renunti la acest lucru f f important.
      -Succes celor care au de gand la a renunta la acest viciu costisitor si nesanatos.(nici eu nu credeam ca o sa reusesc atat de rapid sa le las,dar am reusit cu o vointa de fier.acum ma felicit)
      -Am luat in greutate 6Kg in 2 luni (de atunci nu ma mai cantaresc ,sunt suparat pe cantar,am un cantar tare de tot,de cate ori ma urc pe el se aude o voce"va rog ca a -2-a persoana sa coboare dupa cantar" Glumesc desigur.
      Va doresc succesuri.

      Comment


      • #33
        Multumesc lui Dumnezeu ca nu suport tigarile si ca nu fumez.Consider ca nici daca as primi bani sa fumez nu as face asta,dar sa mai dau ATATIA bani pe luna doar pe tutun.Cu banii pe care multi ii dati pe tigari intr-o luna eu am pus toba la masina :P....va urez multa bafta si renuntati la ele

        Comment


        • #34
          Pentru blackufo : Stai linistit ca daca te lasi si o sa pui cateva kg nu este bai ca ltine nu se cunoaste poate chiar ar prinde bine cateva kg ( nu te supara pe mine )
          Si eu o sa incerc sa ma las de tigari din cauza ficelor mele mai ales celei mari care ma tot cearta cand fumez cai miroasa parul urat de la fumu meu.
          Sibiene eu zic sa punem o ameda la intalniri la cei care spun ca se lasa din 01.01 si nu se tien de promisune

          P.S. : Eu sunt deacort !
          CrAzY_WolF

          Comment


          • #35
            Originally posted by CrAzY_WolF View Post
            Pentru blackufo : Stai linistit ca daca te lasi si o sa pui cateva kg nu este bai ca ltine nu se cunoaste poate chiar ar prinde bine cateva kg ( nu te supara pe mine )
            Si eu o sa incerc sa ma las de tigari din cauza ficelor mele mai ales celei mari care ma tot cearta cand fumez cai miroasa parul urat de la fumu meu.
            Sibiene eu zic sa punem o ameda la intalniri la cei care spun ca se lasa din 01.01 si nu se tien de promisune

            P.S. : Eu sunt deacort !
            Si eu ma las . Si eu sunt de acord
            sigpic

            Comment


            • #36
              si eu vreau sa ma las dar de iarba....culmea nu fumez tigari normale ca nu imi plac dar celelalte sunt bunicele dar cam greu cu lasatu....

              Comment


              • #37
                Ah da... bancul ala.. nu beau, nu fumez,i nu imi insel nevasta... dar si cand ies de la parnaie..
                LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
                Enter the Matrix

                Comment


                • #38
                  De la doua pachete la zi am redus la un pachet si tot reduc si de revelion le reduc la 0
                  sigpic

                  Comment


                  • #39
                    Oho, pe aici sunt fumatori calumea. Eu maxim 7 tigari pe zi bag, de obicei 5 imi ajung. Si totusi parca mi-e teama ca n-o sa rezist tentatiei sa nu mai fumeg de la 01.01.2010 pentru ca ma cunosc prea bine.
                    Am avut o perioada (cam 2 luni) in care ajunsesem la 3 pachete pe zi, parca le mancam nici nu stiu cum puteam fuma atat.
                    Last edited by mikebike72; 3 December 2009, 15:02.

                    Comment


                    • #40
                      ba nu va lasati ca poate imi deschid eu la anu o fabrica de tutun si nu am clienti.

                      p.s. Tutunul dauneaza grav sanatatii...
                      fara

                      Comment


                      • #41
                        yo deja am inceput procesu....m-am dat pe tigare electronica
                        nici nu mai stiu ce gust au tigarile normale

                        Comment


                        • #42
                          ma bag si eu.
                          macar sa le mai raresc pentru inceput
                          de azi posesor de tigare electronica...

                          Comment


                          • #44
                            Hmm, toti suntem datori cu o moarte, era mai buna aceea lui colegul, sa mori bolnav sau sanatos, mai bine zis sa te trezesti dimineata mort .

                            Comment


                            • #45
                              cam infricosator viitorul fumatorilor...ehh acum daca o luam pe bune ultima poza ne curma tuturor suferintele

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google