Cine Se Lasa De Fumat De La 01 01 2010?

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Originally posted by Silviu_MM View Post
    si eu daca am zis..asa ramane.incepe anul.gata cu tigarilepfuu dureros o sa fie prima luna
    Pai lasa ca o sa ne relaxam aici si uitam de tigara

    Comment


    • #62
      Faceti si voi o zi de proba, de exemplu in 25 dec, ca sa verificati cit de hotariti sunteti de a se lasa de fumat, ca sa nu cumva sa fie prea grea sa tineti promisiunea data, in prima zi a anului ce vine.....

      Comment


      • #63
        Mah....ideea de baza e ca din data de 01.01.2010, nu voi mai fuma!
        Am zis, si asa o sa ramana!
        Dopa trabucul ala....ADIO TUNUN!!!!!
        aham......Restul e LOGAN


        http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

        Comment


        • #64
          Gata si eu de astazi...am aruncat pachetul aproape intreg,dupa ce in prealabil am avut grija sa il umplu cu apa .Pe termen scurt : o luna,doua ma descurc,nu e problema.Numa ce pana in noiembrie am stat 2 luni nefumat. Mi-am format niste metode fara susbstituenti nicotinici si fara sa renunt la cafea .
          Motive(noi si vechi) pentru revenirea la decizia de a ma lasa de fumat:
          -dorul de starea de bine care am simtit-o in cele 2 luni de nefumator.
          -senzatia de perplexitate ca atunci cand am incercat sa renunt am mai tras dupa mine cel putin o persoana,care acum ma saluta din mers si a zis ca le da dracq de tigari
          -disparitia placerii unei tigari la cafea(nu stiu de ce,dar dupa incercarea de renuntare nimic in privinta tigarilor nu a mai fost la fel ca inainte)
          -din cauza bebelului sunt nevoit sa fumez in casa numai in balcon cu geamurile larg deschise(in ger) si reprosuri mereu din partea consoartei "iar fumashi,mai lasa geamul ala deschis,si rufele miros a fum de tigare etc..." )
          -cel mic inca nu a invatat sa nu planga imediat dupa ce fumez eu astfel incat cand ma duc la el sa il linistesc sa nu mai miros a tutun
          -...si nu in ultimul rand pretul tigaretelor in crestere.
          Motive pentru care m-am reapucat dupa 2 luni:
          -cautarea unei senzatii de placere a fumatului pe care am impresia ca am simtit-o 16 ani pe care nu am gasit-o...
          -o mica parere ca ar ajuta la digestie...falsa bineineinteles...fumatul iti poate creea impresia ca te poate ajuta la orice si daca daca te tii de el iti va deveni un bun prieten...
          Deci adios tigarete!...de la 01.01.2010 vor fi istorie pt. mine...pentru a cat oara?
          Sper sa fie si ultima data

          Comment


          • #65
            ViORELU ,niciodata nu am vrut sa ma las de fumat ,in liceu m-o tuns de doua ori zero ptr. chestia asta , nu tusesc ,indiferent de ce tigari fumez ,nu imi face sau imi aduce nimeni reprosuri ca miroase a fum in casa sau in masina dar vreau sa le las ,sotia tot rade de mine dar cred ca m-am plictisit ,m-am saturat eu in primul rand deci ma declar nefumator convins ,iar data am ales-o ca sa am un punct de reper, deci in vara cand ne vom intalni sper sa ne impartasim visele cu cosmarurile in care fumam ,imi tin promisiunea si vreau ca toti cei care vor sa se lase sa fie tari,nu ca fularul ,deci bafta la toti.......
            http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ro...ion-t5724.html toate bune

            Comment


            • #66
              Dupa trabucul ala....ADIO TUNUN!!!!!

              Gata!!!
              aham......Restul e LOGAN


              http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

              Comment


              • #67
                cica gata, sa vedem cat rezistam ispitei.

                Comment


                • #68
                  Te lasi si tu sefule ?
                  Eu am fumat doar 2 dimineata la cafea si pana acum m-am abtinut.

                  Comment


                  • #69
                    desi nu m-am inscris in "concurs" m-am bagat si eu Doamne ajuta sa reusim!
                    sigpic

                    Comment


                    • #70
                      Originally posted by sibianul View Post
                      Mah....ideea de baza e ca din data de 01.01.2010, nu voi mai fuma!
                      Am zis, si asa o sa ramana!
                      Dopa trabucul ala....ADIO TUNUN!!!!!
                      eu am lasat inainte de 01 01 2010 cu 15 minite
                      ma roade dar sant hotarat NU MAI FUMEZ
                      sigpic

                      Comment


                      • #71
                        tot inainte baieti eu am un an jumate deja

                        nu mai aprinteti urmatoarea tigara....si gata.
                        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                        Comment


                        • #72
                          Prima zi a trecut ok!!!
                          aham......Restul e LOGAN


                          http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

                          Comment


                          • #73
                            va trece si a2-a, a3-a, etc,
                            nu mai scrie nimeni aici? sau suntem doar 3

                            Comment


                            • #74
                              martongrigore, vreau sared ca suntem mai multi de 3 , Dar, mai stii?
                              aham......Restul e LOGAN


                              http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

                              Comment


                              • #75
                                stau ascuns
                                a trecut si la mine prima zi parca azi nu e chiar asa rau ca ieri
                                oricum sant trecuti pe lista cei care au spus
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google