Cine Se Lasa De Fumat De La 01 01 2010?

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • nu am mai bagat nici o tigara pana in acest moment. sunt 3 zile. sa vedem in continuare. si ciudat nu am chef deloc.

    Comment


    • Mai am cateva zile si implinesc 1 an de cand nu am mai fumat.Fumam de 10 ani si dupa prima incercare de a ma lasa de fumat care a durat 2 saptamni m am reapucat iar,a doua incercare a fost intro dimineata de primavara cand am zis ''gata cu tigarile'' ,am rupt tigarile care mai erau in pachet,iar de atunci nu a mai fumat.Prima zi a fost groaznica,mi se usca gatul,inghiteam in sec, eram super nervos,nu aveam pofta de mancare nici de munca nu aveam chef.A doau a trebuit sa lupt tentatiei de a ma reapuca.Dupa prima luna de chin a venit si momentul testului suprem,urma sa ma prezint la un chef.Spre sutprinderea mea nu am fumat chiar daca eram beat.

      Eu cred ca orcine se poate lasa de fumat numai daca are vointa mare.

      Comment


      • Da-mi Doamne si mie vointa asta!

        http://img82.imageshack.us/img82/67/4744hy3.gif

        Comment


        • marx- felicitari, eu tocmai am implinit 3 luni fara tigari(300 de euro economie), un aspect deosebit de important, totodata am implinit si 100 de kg dar cu 10% din banii economisiti am achizitionat o bicicleta.

          Comment


          • baga cu bicicleta si nu te lasa ca exista tendinta de ingrasare dupa incetarea fumatului. daca asa sta si eu ca tine intr o zona asa frumoasa numai calare pe 2 roti as sta.

            Comment


            • @martongrigore....si cate kilograme aveai acum 3 luni?

              http://img82.imageshack.us/img82/67/4744hy3.gif

              Comment


              • 95kg, precizez ca am fumat de foarte tanar, cea mai lunga pauza a fost de un an si am pus pe mine 15 kg, dar atunci eram slabanog rau.

                Comment


                • eu am pus circa 8 kg dupa ce m-am lasat de fumat...si acu cu greu am dat jos din ele 4.
                  Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                  Comment


                  • depinde de metabolismul fiecaruia. depinde cum ne influenteaza fumatul metabolismul. cezar ne poate da un sfat cum sa procedam mai bine

                    Comment


                    • Am 2.5 luni de cand nu mai fumez si nu m-am ingrasat nici 100 g.

                      Comment


                      • A incercat cineva sa se lase de fumat cu tigara electronica?
                        Politics wasn't about the right or left side, was about have or have not.
                        sigpic

                        Comment


                        • tigara electronica functioneaza din plin. am 2 prieteni care s au lasat asa. eu nu mai fumez de pe 26 martie. se considera ca m am lasat ?

                          Comment


                          • daca nu ai bagat tutun, inseamna ca te-ai lasat de 11 zile.

                            Comment


                            • Am 5 luni de cand nu mai fumez. Poate e o coincidenta, dar inainte de a ma lasa de fumat, mi-am cumparat un blender (in primul rand pentru copii) si am facut diverse amestecuri de fructe cu iaurt sau lapte si cu cereale. Ce nu beau ei, beam eu. De multe ori ramanea si jumatate de litru in cana.
                              Am un coleg la servici care s-a lasat de fumat tot in perioada in care a inceput o cura cu amestecuri facute la blender.
                              Sa fi anihilat antioxidantii pofta de fumat?
                              Politics wasn't about the right or left side, was about have or have not.
                              sigpic

                              Comment


                              • am 10 ani de cand nu mai fumez , aveam 400.000 de lei salariu cum erau banii atunci si fumam de un milion jumate , 2 -3 pachete pe zii fumam din clasa a saptea . cand a facut fata cea mare 4 luni m-am lasat pentru ca atrebuit sa cumpar pemparsi si nu mai aveam de unde bani iar acum nu as mai fuma pentru nimic in lume nu se merita .

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google