7 obiceiuri periculoase la volan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Vine vara

    Ma uitam mai sus si am vazut ca majoritatea soferilor "dau vina" pe fete...Ca se imbraca provocator si...Astfel atentia le este distrasa de la condus.
    Hm...Propun sa le imbracam pe toate "arabeste" (sa nu mai fie nici o tentatie)

    Nu inteleg de ce omiteti alcoolul???
    Sunt foarte multe persoane care beau o bere si pleca pe "armasari" (mdea...Va si aud...Ce are o bere???)
    Ca obiceiuri proaste la volan mai amintesc: teribilismul unora (nascut din dorinta acerba de "a demonstra" ceva?!?), inconstienta vecina cu senilitatea si...Mai sunt!

    Clipe linistite la volan va doresc!
    Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

    Comment


    • #32
      Originally posted by Flavy View Post
      Covorasele alea enervante.Voi aveti capsa la cel de la sofer?
      da dar nu se potriveste pe gaura daca il pui pe gaura sta intro parte

      Comment


      • #33
        Covorasele alea ma dispera..Una doua sub pedale..Iar de gagici nu mai zic..Vine vara las masina in parcare...La talpa studiez mai cu de`a amanuntu` oricum cand trec pe langa ele merg incet si incerc sa studiez tot

        Comment


        • #34
          Treaba tare la gagici : cand le claxonezi nu se uita la tine dar se uita in vitrinele magazinelor ( tot la tine ) .
          De telefon ati uitat ? Eu uneori dupa ce vb la telefon imi dau seama ca nu stiu cand am facut ultima bucata de drum .
          Umblatul la Cd ?
          B -X X - DDF x 2

          :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

          Comment


          • #35
            Mai baieti...Nu mai cereti nr. La fete pe strada...Am vb. Cu multe si spuneau ca un barbat chiar arata penibil in postura asta!...E doar un sfat prietenesc!
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • #36
              Pentru unii penibilul e un mod de viata. )
              numar secundele

              Comment


              • #37
                Si la mine se prindea ambreiaju in covoras...Rezolvare...Am decupat covorasul in dreptul pedalei si nu mai am nici o problema.

                Comment


                • #38
                  De mancat nu mananc la volan...Da' fumez in schimb de zici ca sunt turc ...Ce sa'i faci se mai intampla....

                  al 2-lea lucru tampit la logan... Mochetele, covorase sau cum d***u le-o mai zice.... Capsa nu se potriveste (faptul ca sunt luate de la reprezentanta dacia nu se pune) si tot timpul ma trezesc ca nu mai pot apasa pe ambreiaj sau pe acceleratie... Dar fara treaba asta nu mai are farmec....

                  dupa fete nu prea ma uit... De obicei depasesc limita legala de viteza si trebuie sa fiu atent la ce se intampla in jurul meu
                  Dacia Logan MCV 1.5 dC 85 CP
                  sigpic

                  Comment


                  • #39
                    Obiceiuri proaste la volan:
                    1. Covoras (am zis ca il decupez in zona pedalelor in asa fel incat sa nu para ca e decupat urat)
                    2. Un fost obicei, de cand am prietena incerc sa nu ma mai uit dupa nimeni pe strada
                    3. Mai mananc, dar foarte rar
                    4. Alt obicei de care m-am scapat doamne ajuta, nu ma mai urc cu aburii alcoolului la volan
                    5. Cand schimb melodiile la cd, deja mi-am format "feeling-ul" cd-player-ului si doar bajbai, dar sunt atent la drum...
                    credeam ca eu sunt singurul care se uita "pe pereti" in timp ce conduce , dar m-ati linistit...

                    Comment


                    • #40
                      Rezolvare la alunecatul covoraselor sub pedale: ele au la capete niste gauri de prindere in podea (cel putin la mine asa sunt); le-am bagat pe acolo un colier de ala de plastic, si l-am prins de scaun si nu mai aluneca. Mai naspa era cand scoteam covorasul sa il spal, ca trebuia sa tai colierul, sa pun altul, dar de ceva vreme le prind de maneta de reglat pe inaltime si de acolo se poate scoate usor fara distrugere! ;)
                      eu mi-am pus la sofer 2 covorase, puse unul peste altul si unul rotit cu 180 de grade fata de pozitia initiala, sa nu murdaresc mocheta unde tin piciorul stang, si sa nu imi cada mizerie sub acceleratie...
                      am o problema cu curatenia!
                      1.5 DCi Laureat Gri platine, a strong car for a strong man!

                      Comment


                      • #41
                        Ahhhh...

                        Am uitat sa mentionez aici la obiceiuri proaste...Mana dreapta pe piciorusul printesei, (te distrage si ea de la condus, nu?)
                        Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                        Comment


                        • #42
                          ai dreptate aicea, si eu mai practic acest obicei, dar nu pot sa spun ca e un obicei care imi distrage atentia, am obiceiul sa o mai tin de mana... nu e dragostea frumoasa?

                          pana cand sa ma rog de tine sa nu mai dai "quote" la ultimul post?
                          Last edited by Seba; 24 May 2008, 03:36.

                          Comment


                          • #43
                            Weee... Barem nu sunt singurul care face chestia asta
                            Dacia Logan MCV 1.5 dC 85 CP
                            sigpic

                            Comment


                            • #44
                              Originally posted by renesis24 View Post
                              chestia asta
                              la ce te referi cand ai zis chestia asta?

                              Comment


                              • #45
                                Sa tin puiul de mana cand sunt la volan
                                Dacia Logan MCV 1.5 dC 85 CP
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google