7 obiceiuri periculoase la volan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Alt obicei prost e urmatorul: nu stiu cum naiba dar tot mie mi-i se intampla sa pice sa salut prietenii exact cand iau curba ;)) offf la naiba era sa intru odata in perete din cauza ca eram atent la nu stiu cine mai nebun ca mine nu-i nimeni va asigur eu... Dar nici norocul meu nu-l are nimeni

    Comment


    • #62
      Nu esti singurul
      sigpic

      Comment


      • #63
        Presurile , lua-le-ar naiba ma dispera, tot timpul se baga sub pedale; ca si restul oamenilor, gagicile, mai ales ca incepe caldura...

        Comment


        • #64
          Oboseala la Volan

          Parerea gresita a unor conducatori de vehicule ca activitatea aceasta este placuta si "usoara" si ca nu ar fi ceva obositor, este foarte periculoasa, deoarece nu permite constientizarea riscurilor care decurg dintr-o asemenea atitudine. Consecintele sunt grave si se concretizeaza in numar mare al accidentelor produse din cauza oboselii la volan. A conduce in stare de oboseala este tot atat de grav cu a conduce in stare de ebrietate.
          Simtul de responsabilitate pentru propria viata, pentru familie si pentru vietile celorlalti participanti la traficul rutier cere sa reflectam cu totii asupra acestei probleme si sa luam masurile necesare inainte de a fi prea tarziu.

          Comment


          • #65
            @zenit- Bine ai revenit! Intr-adevar, s-au schimbat multe in ultimele luni- in bine!, suntem din ce in ce mai multi, si cred eu, mai interesati de COMUNITATEA LOGAN CLUB!
            @tuturor cu probleme la covorase- si eu am covorase originale de la Dacia si tot fugeau. Asa ca am apelat la treaba cu legatul de scaun...
            LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

            Comment


            • #66
              La telefon incerc sa nu vb in timpul condusului, cu toate ca am HF dar fiind incepator ma abtin. Fumat in masina nu, mancat nu. Ce mi se pare mie periculos e manevratul radioului, CD-ului. Mai trag cu ochiul dupa cate-o gagica (atunci cand nu sunt cu nevasta in masina) si ma mananca degetele sa le sperii cu un claxon. Toti avem cate un obicei daunator condusului de care suntem constienti sau nu. Parerea mea.

              Comment


              • #67
                Distragerea atentiei ! Ciudat ...Nimeni nu a vorbit despre telefonul mobil,prosti care nu stiu sa conduca,gropi imense,si bineinteles despre cei care inca se uita la harti sau studiaza in timp ce conduc!

                Comment


                • #68
                  In legatura cu covorasele, ale mele sunt luate de la reprezentanta, au costat 150roni si se potrivesc la fix. Se prind in doua capse care se gasesc si pe podeaua loganului si deasemenea mai au multe "pioneze" de cauciuc care se fixeaza de mocheta. Nu am avut probleme pana acum de nici o culoare.
                  Alta treaba periculoasa, mi se pare a fi stranutatul la volan. Eu stranut destul de des, si cand stranut, o fac puternic, iar ptr cateva secunde sunt total dezorientat- gen mi se inchid ochii si mi se misca mainile. Oricum am invatat si strang tare volanul, si stranut cat mai scurt si repede.
                  Ce mi se mai pare periculos este vorbitul la telefon si vorbareala produsa de alte persoane care sunt in masina si incep sa povesteasca diverse, iti este distrasa atentia total.

                  Comment


                  • #69
                    Voi ce credeti despre aruncatul cutiei de bere(goala desigur) pe geam in mijlocul bucurestului? Este un obicei prost ? In imaginea alaturata este si masina cu acel sofer superinteligent, care pe 24.10.2008 a dat dovada de un obicei prost.<<nu stiam unde sa postez acest gest de... Daca exista un topic si pentru asa ceva rog moderatorii sa-l mute, daca nu, nu deschidem unul? Ca doar de aceea ne chinuim sa tinem Romania curata! Si poate cu ocazia asta macar de rusine si nu mai facem asemenea gesturi>?
                    Attached Files

                    Comment


                    • #70
                      un obicei periculos

                      Mie mi se mai pare destul de periculos umblatul in timpul mersului la butoanele sistemului de ventilatie deoarece la Logan sunt amplasate mai jos decat e normal.
                      Logan GPL 1.4

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google