Solutii Pentru Televiziunea HD

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Ce HD??? Deja am vazut programe 3D...pe sateliti de mai bine de un an se fac teste.
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • #17
      darkside la mine in militari lumea e mai inapoiata... nu toti isi permit satelit si mai ales nu toti au unde sa puna antena, fire prin casa, etc. Sa nu mai zic de schimbat tv-ul... sau se poate si cu un lcd normal, nu alea noi cica 3d?
      sigpic

      Comment


      • #18
        Cu un LCD de diagonala mare (minim 107), se vede 3D-ul (mere si la diagonale mici dar efectul nu e acelasi, trebe camp vizual mare), cu ochelari. Exista si TV-uri 3D dar sunt foarte foarte scumpe. Mult mai bine iesi cu un proiector+ochelari.
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • #19
          Originally posted by sinx View Post
          Chiria decodorului este de 10 lei pe luna sau se poate cumpara cu 35 de lei.
          Cu 350 lei se poate cumpara.
          Am si eu , in principiu merita sa dai 10 lei pe luna,
          numai ca de multe ori semnalul e slab si multe posturi nu se mai vad.

          Comment


          • #20
            doar in seara asta dadea nasoale PROsTV-ul, in res cristal

            Comment


            • #21
              Iti poti lua un tv-tuner cu decodor DVB-C (atentie, DVB-C, nu DVB-T), si poti prinde digital pe cablu coaxial, pe DVB-T prinzi doar cu o antena speciala, si e destul de frustrant sa stai sa schimb cablurile intre ele, doar daca nu cumva iti iei un TV-tuner cu 2 intrari separate pt digital si analog....Acum, la DVB-C, depinde si ce provider ai. Eu de exemplu am RDS analog (abonament), dar avand tuner cu DVB-C, prind toate digitalele, inclusiv TVRHD, Digisport HD, National Geographic HD, UTV HD....
              Last edited by blanarucristi; 17 November 2010, 21:36.
              Logan Ambition 1.6 8V

              Comment


              • #22
                Da, deocamdata le prinzi...

                Comment


                • #23
                  pana de craciun cand probabil codeaza tot

                  Comment


                  • #24
                    Nu vad de ce le-ar coda, pentru ca ei si spun ca aceste posturi sunt gratuite. Plus ca DigisportHD, National Geographic HD, de acum 2 saptamani functioneaza, pana acum au fost codate...deci asa ca nu vad de ce le-ar coda iar. Oricum, daca postul este HD, nu e neaparat ca toate emisiunile sau filmele transmise de acel post sunt HD....
                    Logan Ambition 1.6 8V

                    Comment


                    • #25
                      corect, dar decodorul lor "stie" si sa decodeza o eventuala cheie, cel din tv prinde doar programele "free-to-air". mai asteapta un an-doi. milioanele date in plus pe plasma "ultimu racnet" sunt oricum de prisos. gandeste-te ca pe receiverul HD Humax de la RDS mai ai si ghid TV, poti sa setezi memento, adica la ora cand vrei comuta automat pe un anume canal, poti inregistra pe stick.....ceea ce nu orice tv stie! plus ca e 100% compatibil. si dintre tv-urile smechere, doar LG am inteles ca stie bine RDS. hai si Panasonic. restul cam greu

                      btw, eu am panasonic 32 inch luat special fara tuner incorporat. am dat pe el acum 2 ani cat costa unul cu tuner acum. sunt basni scutiti pana la urma. ca sa nu zic ca la un receiver in custodie cand crapa iti da altu..,..cand iti crapa tie tv-ul iti cumperi altul. e o diferenta.

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by CRISX View Post
                        Cu 350 lei se poate cumpara.
                        Am si eu , in principiu merita sa dai 10 lei pe luna,
                        numai ca de multe ori semnalul e slab si multe posturi nu se mai vad.
                        350 am vrut sa scriu... scuze.

                        Eu zic ca merti pentru documentarele hd si pentru meciuri.

                        Darkside nici nu vreau sa ma gandesc cand o sa apara si la noi asa ceva...
                        Cam cat costa toata aparatura de care ai nevoie pentru satelit? am inteles ca merg hackuite sa nu platesti pentru programe... sau ceva de genul.
                        sigpic

                        Comment


                        • #27
                          @Razvan - "HD Humax de la RDS mai ai si ghid TV, poti sa setezi memento, adica la ora cand vrei comuta automat pe un anume canal, poti inregistra pe stick"
                          Nu poti inregistra nimic pe stick! mai citeste manualul
                          Abia poate reda niste poze si AVI/divx de pe stick - am testat eu

                          Comment


                          • #28
                            Adevarul e ca pana se va stabiliza cat de cat televiziunea HD mai dureaza putin zic eu , asa ca mai avem de stat unpic asa ca pana acum
                            1.6i 75 de catari frumosi si un magar la carma
                            ASTRA F CARAVAN (X16SZR)

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by cconstantin View Post
                              @Razvan - "HD Humax de la RDS mai ai si ghid TV, poti sa setezi memento, adica la ora cand vrei comuta automat pe un anume canal, poti inregistra pe stick"
                              Nu poti inregistra nimic pe stick! mai citeste manualul
                              Abia poate reda niste poze si AVI/divx de pe stick - am testat eu
                              ...............................
                              Mai ales ca HD Humax-ul meu nu are nici o mufa USB.
                              Last edited by mr.K; 23 November 2010, 15:35. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • #30
                                Azi am ramas surprins sa vad 5 persoane la o casierie RDS-RCS, la prima ora, pentru decodoare HD. O persoana avea cel putin 70-75 de ani.
                                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google