Solutii Pentru Televiziunea HD

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Pai smecheria e in sutele de canale HD si cele cateva 3D
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • #62
      si antene, si diverse decodoare....................... vorbim aici de ceva legal, sigur, si la indemana oricui.

      Comment


      • #63
        "La indemana oricui" in Romania, inca e cu cel putin 4 ani in urma in ceea ce priveste televiziunea High Definition. Nu cred ca e cineva de pe forumul asta care n-a folosit macar o data torenti sau ODc...asa ca...
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • #64
          Ca si solutie pt. televiziune digitala si HD eu am un LCD Samsung fullHD pe care prind tot ce emite RDS-ul adica 110 postruri digitale din care vreo 7-8 sunt HD plsu cele analogice , televizorul are tuner DVB-C/T MPEG 4 incorporat .Chiar ieri imi zicea cineva care lucreaza la RCS-RDS ca sunt multi care au lcd-uri performante cu tunere digitale incorporate care inca stau pe analog si se mira ca nu se vad bine plasmele/lcd-urile p care au dat o caruta de bani.
          sigpic

          Comment


          • #65
            Crezi ca HD-ul asta terestru sau ce "transmite" RDS e breaz rau? NU! Uita-te la un film Full HD pe Blu-Ray si sa vezi ce arunci Humaxul pe geam.
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • #66
              Nu e prin Humax sau Digi cablu,bag direct mufa de cablu in TV, are el decodor intern MPEG4. Stiu care e diferenta , oricum posturile HD de pe RDS sunt 1080i nu sunt 1080p care este adevaratul fullHD, oricum se vad superb posturile HD fata de cele digitale asa cum sunt ele, eu sunt multumit, e diferenta mare de la analog
              sigpic

              Comment


              • #67
                1080p are Bitrate-ul de aproape 100 Mb pe secunda. Nu cred ca exista vre-o infrastructura civila in lumea asta care sa suporte asa ceva. Prin USA e la stadiul de teste. Ma gandesc ce transpondere, cate si ce sateliti sa fie aia care ar fi capabili sa transmita atata volum de informatie pentru cateva sute de canale.
                Alea de 1080i sunt cateodata sau deloc...maxim 720 pixeli, ala fiind HD-ul, dar, adevaratul HD e cel de 1080p.
                PS: Cine are televizor doar HD Ready nu-si da seama de diferente.

                Notiunea de HD este una generica dar multi nu stiu ca si HD-ul asta e de mai multe "calitati"
                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                Comment


                • #68
                  dijaba ai cu ce, daca n-ai cu cine tv-u poa' sa stie el 1080p, daca se transmite 1080i, ata ete. 720 cred ca-s alea 16:9 ale teverului cand pacalicii transmit doua bare negre sus si jos pe imagine 4/3, cica 16/9...
                  Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                  Comment


                  • #69
                    atuncea sunt 576i, mestere . totusi nu pot sa nu ma minunez ce bine se vede dw-tv, pe analog. la nemti cum se poate?

                    Comment


                    • #70
                      Da' sa vezi la albanezi cat de bine e dezvoltata televiziunea HD. In Romania nici nu se implementase in constientul colectiv notiunea de HD, cand la albanezi erau cel putin 7-8 canale transmise pe HD nativ.
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google