DigiNet Mobil

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • DigiNet Mobil

    Am vazut acum cateva zile, o oferta de la RDS, in legatura cu internet mobil, cu abonamente de la 0-15 RON. Pentru mn, este 10 RON, ca am si alte servicii, insa, eu vreau mai mult acest net mobil, pentru ca de sarbatori, voi pleca la Valcea si acolo nu am net, si vroiam sa intreb pe cineva, daca are asa ceva, si cum merge...cu precadere cei din valcea, daca avem colegi de-acolo pe acest forum. Va salut
    Logan Ambition 1.6 8V

  • #2
    am eu..probabil maine am sa merg la cumnatul meu..ca el are laptop..am sa il incerc si iti zic.
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • #3
      pai daca nu ai laptop de ce lai luat?
      acum fara suparare nu inteleg logica asta luati doar ca sa aveti asa in caz de urgenta. mai ales acum cand serviciu e la inceput? dece graba de a avea ceva ce nu este necesar. cristi daca ai semnal la digi mobil merge si modemu.

      sigpic

      Comment


      • #4
        mi sa dat gratis..ptr ca am un abonament mai mare la netul de acasa...
        daca tie iti oferea cineva ..nu il primeai??
        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

        Comment


        • #5
          dependenta de net.... ce sa mai...am incercat si internetul pe mobil..nu se merita

          Comment


          • #6
            am inteles si eu ca va merge foarte incet...dar merge.
            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

            Comment


            • #7
              nu cred ca ti-sa dat gratis. trebuie sa te duci sa-l ceri si da abonamentul este gratis. oricum o sa inceapa ca si cu mobilele dupa 3luni de nefolosire va pune sale predati si iar vezi tambalau si cozi in casierii...
              loganule noi aici vorbim de net mobil nu de net pe mobil rdsul ofera acum net mobil adica un stick 3g care il bagi in laptop/pc pe usb si ai net la viteze de pana la 7,2Mbs

              si da rds ofera si net pe mobil dar aia e altceva... e vorba de un sim care stie si date si voce si il poti folosi in telefon ptr voce sau date pe telefon sau prin intermediul conexiuni usb/bluethoot sa dai net la pc/laptop.

              sigpic

              Comment


              • #8
                Originally posted by SoNyKeL View Post
                pai daca nu ai laptop de ce lai luat?
                acum fara suparare nu inteleg logica asta luati doar ca sa aveti asa in caz de urgenta. mai ales acum cand serviciu e la inceput? dece graba de a avea ceva ce nu este necesar. cristi daca ai semnal la digi mobil merge si modemu.
                Pai eu am telefon fara modem, adica, am ultimul model de tel care s-a dat moca la RDS, si mi-a spus fatuca de la RDS, ca practic, eu pot doar prin stick.....nu si prin telefon
                Logan Ambition 1.6 8V

                Comment


                • #9
                  da ma am inteles... am luat si eu in probe de la vodafone...dupa 2 gb descarcati de pe net... mergea netu ca dracu' .. ca cica esti limitat...asa mi-a spus aia de la reprezentanta...

                  Daca tot esti dependent de net poti incerca netu pe mobil ( daca ai un telefon decent ) ..

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by Loganu View Post
                    dependenta de net.... ce sa mai...am incercat si internetul pe mobil..nu se merita
                    Din punctul tau de vedere nu se merita...poate alti il gasesc util(au o afacere...sau poate pleaca intr-o zona unde nu au cum sa se conecteze la internet).
                    Eu am incercat internetul mobil de la vodafone si se misca decent...dar sa dai 7 sau 10euro/luna mai bine prefer un hot spot wireless care e gratis si il gasesti in majoritatea oraselor mari.
                    Numai exista bar/cafenea sa nu aiba si internet wireless.

                    Comment


                    • #11
                      da...m-am dus eu sa il iau de la rds...dar la abonamentul meu este GRATIS (in custodie)
                      ca il folosesc sau nu este strict problema mea). nu ma pune nimeni sa il predau...
                      si ideea e ca vreau sa imi iau laptop in viitorul apropiat...daca chiar conteaza motivul ptr care lam luat.

                      si este de fapt un sim care se baga intrun gen de stick.
                      Last edited by mumus; 10 December 2009, 17:48.
                      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                      Comment


                      • #12
                        @loganule si la rds esti limitat dupa 3giga. cine isi ia stick usb il ia ptr email , browsing , mess etc nu torenti...
                        @mumus si pe telefon si pe modem netu merge la fel de bine. acum depinde cat de capabil e mobilu.
                        @cristi orice mobil rds stie si date. deci are si modem incorporat.
                        @supercar , inca sunt multe locatii unde as avea nevoie 5-10min de net si nu e nimic. asa ca acest modem e perfect.plus ca la viteza lui bate la fund multe wi-fi-uri gratuite de prin baruri/mall-uri etc. asa ca prefer sa-l folosesc oriunde oricand.
                        da mumus recunosc ma oftic ca stiu cat am asteptat dupa el si cat de mare am facut curu la vodafone in asteptarea stickului de la rds in timp ce toti pensionarii deja il aveau in noptiera si il pastreaza bine la naftalina ptr nepotei sau cine stie fac vreo inmormantare cu video streaming sau online pe hi5... eu nu am avut timp sa stau la cozi stateam cate 30-40min si efectiv renuntam ca numi permit sa pierd atata timp si a trebuit sa il iau ultimu modem dupa ce toti babalacii si-au facut stoc. acum nu te supara nu vreau sa te jignesc sau sa te bag in aceasi oala cu ei , dar asta e adevaru l-ai luat sa fie ,e moca ce ``palaria`` ta e moca sa am si eu de ce sa nu am si eu daca-i moca. tot ce-i moca sa luam cu toti ca-i moca.
                        Last edited by SoNyKeL; 10 December 2009, 17:52.

                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          adevadu e ca daca trebuia sa stau la cozi..renuntam la idee..dar daca am cunostiinte la rds...au pus o vorba buna..m-am dus la sediu fain frumos...lam luat si gata.
                          (stii ca se dau putine si dispar repede)
                          al meu a fost pus deoparte...
                          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                          Comment


                          • #14
                            Decat sa nu ai net deloc,mai bine putin dar bun..Dar trebuie sa ai telefonul ala de la ei adica fix mobilul ca sa ii zicem asa si iata cum arata.....El este de fapt un telefon fix,arata ca unul fix,dar poti sa il iei dupa tine ca un telefon mobil.
                            El este dotat cu o mufa USB(a se vedea din poza) si cu un cablu usb/usb la amandoua capete. Apoi te conectezi cu unul din ele la calculator sau laptop.
                            Astia de la Digi folosesc o tehnologie 3G si au o viteza destul de buna((asta mi-au zis ei)) de pana la 7 MB...Dar ca sa ai net-ul trebuie sa iei si telefonul dupa tine pe unde te duci,,,ca doar asa te poti conecta la internet,prin intermediul telefonului care are modemul integrat in el,,si mai are si un programel care se instaleaza cand conectezi telefonul ca calculator.
                            Attached Files

                            Comment


                            • #15
                              ivan ala e asa zisul fixo mobil si e destinat in general caselor si mediului rural. fixomobilul are o viteza mult mai mica din 346Kbs daca nu ma insel.
                              Si daia ii zice fix ca e fix nu il bagi in geanta alaturi de laptop si jbang repede le scoti le mufezi si ai net

                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google