Sucuri si Bauturi energizante

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Coca Cola all the way, every day... Any day?!... Beau cam multa cola nu?
    Energizante - Red Bull dar doar cand plec la drum cu masina sau cand dorm "repede", asta ca sa pot dialoga cu sefi a doua zi la munci.
    sigpic

    Comment


    • #32
      Coca cola in loc de apa & energizant(de care gasesc)la oboseala.

      Comment


      • #33
        Coca Cola e buna la orice mai putin pt baut...Eu folosesc Cola sa curat cauciucurile si ies beton!...Si cand ma gandesc cati bani cheltuiam pe solutii, spume si altele!
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • #34
          Stiam ca-i buna la rugina si la cazi dar la cauciucuri nu stiam. Sau faci misto?
          Cel mai lent 1,6 8v

          Comment


          • #35
            Amesteci jumate Cola, jumate apa, imbibi o carpa si stergi cauciucurile!Daca nu-ti place cum iese, singur imi dau warn
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • #36
              ...Inseamna ca am stomac de cauciuc...

              Comment


              • #37
                Eu beau numai nestea de lamaie zilnic aproape si o data la 4 zile o sticla de pepsi
                laureate 1.5l, albastru marin

                Comment


                • #38
                  Cola, Pepsi, Fanta, Prigat, Orangina, cam tot ce gasesc la indemana si apa minerala. Aia plata o fi mai sanatoasa dar parca n-are nici un Dumnezeu...Cat priveste energizantele, am incercat de vreo 2 ori sa beau Red Bull sau asa ceva si mi-a ramas cate o saptamana gustul ala de pipi de taur (eventual de vaca!) pe limba...
                  LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

                  Comment


                  • #39
                    Apa / Suc orice - numai sa fie rece. Energizante, CRIMA CURATA.

                    Comment


                    • #40
                      Sonykel ai auzit de Big party? E un energizant de 1 l costa suspect de putin 3.5 ron.
                      Red Bull, Hell si sucuri naturale; acidulate numai beau (exceptie facand energizantele)

                      Comment


                      • #41
                        Stii ce bei?

                        Daca citesti cu atentie eticheta unei sticle pline cu o bautura racoritoare acidulata, de culoare galbena, portocalie, cafenie, rosie sau orice alta nuanta, ai sa gasesti tot felul de denumiri neobisnuite,in mare parte substante chimice-conservanti,coloranti artificiali, arome artificiale si zahar.De aceea, bauturile racoritoare imbuteliate ar trebui consumate cu moderatie, mai ales de catre copii. Copiilor le plac sucurile dulci si colorate, cu arome (artificiale) de fructe, care in loc sa potoleasca setea, o maresc. Studii stiintifice au demonstrat faptul ca exista o stransa legatura intre consumul de bauturi racoritoare imbuteliate si obezitate. Astfel, copiii care au obiceiul sa bea sucuri acidulate indulcite sunt predispusi obezitatii, ca si cei care mananca preparate de tip fast-food.In loc de bauturi racoritoare imbuteliate, mult mai sanatoase sunt sucurile naturale de fructe (preparate acasa) si apa minerala plata sau carbogazoasa.
                        Attached Files

                        Comment


                        • #42
                          Corect ady62 bine punctat

                          Comment


                          • #43
                            Nu mai beti bauturi energizante ca, cauzeaza impotenta!Vorbesc foarte serios...Cezar va poate confirma ca el e doctorul
                            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                            Comment


                            • #44
                              Bauturile energizante au efecte excitante asupra sistemului nervos, insa un consum regulat poate distruge inima si ficatul. „Tau*rina si cofeina, substantele continute de aceste bauturi, pot da dependenta ca si consumul de cafea.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google