taxa de prima inmatriculare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    evolution marfa de tine frate daca reusesti asemenea manevra... tu esti acolo aproape si ai si cunostinte ... eu aici la malul mari pot sa ma duc la bulgari dar nu cunosc pe nimeni si mai au si pica pe noi mai recent ... eu abia am luat loganul si daca nu prind vechea taxa de inmatriculare cred ca ajung prin Moldova sau cine stie pe unde . peace
    For Those About To Ride I Salute You .Hail :paladin: Hail :paladin: Hail :vehicles_ChopperEmo

    Comment


    • #32
      Originally posted by cristi View Post
      evolution marfa de tine frate daca reusesti asemenea manevra... tu esti acolo aproape si ai si cunostinte ... eu aici la malul mari pot sa ma duc la bulgari dar nu cunosc pe nimeni si mai au si pica pe noi mai recent ... eu abia am luat loganul si daca nu prind vechea taxa de inmatriculare cred ca ajung prin Moldova sau cine stie pe unde . peace
      numa vezi ca daca ajungi prin Moldova cum ei nu sunt in UE ar cam trebui sa mergi tot la 3 luni sa iti reinnoiesti procura aia.Asa stiu eu

      Daca as face manevra aia m-ar deranja numaru....da pt 3300 de euro devin si eu mai comod ce dracu :P
      sigpic

      Comment


      • #33
        Si au inceput si aia sa ne iubeasca tot ca bulgarii(ma refer la autoritati).Panimaieshi?
        Forum neinteresant. Delogat definitiv.

        Comment


        • #34
          Se pare ca e groasa treaba.

          "Adrian Ciocanea: Comisia Europeana a agreat varianta de calcul a taxei de prima inmatriculare propusa de Guvern
          de Ioana Morovan HotNews.ro
          Miercuri, 16 ianuarie 2008, 19:09 Actualitate | Esenţial


          Formula de calcul a taxei de prima inmatriculare prezentata miercuri la Bruxelles de catre oficialii romani a fost agreata de Comisia Europeana si unele detalii inca se mai analizeaza", a declarat pentru HotNews.ro Adrian Ciocanea, seful Departamentului pentru Afaceri Europene.

          "Se apreciaza ca documentele prezentate de oficialii romani sunt in linie cu legislatia europeana", a spus Ciocanea. Cu toate acestea, a mai explicat el, au mai fost solicitate niste "corectii colaterale" care trebuie transmise saptamana viitoare la Bruxelles. Acestea nu se refera la cifrele prezentate ci la unele aspecte procedurale. "Prima corectie necesara se refera la o mai buna clarificarea a posibilitatilor de contestare - pentru cetateni", a spus Adrian Ciocanea.

          A doua corectie se refera la o mai buna justificare a modului cum a fost gandita "grila" de procente.

          "In aceste conditii, este foarte posibil ca procedura de infringement sa fie suspendata", a mai declarat secretarul de stat.

          O varianta finala a actului normativ, care include aceste corectii, va fi promovata sub forma unei Ordonante de Urgenta pana la 31 ianuarie."

          sursa

          Comment


          • #35
            Rea veste ne dai ... eu cel putzin o sa fiu golit de orice finanta in caz ca baga aia asa babana taxa pana sa o inmatriculez si eu ... sa ii ia naiba de guvernanti si deputati si pe oricine care ajuta la "furtul" asta ... o sa am grija sa le fac anticampanie la urmatoarele alegeri.
            For Those About To Ride I Salute You .Hail :paladin: Hail :paladin: Hail :vehicles_ChopperEmo

            Comment


            • #36
              Originally posted by MariusTm29 View Post
              noah ca am mierlit-o am nevoie de lamuriri .

              maine imi ridic logan-u e luat in leasing si sunt curios si eu la care taxa ma vor taxa acuma ? Din cate banuiesc e doar propunere si inca nu e aprobata taxa de 400 euro ptr logan sau ma insel ? Iar daca o baga pe ordonanta de urgenta in cate zile de la ordonanta intra in vigoare ? Ma poate lumina cineva la ce sa ma astept ca nou posesor de logan ( ma rog posesor in leasing ) ?? Orice informatie e binevenita .
              eu am inmatriculat-o acum 1 saptamana tot prin leasing , am platit taxa 615 lei +tva!!! Tu o sa prinzi aceeasi taxa, care o sa fie valabila pana in iunie 2008 cand se modifica, dar vezi sa ii bati la cap pe dealeri sa iti trimita dosarul la leasing mai repede ca altfel astepti 2 luni ca mine(am luat masina in ianuarie).Ce nu mi se pare corect este faptul ca leasingul iti percepe TVA la taxa de inmatriculare, taxa,care ei cand o achita nu platesc TVA . E posibil sa platim o taxa la alta taxa? Atunci sa platim TVA la TVA, nu?!

              Comment


              • #37
                Sa speram ca se trezesc si guvernanti si renunta pana la urma la taxa
                sigpic

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google