cum se procedeaza in caz de accident?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • cum se procedeaza in caz de accident?

    am gasit masina in parcare lovita...ma duc la politie, iau dovada si ce fac mai departe. Autorul accidentului imi da asigurarea lui. Cum procedez in continuare? e ca la casco cand se deschide dosar de dauna?

  • #2
    trist eu am patit la fel dar mi-am facut-o pe casco altfel suportam eu cheltuielie
    ym! dorinu2005@yahoo.com
    BARBATII ADEVARATI PREFERA 1.5 DCI

    Comment


    • #3
      care autor daca ai gasit masina asa?

      Comment


      • #4
        daca ai gasit-o lovita......pe cheltuiala ta......sau iei dovada de la politie si o faci pe casco ( dar nu cred ca merita ) . e indoita tare?
        sigpic

        Comment


        • #5
          1-te duci la politie si iei autorizatie de reparare
          2-te duci la firma de casco sa constate avariile
          3-te duci la un service agreat de firma de casco
          Daca nu ai casco o repari pe banii tai.
          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

          Comment


          • #6
            treaba e ca il stiu pe ala care mi-a lovit-o, e un vecin, am si martori, deci o pot face pe asig/banii lui, dar cum se procedeaza?

            Comment


            • #7
              Originally posted by dorutz View Post
              daca ai gasit-o lovita......pe cheltuiala ta......sau iei dovada de la politie si o faci pe casco ( dar nu cred ca merita ) . e indoita tare?
              e spart spoilerul spate

              Comment


              • #8
                aha ;) nu stiu cum e dak il stii si daca o sa vrea sa mearga la politie ....da obliga-l io stiu.....de astea nu am patit . Dar cu lovitu fara sa stiu autorul de 2 ori :-W
                sigpic

                Comment


                • #9
                  Originally posted by BOGDAN1709 View Post
                  treaba e ca il stiu pe ala care mi-a lovit-o, e un vecin, am si martori, deci o pot face pe asig/banii lui, dar cum se procedeaza?
                  Il iei frumusel de mana, va duceti la politie, dati fiecare cate o declaratie, vi se elibereaza autorizatiile de reparatie, II CERI O COPIE DUPA ASIGURAREA RCA, te duci la asiguratorul lui cu copia procesului verbal de la politie si ii intrebi cu ce unitate service lucreaza (probabil iti vor da si un document prin care se angajeaza sa plateasca reparatiile), apoi te duci la service si-ti repari masina.

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google